Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Maximum milyen kamatlábbal...

Maximum milyen kamatlábbal dolgozhatnak az adósságbehajtó cégek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Anyukám hitelt vett fel, amit nem fizetett végig.

Eredeti tartozás: 264.000, ( 181.000Ft) vissza lett törlesztve.

Átvette: Instrum Justicia a banktól.

-264.000 Ft tartozást( nem számít, hogy több mint a fele ki lett fizetve) + kamat, minden költséggel együtt 500.000 Ft-ot lett a vége.


Küldtek levelet, miszerint 36 hónapos törlesztővel, HAVI 29.000 Ft-tal lehet fizetni.

ÍGY több mint 1.000.000 Ft a vége.


Vissza szeretné fizetni, pontosabban én fizetném. DE

ennyit, .... nem találtam pontos adatot arról, hogy a cégek milyen kamattal dolgozhatnak.


( a részletező levélben csak a bank által hozzácsapott kb. 250.000 Ft volt részletezve, de az is tartalmazott olyan adatokat, mint például személyes megkeresés: 20.000 Ft, amiről nem volt szó.


2014. máj. 15. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért ebből még hiányoznak lényeges információk, de néhány általánosság:

1. 264 eFt ezek szerint a felvett hitel volt? Vagy a banki felmondás pillanatában még élő hátralék? (nagyon nem mindegy)

2. MIELŐTT a követeléskezelő cég megvette a követeléseteket, az már napi szinten KÉSEDELMI kamatozott a hitelt eredetileg kihelyező banknál is.

3. Az eredeti bank a szerzződés felmondásakor (tehát amikor nem fizetted nekik x- általában 3- hónapig a törlesztőt jelentős egyszeri költségként felmondási díjat is rátett a meglévő tartozásra

4. Nagyon sok esetben nemcsak felmondási díjjal növelik ilyenkor a követelést, hanem korábban akciósan elengedett, de feltételhez kötött engedményeket is visszavonnak és ráterhelnek (pl. lehetséges az, hogy ha elengedett havi 1-2% kamatot, amelynek FELTÉTELE volt pl. az, hogy a futamidő alatt időben törlessz, ám ha nem teszed, akkor ezt utólag terhelheti stb.)


...és még mindig csak a banknál járunk.


Amikor a követeléskezelő cégre engedményezi a bank a nem fizetett, már felmondott hiteledet, akkor már általában legalább 3-4 hónapos késedelemben vagy- már ezekre a napokra is napi szinten kamatoztatva ment a késedelmi kamat.


Megkülönböztetünk egyébként ügyleti és késedelmi kamatot. Az ügyleti kamat vagy szerződéses kamat szabad megállapodás tárgya (pénzintézeteknél eltérő lehet), míg a késedelmi kamat egyfajta büntetőkamat, amely csak késedelmes fizetés esetén számolható fel és a késedelembe esés időpontjától jár. Ennek mértéke is változó, alapvetően a hitelszerződésben szabályozott mérték, ha ez a tétel nem szerepel a szerződésben, akkor a hitelező bank üzletszabályzatában megtalálható mérték vagy a mindenkori jegybanki alapkamat kétszerese.


A követeléskezelő cég jogszabályban adott lehetősége, hogy egyszeri 40 euro erejéig azonnali költséget tegyen a követelésre megvásárláskor.


Emellett (a teljesség igénye nélkül) ugyancsak jogszabály alapján az adósra terhelheti többek között:

- levelezés költsége

- központi lakcímnyilvántartóból adatok lekérése

- fedezeti ingatlannal kapcsolatos lekérdezések (takarnet), tulajdoni lap kikérés, értékbecslés költsége

- személyes megkeresés (helyszínelő)- az egy dolog, hogy nem voltatok otthon vagy nem azon a lakcímen keresett benneteket, ahol valóban éltek (ezért kérnek le lakcímnyilvántartó adatot vagy használnak fizetős adatbázisokat)

- közjegyzői díjak vagy pótokiratok költsége

- fizetési meghagyás eljárásának teljes költsége

- peres eljárásokkal kapcsolatos mindenféle illetékek

- végrehajtással kapcsolatos mindenféle költésgek (pl. záradékolás, vh lap. vh jog bejegyzése stb.)

- ügygondnoki díjak (ha ki kell rendelni)


...úgyhogy igen- nagyjából 2 év alatt (az első banki nem fizetéstől számítva) még nagy összeg is duplázódhat, a kisebbek még inkább növekedhetnek, hiszen pl. a külöünböző jogi eljárásoknak szabott illetékköltsége van.


A helyedben én bemennék a követeléskezelő cég ügyfélszolgálatára és adnak minden cirkusz nélkül részletezést, tudsz velük részletfizetési megállapodást kötni (azalatt is a meg nem fizetett részletekre tovább ketyeg a késedelmi kamat, de legalább azt el tudod érni, hogy ha nekik rendszeresen fizetsz, akkor nem adják végrehajtásra az ügyet pl.)


Minden jót.

2014. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!