Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi alapján döntöttetek el...

Mi alapján döntöttetek el hogy van-e igényetek megtakarításra?

Figyelt kérdés
Illetve ha épp ezen gondolkoztok mi alapján dontenétek

2014. szept. 10. 13:30
 1/10 Trafó1 ***** válasza:
81%
Megtakarításra mindig szükség van, mihez nyúlsz ha hirtelen kiadás jön közbe a tervezetten felül, kölcsönkérsz???
2014. szept. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Számomra is alapvető, hogy képezzek tartalékot- nehezen is értem meg azokat az embereket, akik átlagos életszínvonal mellett (pl. munkabérből élő család) ezt nem tartják valamennyire fontosnak.


Igényem folyamatosan van, az anyagi lehetőségeim függvényében döntök róla, illetve az aktuális közép- és hosszútávú céljaim függvényében, amik családi állapottól, élethelyzettől függően változnak.


Gyermekkoromtól azt a szemléletet láttam a szüleim háztartásában is, hogy fontos a tervezés, az előre gondolkodás, addig kell nyújtózni, ameddig a takaró ér és lehetőség szerint célszerű egy kis tartalékot képezni a nehezebb napokra, váratlan eseményekre és a jövőben vágyott célok elérésére.


Most kisgyermekes elvált édesanya vagyok. A jelenlegi élethelyezetemben az alábbi megtakarítási/öngondoskodási formáim vannak (kicsiket és nagyobbakat is írok- szerintem nagyon fontos és hasznos, ha többféle időtávra és célra is sikerül találni valamilyen megtakarítási formát):

- egészségpénztár (havi kicsike befizetéssel is működik, szja visszaigénylés is van benne 20%, max 150 eFt erejéig): kisgyermekes családban egy egyszerű megfázásos betegség gyógyszerköltsége vagy egy normális szupinált cipő évszakonként is 10 eFt-os nagyságrend is lehet. Elszámolható. Ugyanígy volt egy műtétem, amelyet részben finanszírozott a tb- erre is előre tudtam takarékoskodni.

- nyugdíjelőtakarékosság (önkéntes nyugdíjpénztár és TBSZ számla)- nem hiszek abban, hogy 30+ évesen hacsak nem rendelkezik valaki jelentősebb vagyonnal, akkor még ráér foglalkozni a nyugdíjkérdéssel. Átlag feletti a bérem, de ezt a színvonalat a majdani nyugellátásomból BIZTOSAN NEM fogom tudni biztonsítani... pedig még nekem is közel 30 évig kell a munkaerőpiacon megmaradni és mondhatnám azt is, hogy "ráérünk arra még"...de a felosztó-kirovó rendszerű nyugdíjrendszerünkben valóban kevéssé bízok, úgy hiszem joggal

- több lakáskassza szerződés (a meglévő ingatlannal kapcsolatos állagmegóvásokra és a kisfiam számára később valamilyen kis kezdő ingatlanhoz)

- folyószámla mellett egy nagyon likvid, azonnal elérhető megtakarítási számla a váratlanabb kiadásokra (kb. 3 havi nettó béremnek megfelelő összegre legalább mindig feltöltve- akár a kazán, klíma romlana el, az autó lenne balesetes, lenne mihez nyúlni stb.)

- állampapír

- befektetési jegy

- van devizában félretett pénzem és egy kicsi nemesfém is


A kérdésedben nem írod, hogy milyen a jelenlegi anyagi/vagyoni helyzeted, hány éves vagy, milyen céljaid vannak 5 év múlva.


Pályakezdő fiatalként valószínűleg nagyobb a proiritása nálad a saját lakáshoz vagy autóhoz jutásnak, esetleg tandíjnak, mint nálam 30+ életkorban.

Idősebb korában célszerű a jó nyugdíjra, egészségmegőrzésre ráfeküdni.


Az sem mindegy, hogy havonta kb. mekkora keret áll rendelkezésedre, amit megtakarításba tudnál eltenni.

Lakáskasszát pl már lehet 10-20 eFt-tól is kötni (elméletileg 5 eFt-tól is, 20 az optimális szerződésenként), egészségpénztárba is be lehet fizetni havi párezer Ft-os összegeket, befektetési jegyet azért inkább nagyobb tételben szokás váltani.


Konkrétabb kérdésre könnyebb választ adni.

2014. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Trafó1 ***** válasza:
33%

Kitaláltam.

A második válaszoló pénzügyi tanácsadó:-DDD

Igazán kimerítő és pontos válasz, ötös leülhetsz.:-DDD

2014. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

3. válaszolónak (2. vagyok)


NEM, nem vagyok pénzügyi tanácsadó.

Bankszférában dolgozom elemzőként, szakértői munkakörben, ezért az átlagostól talán egy fokkal magasabb pénzügyi ismeret is jár a munkámmal.


Nem fogok senkire semmir rátukmálni, mert nem vagyok ügynök, tanácsot pedig annak adok, aki megfizet érte (a munkáltatóm és nem a gyakori felhasználói).


Nincs miért szégyenkeznem, mert normálisan leírtam, hogy az én életemben milyen megtakarítások vannak.

Ellenben a te válaszod a kötekedésen kívül semmire nem volt jó...

Vagy csak savanyú a szőlő, ugye? A kötözködésen kívül nincs más mesélnivalód a témában?

Ha igen, kíváncsian várjuk az értékes hozzászólásodat, ha nem, akkor előtted is nyitva áll a lehetőség, hogy tanulj, dolgozz meg azért, hogy legyen valamid.


Szégyeld magad a hozzászólásodért, na ez nem érdemel ötöst.

2014. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Igényem az lenne, csak sajnos épp annyit keresek, hogy a sárga csekkeket befizessem, meg ne haljak éhen.
2014. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van itt pénzügyi tanácsadó hidd el :D lehet hogy a kérdező az :P
2014. szept. 11. 06:54
 7/10 Trafó1 ***** válasza:
17%

négyesnek

Az egyes és a hármas is én voltam.

Nem értem miért vetted támadásnak , én igazából az elismerésemnek adtam hangot a kimerítő válaszért, nagyon szépen lebontottad és elmagyaráztad a miérteket és a hogyanokat.

Mást nem kívánok hozzáfűzni.

2014. szept. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2: Hogy van több lakáskassza-szerződésed? Egy főre csak egy lehet.

Nekem is ez a bajom, szeretnék én is többet csinálni, mert ez most az egyetlen értelmes hozamú befektetés.

2014. okt. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Azért köszi a lepontozást, normálisan válaszoltam a kérdésre.


Az utolsó kommentelőnek: lehet valakinek több szerződése is, családon belül.

Az egyikben a férjem a szerződött fél, én a kedvezményezett.

A második szerződésben a testvérem a szerződő fél, én vagyok a kedvezményezett (természetesen a szerződéseket én fizetem).

Lehetséges a közeli hozzátartozók mindegyikével ezt így megkötni, tehát testvér, házastárs és szülők lehetnek a szerződők és te vagy a kedvezményezett. Illetve a gyermeked is lehet kedvezményezett, de ez annyiból problmásabb, hogy kiskorú esetén a gyámhivatalnak is van beleszólása.

A szerződéses időszak végén pedig a családtagok akkor is egy cél érdekében használhatják fel a megtakarításaikat, ha más-más a kedvezményezett, esetleg akkor is, ha pl. csak a feleség a lakáshitel adósa stb.

Nekem sajnos csak két szerződésre van úgy lehetőségem, hogy a kiskorú gyermekem után nem kell a gyámhivatallal egyezkedni, mert már nem élnek a szüleim. Így marad a testvérem és a férjem, mint közeli hozzátartozó.

Lehet még a családon belül bővíteni ezt a kört úgy is, hogy ha pl. a férjnek van testvére, a férjnek vannak szülei stb. így sok szerződést lehet kötni.

Remélem, tudtam segíteni (és még egyszer: nem, nem vagyok üzletkötő :)

2014. okt. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
...előző vagyok: (volt) férjem- de a szerződés megkötésekor még a férjem volt, így a lakástakarék szempontjából közeli hozzátartozónak minősült.
2014. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!