Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A közös ingatlan sorsa?!...

A közös ingatlan sorsa?! Árverezési és ált. Tanácsot kérek!?

Figyelt kérdés
Szitu: Válás, megegyezés nincs. Ingatlan 50-50 %, a törlesztőrészt az egyik fél fizeti kizárólag és bizonyíthatóan, Ő viszont elköltözött! Hogy lehet ebből jól kijönni? Ill. járható út-e az hogy a hitelt (2,5 M) bedobni és árverezést kérni, majd a házat (ami 8-10 M-tér) megbízható féllel (ez van!!) 3-3,5 M-ért megvetetni. Működik ez, vagy mi lessz, hogy kellene csin?.
2010. jan. 3. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a hitelt nem fizetitek, akkor a bank árverezteti az ingatlant, mégpedig várhatóan nevetséges áron...

Árverezéskor bárki licitálhat, köztudott, hogy ilyenkor a "bennfentesek" viszik a legalacsonyabb áron, nem az, akit te kinéztél vevőnek!


Ha megegyezel a társtulajdonossal, hogy eladjátok a közös ingatlant, akkor bárkinek eladhatjátok, de ha a piaci értéknél alacsonyabb vételár szerepel az adásvételi szerződésben, akkor az illetékhivatal nem azt az árat fogja számításba venni, hanem a valós piaci értéket!


Az exedet sem kell hülyének nézni, mert ha tudja, hogy az ingatlan 10millió értékű, nem fogja bevenni, hogy 3millióért adtad el... (Bíróságra fogja vinni a ügyet, ahol nem csak te, de a kamu-vevő is megütheti a bokáját.)

2010. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hitelt kilehet közösen fizetni,így a ház tehermentes lesz.Annak ninccs jelentősége,hogy a tulajdonostárs benne lek-e vagy sem.

Viszon fontos lenne a megegyezés.Az,aki eddig fizette(fizeti) a kölcsönt,az által fizetett rész felét jogosan követelheti a másik tulajdonostárstól.(Lehetnek egyéb tisztázatlan anyagi kérdések is,ezért kell a vagyonmegosztásban megegyezni.

Végrehajtást magánszemély nem kérhet,csa a Bíróság rendelheti el. De ez rossz megoldás.A végrehajtó költsége is igen magas,legalább 100.000.-Ft,és az ingatlan értékénel kevesebbel indítják az árverést.

A legjobb megoldás,peren kívül megegyezni, a hitelt közösen kifizetni,és szabad forgalomban eladni a házat,az árán pedig megosztozni.

2010. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!