Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segítségre lenne szükségem,...

Segítségre lenne szükségem, bővebben lent (? ).

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a jelenlegi munkahelyem meghatározott ideig szól, azaz fél évig.

Ugye áruhitelt csak úgy tudok felvenni, hogy ha van egy min. 3 hónapos munkaviszonyom.

Tegyük fel, hogy dolgozom három hónapot, utána elméletileg igényelhetek áruhitelt, na már most én megnéztem, hogy ez a munkáltatói igazolás, hogyan is néz ki pontosan,van egy olyan része, ahol meg kell adni, hogy milyen munkaviszonyban állok:


"határozatlan idejű"

"határozott idejű"


Na már most, ha Én határozott ideig dolgozok, van esélyem arra, hogy áruhitelre tudjak vásárolni?

Természetesen, "vaktában" nem vásárolnék hitelre, van bizonyos összeg a tulajdonomban, amivel tudnám törleszteni akadálymentesen a törlesztőrészletet, 36 hónapon keresztül.

Az egyetlen probléma az, (hogy ez pontosan probléma e vagy sem, azt szeretném megtudni), hogy munkaviszonyom csak meghatározott időre szól.


Ha egy családtag "kezeskedik" értem van esélyem arra, hogy megkapjam az áruhitelt?


A válaszokat előre is köszönöm.



2014. ápr. 30. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy adnak határozottra.


Viszont minek a hitel ha van pénzed?

2014. ápr. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy már régóta gyűjtök.

Van most körül-belül megtakarítva 180.000FT

A törlesztőrészlet,

ebből 14 hónapig tudnám fizetni.

A jelenlegi műszaki cikkemet el tudom adni, 100.000FT-ért.

Ez már 280.000FT... és ebből 22 hónapig tudnám fizetni a törlesztőrészletet, októbertől meg minden bizonnyal már lesz határozatlan időre szóló munkahelyem.

A lényeg, hogy van megtakarítva pénzem, illetve a megtakarított pénz mellé jön még a fizetésből is. Viszont egyszerre nem szeretnék nagyobb összeget kifizetni, ha közbe jön valami, nem várt dolog/kiadás, akkor nincs tartalék. Ezért szeretnék áruhitelre vásárolni.

2014. ápr. 30. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!