Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom eladni lakásomat,...

Hogyan tudom eladni lakásomat, ha a szülői házon is jelzálog van?

Figyelt kérdés
Munkanélküli lettem és annyi a részlet hogy ezt sehogy sem tudom törleszteni, munkalehetőség meg szinte semmi. Ha el tudom ezt adni akkor hogyan csináljam?
2009. dec. 5. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi köze a lakásodnak a szülöi házon lévö jelzáloghoz?
2009. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy hogy ha nem tudom fizetni a részleteket azt is viszik, azaz nem lesz hol laknunk.
2009. dec. 5. 13:45
 3/8 anonim ***** válasza:

A valószínűleg járható út: eladni csak úgy tudod, /adhatod el/, ha kötelezettséget vállalsz, hogy a vételárból kiegyenlíted a tartozásod. Lehet úgy, hogy a vevő a hátralévő törlesztendő részt nem is Neked adja, hanem a hitelezőnek, aki leveszi a jelzálogot, átírható, így szüleid jelzálogkötelezettsége is meggszűnik.

Ügyvédek tudják megmondani a pontos ügymenetet.

Üdv: StMiklos

2009. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sima ügy.

Banki hitellel terhelt ingatlant úgy lehet eladni, hogy a vevő vagy kp-ban, vagy szintén bankhitelből először kifizeti a meglévő banki tartozást a banknak, a maradékot pedig neked adja át. Az adásvételi szerződésben ezeket rögzíteni kell, de ezt az ügyvédek kívülről tudják, hogyan kell jól megírni egy ilyen szerződést.

2009. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy korábban írták. Akkor vagy csak kakiban, ha devizahiteled van és nemrég vetted fel. Mert ez esetben a hiteltartozásod jóval több, mint az ingatlan piaci értéke. Ilyenkor ki kell fizetned a banknak a fennmaradó részt egyben, mivel csak úgy jöhet létre az adásvétel.
2009. dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2006 novemberével indult OTP-n belül.
2009. dec. 5. 17:30
 7/8 anonim válasza:
A vételárból előtörlesztesz a Hitelező bankodnak annyit, hogy kiengedjék a fedezet alól a szülői házat. Érdemes lenni megvizsgálni, hátha lehetne valahogy csökkenteni a havi kiadásaidat, mert ki tudja milyen árfolyamon vetted fel a hitelt, és tőketartozásod hol tart most? kiengedik-e egyeltalán?Üdv.Buék.
2010. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a házadért kapott pénz fedezi a két ingatlanon lévő jelzálog terhet, akkor sima ügy. A vevő nem neked fizet, hanem annak a banknak, akinek tartozol. Ha marad még pénz vételárból a hitel felett, csak azt kapod meg te.

Technikailag ez úgy néz ki, hogy a vevő vagy Kp-ban, vagy szintén egy másik banki hitelből először kifizeti a Te hiteledet, majd utána megkapja a tulajdonjogot az ingatlanodra.

Ennek a menetét egy jó ügyvédnek, aki sok ilyen adásvételit írt, tudnia kell.


Ha több a hiteltartozás, mint amennyiért el tudod adni a házad, az már elég cifra helyzet, ott egyezkedni kell a bankkal, hogy mi legyen.

2010. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!