Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A férjem személyi kölcsönt...

A férjem személyi kölcsönt vett fel 2 részletben, össz.6mill-ót egy banktól, amiről én nem tudtam, - valami részvényekbe fektette de mind el bukta. A kérdésem az hogy tőlem követelhetik-e a pénzt?

Figyelt kérdés
A férjem vagyontalan és persze nem tud fizetni ,munkahelye nincs.Már nem élünk együtt,de még nem váltunk el,és egy háztartásban élünk még egyenlőre.Lehetséges hogy el kellene válnom tőle?Ha nincs vagyona akkor le is csukhatják?56-éves és ennyi milliót meddig ülne le a börtönbe?
2010. jan. 4. 20:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt szeretném kérdezni,hogy mi lenne a megoldás hogy én ebből kimaradjak,és tőlem ne tudjanak követelni semmit?Mert tényleg nem volt semmi közöm az egészhez,én a pénzből nem láttam semmit.Ő uyanis javarészt Pesten tartozkodik ,én meg vidéken.Időnként haza jön 2-3 napra.
2010. jan. 4. 21:41
 2/14 anonim ***** válasza:

beszélj mielőbb egy ügyvéddel! azért nem kell vállalnod házastársként a vagyoni felelősséget amiről bizonyíthatóan nem tudsz.

Hogy hogy vagyontalan? Mi van a közös vagyonnal? vagy házassági szerződésetek van és minden a Tied?

Ügyvéd!

2010. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért vagyontalan mert adásvételi szerződéssel megvettem tőle egy éve a házat pontosan azért mert féltem hogy tőle elveszik,az ingóság az enyém meg a szüleimé de ezt hogyan tudnám bízonyítani, mivel egy háztartásban élünk a férjemmel.2001 ben házasodtunk össze.A kölcsönt pedig 3 éve vette fel.Az ingóságról lehetne valami hivatalos papírt írni hogy az enyém és a szüleimé?
2010. jan. 5. 00:11
 4/14 anonim ***** válasza:

Meglehetősen kusza helyzetet teremtettetek magatoknak azzal, hogy nem váltatok el hivatalosan és gondolom a férjed állandó lakhelye is az, mint a tiéd, így a különélés tényét is igen nehéz lesz bizonyítani.

Megvetted házasságon belül a férjed tulajdonrészét? Házasság alatt szerzett vagyon is közös vagyonnak számít, teljesen mindegy, kinek a nevére kerül az ingatlan, vagy ingóság. (A földhivatalban is bejegyeztetted a tulajdon szerzést?)

A férjed adóságai, mivel hivatalosan még házasok vagytok, téged jog szerint ugyanúgy terhelnek, ha nem tudod bizonyítani a külön élést. Az szerintem nem elég bizonyíték, hogy Pesten tartózkodik, ha azért néha még "hazamegy".

Az is kérdéses, hogy az adóságok felhalmozása mikor történt? Ha Te ezen időpont után vetted meg tőle az ingatlant, akkor még ha tudod is bizonyítani esetleg a különélést, a bank végrehajtási joga fennáll, mert a hitel felvételének időpontjában a férjednek még volt vagyona. Ilyenkor a banknak, ha megtámadja az adásvételi szerződést, nagy valószínűséggel nyer, mert bizonyítani tudja a szándékosságot a vagyon kimentésére.

Sajnos a banki szabályok alapján, ha még most is házasok vagytok hivatalosan akkor ha a férjed felkerül a rossz adósok (BÁR) listájára, az téged is érint, Te is oda kerülsz, tehát még ezzel is meg tud téged károsítani a férjed.

Nagyon sürgősen keressetek egy jó ügyvédet

2010. jan. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%

Bármit kavartatok a házzal (adásvétel) a fele a férjedé, hiszen házastársak vagytok, minden vagyonod fel a férjedé, így ő nem vagyontalan, sőt!!!

A hitelt rajtad ugyanúgy behajthatják, de nem is kell, hiszen a házat is elárverezhetik a fejetek fölül, hiszen az az övé is.

El kellettvolna válni, most már mindegy, utólag a válás se változtat a dolgokon!

Sajnálom.

Meg kellet volna szüntetni a vagyonközösséget (válás).

2010. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért valamit nem értek. 6 milla fedezet nélküli személyi kölcsönhöz már min 6-700.000Ft-os havi nettó jövedelem kell bankszámlára érkezve és több éves bejelentett munkaviszony.

Ez így rendben volt a férjednél? (kétlem)


Ha a férjed trükkökkel, információk, adatok elhallgatásával vett fel több bankból is személyi kölcsönt, azért még külön megütheti a bokáját, mert csalás vádjával be is perelhetik a bankok.

2010. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen neki 500000 ft-os fizetése volt de már nincs ugyanis megszünt a munkahelye.Ezt a pénzt pedig amit felvett a bank ajánlotta neki amit ő elfogadott,ugyanis aranykártyás volt.A lényeg az hogy én nekem erről nem szólt csak most utólag serült ki hogy miket is csinált,mert én abból a pénzből nem láttam semmit,én magamat eltartom.Csak azt nem értem hogy miért követelnék tőlem amikor nincs közöm az egészhez,miért akarják rajtam behajtani olyan dolgot amit nem én követtem el.Szerintem ehez nincs joguk.A házat azért vettem meg a férjemtől teljesen hivatalosan adásvételi szerződéssel amit ki is fizettem neki.És a földhivatalba is be van már jegyezve.Csak az ingósággal nem tudom hogy mi lessz?Hogyan tudnám bízonyítani hivatalosan hogy az enyém meg a szüleimé???mert nem szeretném ha ide jönnének és kirámolnák a házat.Mennyire lenne jó megoldás az hogy elválnék és a férjemet átjelentenénk valami más címre,hogy ne itt legyen bejelentve?Számítana az valamit vagy pedig fölösleges pénz kidobás ez az egész herce hurca?Most akarok majd el menni ügyvédhez is ,de azért nagyon kiváncsi vagyok az itt lévő válaszokra és ötletekre.
2010. jan. 5. 13:07
 8/14 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfüznék hogy van még neki egy másik hitelkártya tartozási is ami 1000000 ft körül van,akkor van egy t-mobilos tartozása is ami 200000 ft körül van,azonkivül pedig egy autópálya büntetése is ami 100000 ft körül van ,és van egy szabálysértési ügye is a rendőrséggel ami 25000 ft.és ezekből ő semmit nem fizet sehova ,ugyanis egyáltalán nincs pénze,nekem meg csak annyi van amiből el tudom tartani magam,semmi több,tehát nem tudok rajta segíteni és nem is akrok,már csak nyüg a nyakamon,mert én is új életet szeretnék kezdeni de amig ez itt van a nyakamon addig nem tudok mit csinálni.Ráadásul pedig ezelőtt 4-évvel jelzálog kölcsönt vettünk fel közösen azért hogy a házat rendbe tegyük mert félkész állapotban van,és azt a pénzt is elrészvényezte valahova ,tehát se pénz se pedig ház felujítás.Úgy hogy nagyon nagy bajba vagyok és nem találom a kiutat,ezért kérek segítséget tőletek.A ház jelzálogát is alig tudom kifizetni,éppen elég bajom van azzal is ,nemhogy még az ő egyéb bajaival is foglalkozzak,ráadásul azt is megtudtam hogy pokerezik.
2010. jan. 5. 13:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok, azzal a különbséggel, hogy mi nem vagyunk válófélben. Viszont féltem a házunkat, és a legfőképpen saját vagyontárgyaimat, hogy a bank rájuk teszi a kezét. Pedig semmi közöm a férjem hiteléhez, nem tudtam róla, és az elköltésben sem vettem részt. Ennek ellenére a jog szerint mindenért felelős a házastárs is!

Én megoldásként egy vagyoni elkülönülést láttam, ennek megtestesítése pedig egy házassági vagyonjogi szerződésben lehetséges (mivel még házasságban éltek). Feltétlenül fordulj ügyvédhez, aki segít mindezt formába önteni, és megfelelő (!) dátumot alkalmazni. Persze ehhez az is szükséges, hogy a férjed partner legyen ebben, és aláírja. Én a biztonság kedvéért aláírattam a férjemmel egy nyilatkozatot, hogy a hitelről nem volt tudomásom, azt elleneztem volna, és a pénz elköltésében sem vettem részt. a befejező mondat pedig, hogy azért a hitelért egyedül ő a felelős. Ezt egy jogi fórumon olvastam, mint lehetőséget, persze nem biztos, hogy ez a nyilatkozat számít valamit. Ezért fontos a házassági vagyonjogi szerz., amibe a vagyon elkülönítésén túl belefoglaljátok, hogy az általa vállalt banki kötelezettségek csak őt terhelik. Persze valószínű ennek fejében azt is bele kell foglalni, hogy a jövedelmének javaiból te nem részesülsz. Remélem, segítettem valamennyit.

2010. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és így fogok tenni,szerintem ez jó megoldásnak látszik.
2010. jan. 5. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!