Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyik este 10órakkor megjelent...

Egyik este 10órakkor megjelent nálam 2ember. Az egyik rendőri ruhában és egy önálló bírósági végrehajtási levelet adtak át. Állítólag a magyar telekom-nak tartozom. Hogy tudom "megúszni"a fizetést, ha nem tudok bizonyítani semmit?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol,hogy ezeket ki lehet kerülni,de hogyan?Tényleg rendőrök foglalkoznak ezzel?Mióta?
2008. júl. 21. 20:29
 1/9 anonim válasza:
Hát ez így nem túl konkrét... de talán ügyvédhez kellene fordulnod. A bíróságon viszont az írásos bizonyíték a legnagyobb erejű.
2008. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen írásos papírral érveljek?Saját írásommal?Nyújtsak be panaszt a "rendőri"jelenlét miatt?Van ehhez joguk?Mivel védekezhetek?
2008. júl. 21. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal a rendőrök nem kézbesítenek bírósági végzést! Azt simán kiküldik tértivevénnyel!
2008. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elmentem az önálló bírósági végrehajtó címére.Szerencsére csak heti 1x van ügyfélfogadása.Szerintük mindkét személy,aki ott volt farmert viselt övtáskával és este9 előtt jelentek meg.Érdekes.Egy rokonom volt nálam éppen akkor és ők találkoztak az úriemberekkel.Szerencsém van,mert az első levelet rossz címre küldték,amely tartalmazza,hogy végrehajtást indítottak ellenem,így az egészet megtámadhatom.Sőt még a végrehajtás felfüggesztését is kérhetem.Csak azt nem tudom,hogy a Magyar Telekom-nál mivel érvelhetek,hogy tudok bármit is bizonyítani,hogy én nem kötöttem semmilyen szerződést.Ezek a költözködések során elvesztek,meg nem is gondoltam arra,hogy majd valamikor kelhetnek.Köszi a segítséget előre is.
2008. júl. 22. 17:53
 5/9 anonim válasza:
Nekem erről az a vélményem hogyha szerződés lett kötve akkor 3 db nak kell lennie. Egy eredeti meg egy másolat önnél. és 1 a szolgáltatónál. Ha nem tetszik rá emlékezni hogy lett-e ilyen szerződés írva akkor a szolgáltatót kell megkérni hogy bizonyítsa hogy van ilyen papír. Ha nincsen akkor semmis a papír ha van akkor meg fizetni kell. Gondolom hogy olcsóbban kijön az ember ha fizet minthogy több éves elhúzódó ügynek az ügyvédjét keljen fizetni. Nekem ez a véleményem.
2008. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnap elmentem a bíróságra és kikértem a papírokat,hogy tudjam mikor kaptam tértivevényes levelet.Valaki aláírta a nevemet ráadásul nem helyesen.Be is adtam egy kézbesítési vélelem megdöntésére egy kérelmet,valamint kértem a végrehajtás megszüntetését és felfüggesztését is.És láthatják az írásomon,hogy azt a tértivevényes levelet nem én vettem át.Utána elmentem a T-Mobil-hoz.Kinyomtatták az szerződésemet,amiről tudtam is.Majd amikor nagyon erőszakoskodtam kinyomtattak egy másikat is.A monstani személyim van lemásolva náluk és alá is van írva a szerződés,elég hasonlóan.Mondtam az ügyintézőnek,hogy nézessék meg írásszakértővel,de ez nem az ő feladatuk,hanem jelezzem ezt a végrehajtónak.Ezért az összeget meg nekem számlázhatják ki.Miért?Azért mert ott van a személyim másolata,nekik ez már megdönthetetlen bizonyíték.Hallottam már olyan esetről,hogy valakit ugyan úgy zaklattak már a bírósági papírral,amikor írt a telefontársaságnak egy levelet,hogy nincs tudomása semmilyen telefon vételről,és ha nem hiszik nézessék meg az írását szakértővel.Majd belátták,hogy igaza van és elnézést kértek tőle.Akkor az én ügyemben miért nem lehet szakértőt hívni?Ráhúzzák a másikra a vizeslepedőt?Csak hogy valaki fizessen nekik?Kérthetek írásszakértői véleményt a behajtótól vagy a bíróságtól?
2008. júl. 24. 06:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor most mi van? Szerződtél a telefontársasággal, vagy valaki huncutul elcsente a személyidet, átfazonírozta magát a te fizimiskádra és a nevedben kötött egy szerződést, majd visszacsempészte a személyidet?

Mindezt úgy, hogy nem tudtál az egészről?


Ami a végrehajtási eljárást illeti, azért az nem eszik oly forrón. Előbb egy fizetési meghagyásnak kellett volna érkeznie, amit, ha nem tartasz jogosnak, ELLENTMONDÁS-sal megtámadhatsz és ekkor automatikusan peresedik az ügy. Ha nem adtál be ellentmondást, akkor a tartozást elismerted, így az végrehajtható. Ha a végrehajtás során bármi jogellenes dolog törént, amit tudsz papírral/tanúkkal igazolni, akkor kifogással élhetsz a végrehajtást illetően.

El kellene dönteni, hogy jogos-e? (ez ugyanis nem derült ki az eddigiekből)

Ha jogos, akkor meg kellene próbálkozni egyezkedni, egy fizetési ütemezést kérni. A fizetési szándék általában pozitív momentum egy egyezkedésben.

Ha pedig jogtalan, akkor a rendőrségen ismeretlen tettes ellen feljelentést kell tenni, hivatalos okirattal, (személyi okmányaiddal) való visszaélés miatt.

2008. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen nekem is az a sejtésem,hogy jobb ha kérek valami törlesztési lehetőséget.Meg valahogyan lecsökkenteni az összeget, ugyanis nem volt fogalmam semmilyen fizetési meghagyásról.A személyimmel kapcsolatban meg csak annyit,hogy anyukám egy ismerőse egy férfi elvitte a személyiét és kötött egy szerződést.Akkor szerinted ennyire hasonlítottak volna egymásra?Abszolút nem.És mégis lett a nevében egy szerződés kötve.Szóval ennyi az én történetem....
2008. júl. 25. 06:26
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikori ez a követelés?


Amennyiben a fizetési meghagyás és a végrehajtási lap kézbesítése között eltelt egy év, akkor a követelés elévült, állami kényszerrel nem végrehajtható.


Nem igazán értem azt, hogy egy általad nem elismert követelésre miért kérnél részletfizetést. Ez egy kicsit nonszensz dolog.

Vagy elismered a követelést és megfizeted, vagy nem ismered el, és harcolsz az igazadért. Egy hamis aláírás igen nagy erő lehet a latban!


Tehát először is tisztázni kellene, hogy a követelés egyáltalán érvényesíthető-e a bíróságon. Ha az elévülés feltételei fennállnak, akkor KÉRNI kell az elévülés megállapítását [ezt a bíróság hivatalból nem vizsgálhatja], ha az elévülést kimondták, akkor nincs tovább, a végrehajtás megszűnik, a fizetési meghagyást visszavonják. [Illetve ítélettel törlik.]


Ha a követelés nem évült el, azaz az elévülés megszakítása megtörtént a hitelező ill. a végrehajtó részéről, akkor azt kell vizsgálni, hogy a követelést az adós elismeri-e vagy sem:

Ha elismeri, akkor meg kell állapodni a végrehajtóval/hitelezővel a tartozás kiegyenlítéséről.

Ha nem ismeri el, akkor pert kell indítani a végrehajtás megszüntetése iránt, ahol bizonyítania kell, hogy a fizetési meghagyást miért hagyta jogerőre emelkedni [itt jó a kézbesítési vélelem megdöntése], illetve azt, hogy a követeléssel MIÉRT NEM tartozik.


Elsősorban ennyi az amit "tenni" kell.


De semmiképp ne írj alá addig semmit, amíg nem tudod, hogy ez a követelés egyáltalán jogos-e, és elismered-e valamint, hogy elévült-e! Ha aláírsz tartozáselismerést, akkor utána már az elévülésre nem hivatkozhatsz, a tartozáselismerés új szerződés, ráadásul polgárjogi, melynek öt év az elévülése!


Ha kérdésed van keress meg, segítek!

2008. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!