Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A férjem személyi kölcsönt...

A férjem személyi kölcsönt vett fel 2 részletben, össz.6mill-ót egy banktól, amiről én nem tudtam, - valami részvényekbe fektette de mind el bukta. A kérdésem az hogy tőlem követelhetik-e a pénzt?

Figyelt kérdés
A férjem vagyontalan és persze nem tud fizetni ,munkahelye nincs.Már nem élünk együtt,de még nem váltunk el,és egy háztartásban élünk még egyenlőre.Lehetséges hogy el kellene válnom tőle?Ha nincs vagyona akkor le is csukhatják?56-éves és ennyi milliót meddig ülne le a börtönbe?
2010. jan. 4. 20:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az utóbbi tanács nekem is megfordult a fejemben, a "megfelelő dátum" is, csak az a gond, hogy egy ilyen szerződést akkor lesz hiteles, ha közjegyző is hitelesíti. Háááát...., én még ügyvédet se ismerek, aki ezt vállalná, közjegyzőt meg végképp nem, pedig ismerek egy párat...
2010. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A házasság vagyonközösséget jelent, ezért van joga bárkinek rajtad behajtani, amit a férjed felvett hitelt.

Ezt a jogi fogalamat szerintem nem tudod megszüntetni egy akármilyen papírral, de ne legyen igazam...

A férjedet mindegy, hogy hová jelentgeted, ez az adásvétel jogi nonszensz, egy közös tuljadont nem vehetsz meg a férjedtől, hiszen az általad neki kifizetett pénz is közös pénz továbbra is (a vagyonközösség miatt), tehát az az adásvétel is felesleges volt, semmit nem változtatott a ház jogi helyzetén, ami teljesen tiszta: kettőtök közös tulajdona a ház.

Házasság alatt te saját tulajdont nem szerezhetsz, csak örökléssel, adásvétellel nem, amit adásvétellel szerzel, az minden közös tulajdon.

2010. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer mindenkinek a válaszát ,most már tényleg elmegyek ügyvédhez,és ha valami fontosat megtudok akkor írni fogok,hogy másnak is tudjak segíteni ha ilyen problémája van.
2010. jan. 5. 21:00
 14/14 anonim ***** válasza:

A tegnapi 13.24-es vagyok.

A tegnapi 14.20-ashoz: a házassági vagyonjogi szerz.-t nem kell közjegyzőnek hitelesíteni, hanem ügyvéddel kell ellenjegyeztetni. (Ezt elolvashatod jogszabályban is, de én már túl vagyok rajta, tudom, hogy így van.)

A 15.16-oshoz: ha házassági vagyonjogi szerződésben megállapodnak a felek, hogy a saját jövedelmükből mindketten azt vesznek, amit akarnak, valamint az így vásárolt vagyontárgy a kizárólagos, saját tulajdonuk lesz, akkor ez működőképes vagyoni elkülönülés.

2010. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!