Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdeklődök a devizahitelesek...

Gyula1971 kérdése:

Érdeklődök a devizahitelesek új 2014-januártól bevezetett árfolyamgát szerződésére. Itt már mindenki beléphet, akinek nem mondták fel a hitelszerződését, az is aki 90-napon túl tartozik a banknak? Az én esetem.

Figyelt kérdés
Én élő hitelszerződéssel vagyok,712-napos elmaradásban.2012 év eleje óta nem tudok fizetni. Hihetetlen, de engem is köteles a Bank megkeresni 2014-március 20. -ig, és tájékoztatni az árfolyamgátról? A kormány szerint mindenki számára elérhetővé vált és éljen vele?

2013. dec. 25. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmilyen szerződést ne írj alá, mielőtt elolvasná az ügyvéded.

Ne mondj le a későbbi perindítási lehetőségről.


A szerződések nagy része törvénybe ütközik, bíróságon érvényteleníthető, teljesen mindegy, hogy hány napja nem fizeted.


Keress rá a "Hpt.213.§ (1) d) és e)". Google a barátod.

2013. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ezt én is így gondoltam, eddig sem írtam alá semmit.

Amikor 30-90 napos hátralékban voltam ,telefonáltak állandóan, meg küldték a felszólító leveleket. Aztán 180-nap után átadtak követeléskezelőnek az elmaradt kamatok miatt, élő hitelszerződéssel. És végül a 365-napos elmaradás elérésekor kidolgoztak egy hitelkönnyítő csomagot áthidaló hitellel, ezt sem írtam alá. Most már lassan 2-éves az elmaradásom, de békén hagynak, élő hitelszerződéssel.

2013. dec. 26. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Két megoldás van:

1. Te pereled a bankot, és kéred a szerződés érvénytelenségét.

2. Megvárod amíg ők fognak perbe, és viszontkeresetet terjesztesz elő. A bank/követeléskezelő/végrehajtó érvényesíteni fogja a jogosnak vélt követelést, amit megfelelő időben vitatni kell.


Egyesek szerint az utóbbi a célszerűbb, mert akkor egy perrel le lehet küzdeni a bankot, de nagyon oda kell figyelni, hogy mikor milyen kifogással élsz. A határidőkből nem szabad kicsúszni, könnyen odavész minden vagyonod -nem csak a jelzáloggal terhelt-. Ügyvédet keress és olvasgasd a végrehajtási törvényt (Vht).

Ha most -2 év nemfizetés után- pert indítasz, akkor a bank azonnal végrehajtásra adja az ügyet, és akkor indítanod kell egy végrehajtás felfüggesztő/megszüntető pert is, ami többlet ügyvédi munkadíjjal jár.


Célszerű előre felkészülni a lehetséges forgatókönyvekre. Egyéb vagyontárgyakat eladni, elajándékozni, fizetést készpénzben kérni, stb.

2013. dec. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 segítő2 válasza:

Van egy facebook oldal, ahol meg tudnak szabadítani a hiteledtől, még akkor is ha már kötöttél árfolyamgátra szerződést!

Devizahitelmentés Debrecen Aryon

Sok nyertes perük van már!

Szerintem próbálj rá!

2014. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!