Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldre megyek ki dolgozni....

Külföldre megyek ki dolgozni. Jó a Magyar bankszmla számom ha arra utalják? (Franciaország) Vagy kell valami nemzetközi számlaszám ahhoz a kártyához?

Figyelt kérdés
Amikor megkötöttem a számla szerződésemet akkor csak egy sima számlaszámot kaptam. Úgy hallottam hogy kell valami nemzetközi számla számnak is lenni. De Én olyat nem kaptam. Ezt hogy kell elintézi?
2014. máj. 18. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell kapni olyat, nem kell intézni, mert már van neked is.

Csupán a meglévő számlaszámot kell nemzetközi formétumú számlaszámmá alakítani.


például ezzel: www.cib.hu/internetbank/iban_kalkulator


Ha ez megvan, akkor már csak a bankod SWIFT (BIC) kódját kell megtudnod, ami egy betűsor és rákereshetsz Google segítségével. Például az OTP esetében ez OTPVHUHB

2014. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Azt a munkáltató tudni fogja? Egyébként magyar a munkáltató.
2014. máj. 18. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ez így zavaros. Magyar munkáltató, de hol van a székhelye? Innen fog fizetni, vagy kintről? De ezek a kérdések ne is foglalkoztassanak, ha az apródon ismerted meg a "munkáltatót"
2014. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Dehogy az apródon :D Ők már kint vannak évek óta, és egy volt kollégám szólt hogy keresnek még embert és hogy nem szeretnék kimenni dolgozni? Ő mondta, hogy neki a magyar otp-és kártyára utalnak. De én meg úgy tudom, hogy Nemzetközi számlaszám kell.
2014. máj. 18. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, nemzetközi számlaszám kell. De MÁR VAN OLYANOD. A magyar számlaszámodat nemzetközi formátumúvá lehet alakítani (IBAN) Elé kerül néhány karakter és már kész is. De látom, hogy nem érted. Mellesleg az OTP-s számlalevélen is rajta van a folyószámlád IBAN-ja, csak meg kell nézni.


És még annyit nem árt tudnod, hogy kártyára utalni nem lehet, ilyen fogalom nincs. Utalni számlára lehet. A kártya csak egy kulcs a számlán lévő pénzhez.

2014. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tudom, tudom, hogy nem a kártyára utalnak, ez csak egy olyan fogalom, amit így használunk, hogy pl. "jött a kártyára pénz?" Nem kapok számlakivonatot, hanem neten szoktam megnézni az utalásokat, stb... De azon nincs fel tüntetve.

2014. máj. 19. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!