Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi kell bankszámlanyitáshoz?

Mi kell bankszámlanyitáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék bankszámlát nyitni és interneten fizetni vele (konkrétabban sportfogadás, póker, stb). A Raiffeisen bankot néztem ki, itt mi kell a számlanyitáshoz? Netes használatra MasterCardot ajánlanak, alapból ilyet kapok ha új számlát nyitok vagy külön kell igényelni? Kell fizetni azért ha csak számlát nyitok, vagy bemehetek akár egy forint nélkül is a bankba elintézni (azon kívül amit a számlára szeretnék feltenni). Melyik csomagot ajánljátok amihez lehetőleg MasterCard tartozik ás minél alacsonyabb az éves díja? Még tanulok, 18 éves vagyok és nincs állandó jövedelmem így ez fontos szempont lenne.
2014. jan. 16. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Személyes iratokkal bemész a bankfiókba, az ügyintézőnek ebben a formában előadod, hogy mit szeretnél, és javasolni fog egy megfelelő számlát és kártyát. Ha elmúltál 18 éves, mindezt egyedül is megteheted.
2014. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bankszámla nyitáshoz szükséged lesz a személyi igazolványodra, lakcímkártyádra .

Mivel diák vagy, így mindenképpen diák számlát érdemes nyitnod, amelynek számlavezetési és egyéb költsége jellemzően jóval alacsonyabb, mint a felnőtt számlák díjai. Diákszámlából bankonként általában egyféle van, így már csak a bankot kell megválasztanod, itt érdemes körültekintőnek lenni:

Raiffeisennél pont nincs diákszámla (legalábbis 2012 óta nem értékesítik), így érdemes elgondolkozni, hogy ez a bank e megfelelő választás, hiszen így felnőtt számlát kell igényelned, amelyhez a Raiffeisennél legalább 2000 forintos éves kártyadíjat kell fizetned. Ezért nem is értem, hogy mit jelent nálad az, hogy "A Raiffeisen bankot néztem ki".

Példáuzl az ERSTE-nél ingyenes számlavezetés mellett ingyen kapsz VISA Electron kártyát, amit tudsz használni interneten, az OTPnél pedig szintén ingyen MasterCard-ot kapsz. (ha diák számlát nyitsz).

2014. jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezt a bankot ajánlották, ezért ezt választottam. A diákszámla és a "normál" számla között van valami lényeges különbség a költségeken kívül? Ugyanúgy tudom használni a kártyát szerencsejátékhoz?

Néhány banknál (pl. K&H) le van tiltva a szerencsejáték, az OTP-nél/ERSTE-nél nincs ilyen gond?

Köszönöm a válaszokat :)

2014. jan. 16. 18:01

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!