Szocpol utólag 3. gyermek után kitől és hogyan kell kérelmezni?
2008. májusban Fundamenta lakásmegtakarítással kombinált lakáshitelt vettünk fel az MKB Banktól CHF-ben családi ház építésére.
Igénybe vettünk 2 gyermekre megelőlegező kölcsönt, a gyermekek megszülettek, így a feltételeket teljesítettük.
2012. januárban élve a törvény adta lehetőséggel, végtörlesztettük az eredeti Fundamenta hitelével az MKB-nál fennálló tartozásunkat. Így a megtakarítást (8 év) és a kamatot is a Fundamentának fizetjük. (8 + 10 év). 2014. augusztusában megszületett a 3. gyermekünk.
Érdeklődnék, hogy jogosultak vagyunk-e utólagos szocpol igénybevételére. Ha igen, kitől kell igényelnünk.
MKB álláspontja, hogy mivel náluk már nincs élő hitelszerződésünk, így ők nem tudnak segíteni.
Fundamenta álláspontja, ők nem foglalkoznak szocpol folyósításával, forduljunk az Államkincstárhoz. Államkincstár álláspontja: hitelintézet közreműködésével lehet a folyósítás.
Előre is köszönöm, ha valaki tud ebben segíteni!
amit ezek ígérnek, mind mind kamu
bakker, mi van azzal, akinek fel se tűnik, hogy járna neki valami és semmit se csinál? te legalább futod a köreidet
Én próbálkozok, de nem sok sikerrel :(
Azt mondják, hogy mivel egyiknek sem áll érdekében, hogy fizessen nekünk, így elküld mindegyik (MKB, Fundamenta, Államkincstár)
Szerintetek ügyvéd tudna segíteni? Vagy pénzügyi emberke?
Kihez forduljunk?
Emailben leírtam a Magyar Államkincstárnak a kérdésemet, ezt a választ kaptam:
Kérdésére az alábbi tájékoztatást adjuk:
A kölcsönszerződés megkötésének időpontjában hatályban volt jogszabály (A lakáscélú állami támogatásokról szóló 12/2001. (I. 31.) Kormány rendelet) rendelkezéseinek megfelelő adóst az ott meghatározott mértékű kedvezmény a kölcsönszerződés megkötését követően született gyermekek után is megilletheti, a jogszabályi feltételek fennállása esetén. Az erre vonatkozó kérelmet a támogatást folyósító hitelintézetnél kell előterjeszteni.
A fiatalok otthonteremtési támogatását igényelhetik a támogatást korábban született gyermekek után igénybevevők a később született gyermek(ek) után is – az adásvételi szerződés keltének időpontjában érvényben volt összegben – abban az esetben, ha kölcsönszerződésük van. Az igénybe vett támogatást a kölcsönből még fennálló tartozás törlesztésére lehet fordítani.
A lakáscélú állami támogatásokról szóló 12/2001. (I. 31.) Kormány rendelet szerint az utóbb született gyermek(ek) után a lakásépítési kedvezmény, valamint a gyermek születésének időpontjáig a kamat kizárólag
a) új vásárlása esetén a vételár megfizetéséhez, vagy
b) építés esetén az építési költségek fedezetére a hitelintézet által a használatbavételt megelőzően vagy azt követően
folyósított és a támogatási kérelem benyújtásának időpontjában fel nem mondott hitelintézeti kölcsön csökkentésére legfeljebb a kölcsönből – a gyermek születésének időpontjában – fennálló tartozás erejéig számolható el.
Ha a korábban hatályban volt rendeletek alapján a törlesztés megfizetéséhez az állam támogatást nyújt, akkor a hitelintézetnek az adós a támogatással csökkentett törlesztőrészletet fizeti meg. A törlesztőrészlet magában foglalja az esedékes hiteldíjat és tőkehányadot.
Sajnos ebből még mindíg nem tudom, hogy jár-e nekünk, és hogy az MKB-tól vagy a Fundamentától kell-e igényelni.
"építés esetén az építési költségek fedezetére a hitelintézet által a használatbavételt megelőzően vagy azt követően folyósított és a támogatási kérelem benyújtásának időpontjában fel nem mondott hitelintézeti kölcsön csökkentésére legfeljebb a kölcsönből – a gyermek születésének időpontjában – fennálló tartozás erejéig számolható el."
A hitelintézeti kölcsönünk nem lett felmondva, hiszen az eredeti Fundamenta szerződés lett módosítva, és hamarabb igénybe véve a szerződéses összeg, ezzel kifizetve az MKB Banknak a hitel.
Köszönöm, ha valaki tud segíteni!
Kiemeltem újra a kérdésem, hátha tud valaki segíteni :)
Beszéltem az OTP-vel a CSOK-kal kapcsolatban ,csak akkor jár, ha bővítünk vagy másik házat veszünk. De mi maradni szeretnénk.
Viszont ő javasolta, hogy lehet kérni időpontot az MKB Bankba a jogászhoz. Hátha ő tudna valami okosat mondani.
Van valakinek erről tapasztalata, hogy egy banki jogásszal lehet tényleg beszélni? Időpontot kérek és mehetek?
Köszönöm :)
Minden további javaslatot szívesen fogadok :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!