Hol nyissak számlát?

Figyelt kérdés

Még nem találtam megfelelő válaszokat a többiek kérdéseiben, ezért gondoltam én is leírom, hogy mit szeretnék.

19 éves vagyok és az egyetlen pénzforgalom a számlán a havi tartásdíj lenne. Szeretnék ebből olcsón kijönni, de nem szeretném, ha átvágnának. Nézegettem a bankok honlapját, de nem találtam semmit, ezért kérem a segítségeteket. Kérlek írjatok, hogy szerintetek mi lenne a legjobb választás!



2014. júl. 28. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Te kapnád a tartásdíjat? És aztán azt ki szeretnéd venni? Ha igen, akkor én az OTP Juniort ajánlom. 24 év alattiak használhatják és a fenti célokra teljesen költségmentes.

Továbbá bankok honlapján a ,,hirdetményt'' érdemes keresni, abban van benne minden költség. Használhatsz továbbá bankszámla összehasonlító oldalakat is, például www.bankmonitor.hu/bankszamla.htm

2014. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is rátaláltam, de az a problémám vele, hogy ennek fejében viszont a második pénzlevétel majd' 500 ft saját ATM-ből (!), ami azért nem kis összeg. Kutattam még és találtam is jó bankokat, megosztom veletek, hátha más is szorul majd segítségre a későbbiekben, bár nem tudom, melyik igaz még ma is, mert ez 2012-es cikk volt. Én így látatlanban a Budapest Bankra és az MKB-re szavazok. Ha van valami gondolatotok ezekkel a bankokkal kapcsolatban, azt írjátok meg légyszi!


BUDAPEST BANK:2 ingyenes felvétel, utána 102ft vagy 125 ft+%, sms 37ft, ingyenes kártya, havidíj nincs,egy ingyenes felvétel bármelyik ATM-ből


ERSTE: 1 ingyenes felvétel saját ATM-ből,52ft+% vagy 314+%, viszont se kártyáért, sem másért nem kell fizetni, de kevés az ATM


MKB: 2 ingyenes felvétel bármely ATM-ből, utána 84ft vagy 304ft, kártya és sms ingyenes, havi díj 50 vagy 155ft


OTP: 1 ingyenes felvétel saját ATM-ből, utána max.500ft vagy 530ft, sms 11ft, kártya ingyenes, havidíj nincs és rengeteg ATM van (Győrben)

2014. júl. 28. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:

2 azaz kettő ingyenes készpénzfelvételre bármely banknál lehetőséged van (egyszerre csak egynél, havonta maximum 150 ezer forintig). Erről bővebben olvashatsz például itt:

[link]

Egy nyilatkozattal tudod kérni, hogy ingyenes legyen a készpénzfelvétel, amely vonatkozik bármelyik belföldi ATMre, vagyis nem csak a bankod saját ATMjeire, hanem más bankok által kihelyezett ATMre is. Így az, hogy melyik banknak hány ATMje van, gyakorlatilag irreleváns, ha nem veszel fel többször készpénzt és nem haladod meg a 150 ezer forintos keretet.


Továbbá tárgyi tévedések is vannak az előző hozzászólásodban. Ugyan nem néztem meg minden bank hirdetményét, de történetesen tudom, hogy az ERSTE-nél például nincs ingyen a bankkártya (kibocsájtási és éves díjat is felszámolnak).

2014. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ne csak a pénzfelvétel költségeit nézd. Egyrészt 150000Ft-ig 2 felvétel ingyenes (egy embernek csak 1 bankszámlaszámán). Fontos a havi számlavezetési díj és az éves kártyadíj is. Például: ha havi 3000Ft a számlavezetési díjad, de ingyenes a pénzfelvétel, az rosszabb, mintha 500Ft lenne a számlavezetési díjad és 100Ft a pénzfelvétel. Például itt tudsz kalkulálni költségeket:

[link]

2014. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt otp-t választanám. Junior számla, 1. év teljesen ingyenes, később már van egy minimális számlavezetési díj. kp felvétel törvényileg van meghatározva, havi 150e.

Netbank is van, SMS szolgáltatás is 11 vagy 13 forint sms-enként(legalábbis nekem ezt mondták).

2014. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én nem értek hozzá egy picit sem, szóval sokat segítettetek!
2014. júl. 28. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!