Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel vagy OTP lakáslízing?

Hitel vagy OTP lakáslízing?

Figyelt kérdés

23 éves fiatalember vagyok, az iskolának 1 hónap múlva vége, és ha szerencsém is lesz, egy viszonylag jól fizető állás is összejöhet. No de a lényeg.


Örökölni nem fogok senkitől semmit, maximum egy napraforgó magot. Albérletet pénzkidobásnak tartom rövid és hosszútávon is egyaránt. Önerőből, ha még keresnék nettó 200-t is, abban az esetben is hosszú évekig kellene gyűjtögetnem házra.


Mindenképp házat szeretnék, de nem kell nagy. Elegendő lenne 50-60 nm^2 + 30-40 nm^2 saját kert.


Hogy lehet ezt kivitelezni? Havi fix 50 eFt-ot fizetnék törlesztő részletre, vagy lízingre.

Lehet, hogy 20-30 évig fizetném, de legalább az enyém lesz egyszer, nem úgy, mint egy albérlet, ahol szintén kell fizetni 50 ezreket.


Ötletek, vélemények, tapasztalatok?


Előre is köszi.


2014. márc. 26. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
ÉS mi lesz a mobilitásoddal? Vagy örök életedben egy helyen akarsz élni/dolgozni?
2014. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kérdésre kérnék válaszokat, köszönöm!


De, hogy, megválaszoljam a kérdésed kedves kérdező, a mai világban szerintem az ember örül, ha van egy fix munkahelye, nem hogy ugráljon ide-oda.


Számomra fontosabb szempont az, hogy legyen egy saját házam és egy fix munkahelyem, amelyek megvalósítása mellett már vállalható gyerek, mint sem, hogy munkahelyeket változtassak. Nem is látom értelmét.

2014. márc. 26. 16:37
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

"Számomra fontosabb szempont az, hogy legyen egy saját házam és egy fix munkahelyem"


Amíg vissza nem fizeted a hitelt, nemigazán tekintheted a sajátodnak a házat. Fix munkahely?? Magyarországon???

2014. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet tenni, amit írtál, de kockázatos. A lényeg, hogy milyen kockázatot vállalsz érte. Az albérlet soha nem lesz a tied, viszont alacsony a kockázata. Szóval neked kell tudnod, hogy mekkora kockázatot vállalsz be, esetleg majd egy családdal a hónod alatt.


De léteznek pénzügyi tanácsadó cégek is, ahol kielemzik a helyzetedet, és konkrét megoldásokat állítanak össze.

2014. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Az albérlet soha nem lesz a tied, viszont alacsony a kockázata."


Lehet még korai, de már a nyugdíjas évekre is gondolok, és majdani nyugdíjasként nem biztos, hogy a mindennapi kiadások mellett még albérletet is tudnék fizetni, és ha valamilyen okból kifolyólag megszűnik a bérleti szerződés, öregemberként mit csinál az ember? Nem sokat tud.


Inkább egy kisebb kockázat vállalása, de 50 évesen van saját kecóm. Hitel vagy Lízing vállalása előtt pedig félretenni annyi tőkét, hogy ha esetleg megszűnik a munkaviszony, akkor a félretett pénzből tudjam finanszírozni a havi részletet míg nem találok munkát.


Magyarország helyzete tényleg labilis, egyelőre. De ha Jobbiknak sikerül megnyernie a választást, bízom benne, hogy rendbe rakják végre kis hazánkat.

2014. márc. 26. 17:36
 6/10 anonim ***** válasza:

VIK-es vagy? Kandós? Neumannos? Vagy ELTE proginfó?

Mert ha nem, akkor jó lesz az a nettó 200 olyan 100-120-nak is...

2014. márc. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, sikerül-e úgy megírni, amit gondolok, hogy ne legyen bántó, de nem az a szándékom, hanem a tájékoztatás, felvilágosítás.

23 évesen, amíg még tanuló vagy, első körben arra érdemes koncentrálni, hogy legyen a suli után valahonnan stabil jövedelmed. Amikor már rendszeres bevételed lesz, tapasztald ki hosszú hónapokon (még jobb, ha éveken) keresztül, hogy hogyan tudsz belőle megélni, mennyit tudsz belőle rendszeresen félretenni. Ebben az időszakban nyugodtan lakhatsz valamilyen olcsó albérletben, hiszen ez egy teszt időszak. Bérelhetsz csak egy szobát is, azt olcsón meg lehet úszni.

Saját ingatlant csak úgy fogsz tudni venni, ha megfelelő nagyságú önerőt raksz össze. Egyetlen bank nem ad úgy hitelt, hogy a vételár 100%-át finanszírozza, tehát mindenképpen lesz egy olyan átmeneti időszak az életedben, amíg valahol lakva tőkét gyűjtesz akár hosszú éveken keresztül. Amikor már összejön a vételár kb 30%-a, akkor érdemes azon gondolkozni, hogy mik lesznek akkor a lehetőségek.

20-30 évre hitelt igényelni azért nagyon kockázatos, mert a hitelek kamata nem fix, nincs rá semmi garancia, hogy az 50.000Ft-os havi részlet, amiről most úgy gondolod, vállani tudnád, nem fog szép lassan felkúszni akár a duplájára is.

Amikor már 1-2millió Ft-ot összespóroltál, még akkor is alaposan körül kell nézni, mit veszel, milyen hitelt választasz, hogy ne legyenek benne buktatók. Nem muszáj még ekkor sem rögtön házat venni, lehet csak egy kisebb lakással kezdeni, aminek a részleteit pár év alatt ki lehet fizetni. A lakást eladva, már nagyobb önerővel rendelkezve lehet tovább gondolkozni.


Jó, hogy vannak terveid, de úgy gondolom (hitelezéssel foglalkozó szakemberként), hogy kicsit előreszaladtál és olyan számokkal kalkulálsz, aminek nincs meg a realitása. Még egy napot sem dolgoztál munkahelyen és így szeretnél 20-30 évre elköteleződést vállalni?

2014. márc. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszönöm a normális és építő jellegű válaszod.

Nem is azt írtam, hogy suli befejeztével, amint főállásra teszek szert egyből belevágni, csak majd a közeljövőben vannak ilyen terveim.


Tisztában vagyok azzal, hogy nincs olyan bank ami ad 100% hitelt, kell önrész. Ez így van.


Illetve én már arra is gondoltam, hogy a majdani megállapodás alapján annyi pénzt félreteszek, hogy ha bármi történne az állással, akkor is tudjam 1 éven keresztül fizetni a törlesztő részletet.


" Még egy napot sem dolgoztál munkahelyen "


Ezt erősnek érzem, mivel nem ismer a kedves válaszoló.

De akkor most elmondom, 16 éves korom óta folyamatosan dolgozom diákként, rengeteg pozícióban volt már részem, illetve több, mint 1,5 éves szakmai múlttal rendelkezem úgy, hogy még csak diák vagyok!

2014. márc. 28. 19:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Ok, akkor elnézést kérek a "még egy napot se" részért, de azért az a tapasztalatom, hogy más dolog diákmunkákat végezni és megint más főállásban "robotolni".

Javaslom, ha már lesz rendszeres bevételed, indíts valamilyen lakáskasszát, ami tökéletesen megfelel önerő képzésre. A befizetéseidre 30% állami támogatást kapsz, ami messze meghaladja a betétekre kapható kamatokat, ráadásul kockázatmentes befektetés, lakáscélra nincs jobb megtakarítás forma.

2014. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, amint lesz főállású munkám, a Fundamenta lakáskasszánál kezdek el félretenni pénzt, hogy majd meglegyen az elegendő önerőm a későbbi lakásvásárláshoz.


Remélhetőleg 2 hónapon belül már lesz főállásom és végre elkezdhetek " élni " :)

2014. márc. 30. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!