Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet édesanyám számlájára...

Lehet édesanyám számlájára utaltatni a pénzt?

Figyelt kérdés

Szüleim nem akarják, hogy saját bankszámlaszámot nyissak (mert fizetni kell még azt is pluszba..) Most lenne egy diákmunka lehetőség, már mindent "lezsíroztam", már csak a bankszámlaszám hiányzik. Egyszerűen nem akarják, hogy nekem is legyen, max a tsz-ben, de ott meg havonta 1000Ft-ot kell fizetni és h az sok, így megragadtak annál az elvnél, hogy utalják az anyuméra, félek, hagy ez így nem lesz jó a munkáltatómnak...

19/L



2014. júl. 8. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem a munkáltatódnak mindegy, talán az lenne a legjobb ha az ő számlaszámát adnád meg.
2014. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet a szüleid számlájára is utalni.

Egyébként pedig van olyan diákszámla konstrukció, amelyiknél nem kell díjat fizetni azért, hogy átutalják a pénzed, te meg kivedd. (Vagyis nincs fenntartási díja.)

2014. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Jah még valami:

Ha nem a saját számládra utaltatod a munkabéred, akkor tudasd a munkáltatóddal, hogy mi a számlatulajdonos neve.

2014. júl. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szépen besétálsz és felnőtt emberként nyitsz magadnak egy diákszámlát, nem kell hozzá szülők engedélye. Nekem 16 éves koromtól van, egyetemen már szinte intézhetetlen lenne nélküle az élet is.
2014. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, ezt nagyon nem javaslom. Az a te pénzed, a te számládra érkezzen! 19 évesen nyugodtan nyithatsz számlát! Diákoknak kifejezetten kedvező konstrukciók vannak! Semmiképpen ne menj bele ebbe az anyám számlájára utalják dologba!
2014. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Így van, 19 évesen legyen saját bankszámlád.

Sok banknál vannak "0 Ft-os" diák számlacsomagok, nyitsz egy ilyet és kész.

2014. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nem mindenkinél probléma, ha összekeveredik a pénz.


egyenes ágon adó és járulékmentes


nem minden szülő tolvaj, sőt.

2014. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
16 éves korom óta van diák bankszámlám és eddig pluszba semmit nem kellett fizetnem.. se azért ha vettem fel pénzt, se azért mert, hogy "van"..
2014. júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
26 éves vagyok, 14 éves korom óta van diákszámlám. Nekem OTP nél van, éves dijja van, nem is kevés, (3-5000 forint) és havonta is vonnak. Bár mint irtam, ez 12 éve hogy megvan, ugyhogy lehet azóta más banknál van jobb is... Kérdezd meg, nagylány vagy már hogy ilyeneknek utánajárj...
2014. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ige utolsó mert 25 felett hiába junior számla már ugyan úgy vannak díjai, de 25 éves kortól kérdezőnek még bőven vannak évei.
2014. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!