Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP ATM-ből múlt hó végi...

OTP ATM-ből múlt hó végi díjmentes készpénzfelvétel -em a Számlatörténet ehavi könyvelési dátummal hozza (3 nap késéssel)! Ha e hónapban is veszek fel pénzt akkor az most ingyenes lesz vagy sem?

Figyelt kérdés
Tehát február végén vettem ki pénzt, viszont ez a februári számlatörténetben nem jelenik meg sehol. A márciusinál viszont igen! 3 nappal későbbi Könyvelési dátummal (és Értéknappal) mint ahogy felvettem. Most (márciusban) is szeretnék újra kivenni pénzt, természetesen ingyen. De így 2x fog szerepelni a márciusi számlatörténetben a KÉSZPÉNZFELVÉT ATM-BŐL tétel mivel a februárit is ide írták. Ez is egy újabb aljas trükk az OTP-től azaz kéthavonta vehetjük ki a pénzünk csak? (Nem lepődnék meg.)
2014. márc. 11. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az OTP-nél.

Ha nem banki nyitvatartási időben vettél ki pénzt, akkor azt a következő nyitvatartáskor regisztrálja csak a rendszer. Este és hétvégén nincsenek banki tranzakciók.

2014. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ az 1. válaszolónak. Viszont...


1.: A kormányrendelet szerint biztosítania kell a bankoknak a havi ingyenes pénzfelvétet ha nyilatkoztunk előtte időben. Milyen alapon próbálja meg az OTP ezt is kijátszani?


2: Mi köze az ATM-eknek a banki nyitvatartáshoz? Épp az lenne a lényegük, hogy bármikor használhassuk ezeket, vagy tévedek?


Én nem hallottam semmi ilyesmit a hírekben, hogy pl hónap közepéig vehető ki a pénzünk, ha mégis volt ilyenről szó kérnék egy hivatkozást ahol utána nézhetek.


3: Egyébként pénteki napon du 1 óra után pár perccel történt a pénzfelvétel.

2014. márc. 11. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondom, menj be egy OTP fiókba ha biztosra akarod tudni.


Az ATM meg tényleg 0-24, de ha nincs banki nyitvatartás akkor addig csak zárolja a felvett pénzt és nem vonja le, kártyás fizetésnél is ez van.

2014. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

alapból 2x vehetsz fel ingyen kp-t, szóval nem értem a problémát, hacsak nem 1x 150 ezret vettél fel február végén


egyébként minden üzletszabályzatban benne van, hogy a KÖNYVELÉS NAPJA SZÁMÍT ILYEN ESETEKBEN, nem pedig a tényleges pénzfelvétel napja, tehát ha 02.28-án pénteken vettél fel pénzt, az már jó eséllyel márciusra könyvelődik

2014. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

egyébként a kedvedért kikerestem, a 2/b pont vonatkozik rád


[link]

2014. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kérdés megoldva:


Le tudtam venni a pénzt ingyen márciusban is. Így a márciusi számlatörténetben 2x szerepel a pénzkivét, de nem számoltak fel plusz költséget érte.


Előtte megkérdeztem azért a bankban is és azt a választ kaptam, hogy az, hogy mikor jelenik meg teljesen mindegy ne törődjek vele.


Tehát nyugodtan átcsúszhat a következő hónapra a kivét könyvelési napja. A lényeg a valós naptári nap mikor vesszük a pénzt ki az ATM-ből.

2014. ápr. 4. 18:47
 7/8 anonim válasza:
Na, pont ezzel a problémával szembesültem most én is. Köszi, hogy leírtad a végeredményt. Akkor ezekszerint mindegy, hogy én múlt hónap utolsó napján, pénteken este vettem fel pénzt, dátum szerit maga az ATM-es felvétel múlt havi és függetlenül attól, hogy e-hónap harmadikára könyvelték le, múlthavinak számít... ha jól értem. :)
2020. febr. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amúgy bocsánat, de mégsem vagyok teljesen nyugodt, ugyanis, ha lenyitom a tranzakció részletes adatait, van egy olyan hogy "értéknap" és az is át van csúszva a következő hónapra. Azért ez az "értéknap" gyanúsan hangzik, hogy a tranzakció e-havinak számít...
2020. febr. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!