Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek akkor, ha a volt...

Mit tehetek akkor, ha a volt párom átb. szott? Csak úgy tudtunk hitelt felvenni, hogy anyám nevére ment a hitel. Én kiskönyvvel dolgoztam, a volt páromnak meg letiltása volt (43-at keresett/keres).

Figyelt kérdés
A párom lakására ment a jelzálog. A hitel nem lett fizetve. Mire megtudtam addigra 4 havi részlettel tartoztunk. Havi 80-at kerestem, abból éltünk. Most anyám nyugdíját tiltották le. A lakást nem adja el a bank, mert egy másik már lefoglalta. A volt párom viszont nem akar fizetni, havi 19 lenne.

2014. jan. 5. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit érdemit.
2014. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat nem tudsz tenni. Talán annyit, hogy polgári peres úton követeled a hitel megfizetésére. Persze csak akkor nyered meg a pert, ha tudod is bizonyítani, hogy az általad felvett kölcsönt az expárod használta fel. Ha semmivel sem tudod bizonyítani akkor el kell fogadnod tanulópénznek.
2014. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
33/F vagyok, 4 évet voltunk együtt. 1 év után vettük fel a hitelt. Tavaly augusztusban értesítették anyámat, hogy jön a letíltás. Addigra a 1,5 milliós hitel 2,8-ra nőtt, annak meg kb. több a kamata mint amit levonnak.
2014. jan. 5. 20:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát számla nincs semmiről. Csak az a bosszantó, hogy még hétvégéken én dolgoztam a lakáson (festés, mázolás, laminált padlózás).
2014. jan. 5. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdés: A volt párodnak a neve szerepel valahol a hitelszerződésen? Mint adóstárs vagy kezes?? Mert ha nem, és nincs semmi papír amivel igazolni tudod, hogy az exed használta fel a pénzt, akkor ezt megszívtad. Akkor annak kell a hitelt visszafizetni akinek a neve szerepel a hitelfelvétel szerződési papíron.
2014. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az ő lakása lett beterhelve.
2014. jan. 5. 20:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Ki vette fel a hitelt? A te édesanyád. Tehát ő tartozik.


Tulajdonképpen ennyi, semmit nem tehettek. Más nevében felvenni hitelt meg gazdasági bűncselekmény, úgyhogy nem is erőltetném a dolgot a bíróságon...

2014. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!