Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék jelentkezni egy...

Szeretnék jelentkezni egy munkára és meg kell adni, hogy melyik magánnyugdíjpénztárnál vagyok, de én azt nem tudom. Honnan tudhatnám meg?

Figyelt kérdés
Már dolgoztam két helyen, megnéztem a munkaszerződésemet, a kilépési papírjaimat, de sehol nem találok erről információt. A segítséget nagyon szépen köszönöm! 19/L

2014. jan. 28. 01:25
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem sehol sem vagy tag, mert ez már egy ideje nem kötelező ugyanis az állam csődbe vitte a magánynyugdíj pénztárakat. Lényeg a lényeg, hogy Te szerintem egész biztosan az állami nyugdíjrendszerbe vagy beléptetve.

Egyébként a Nyugdíj biztosító/folyósító intézetre ha rákeresel a neten, akkor ott találsz címet és be is tudsz menni az irataiddal, biztosan segítenek.

2014. jan. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

"az állam csődbe vitte a magánnyugdíjpénztárakat..."


Ha ezt a kapitális baromságot nem írtad volna, még azt mondanám, hogy értelmes választ adtál.


Klasszikus példája, hogy mindenért támadni a kormányt. Fel sem fogják, hogy mi micsoda, de a kormányt szidni, rágalmazni.


Átalakította a magánnyugdíj pénztár rendszert, ami mint tudjuk, nem működött jól.

Rengeteg magánnyugdíj pénztár úgy működött, hogy a pénz nagy részét elszórták, tőzsdén, befektetésekben elbukták.

Az emberek pénzét.

Na ezt lehetne inkább támadni.

2014. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem politika barátom, én a tényeket írtam.
2014. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
lehet, hogy a magánynyugdíjpénztárak elvesztették a kamatokat de az állam pedig az egészet már el is költötte az egészet
2014. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt néhány gyengébben teljesítő pénztár, de a többségük magasan a banki kamatok fölött teljesített a legtöbb évben, kivéve a világgazdasági válság idején.

Az állam első lépésben megfenyegette a tagokat, hogy ha nem lépnek át a magánból az államiba, akkor az állami nyugdíjat nem fogják megkapni. Érdekes módon, a gazdasági és matematikai ismeretekkel rendelkező fiatalok közül még így nagyon sokan a magánban maradtak. Ezért kötelezővé tették az átlépést, hogy még a maradék pénzt is el tudják verni.


Azaz, ahogy az első írja, ez egy idejétmúlt nyomtatvány, ahol kérik, és nem vagy tag.

2014. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz! még annyit szeretnék kérdezni Tőletek, hogy kötelező kitöltenem a mezőt, de mit írjak be? hogy nem tartozom sehova? édesapámat is kérdeztem erről, ő sem tudott válaszolni.
2014. jan. 28. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kihúzod, vagy ha internetes űrlapról van szó, beírsz egy nullát, de ha biztosra akarsz menni, kérdezd meg ott, ahová le kell adni, egy telefon vagy e-mail.
2014. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"az állam csődbe vitte a magánnyugdíjpénztárakat..."


a gyúrcsány vitte csődbe ezt is

2014. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok:

Ez nem politika barátaim, én a tényeket írtam.


Mondhatnám én is.

Pontosítok: én mondhatnám igazán.

2014. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!