Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Árfolyamgát! Utolsó pillanat?...

Lezgt kérdése:

Árfolyamgát! Utolsó pillanat? Az én példámra javaslat. Kössem/ne kössem? HELP!

Figyelt kérdés
Van egy lakáshitelünk a feleségemmel, most fogunk válni. Fizetem a hitelem/lünk, ami jelenleg 120 körül van, ugye 5 évig csak kamat. Jövőre le fog járni az 5 év, akkor felmegy 165-re még egy csodálatos 20 évig, mert ugye belép a tőke is. (ezért gondolkodtam az árfolyamgáton)mert, jövő évig 80 lenne a törlesztő és utána 2017-ig maradna a jelenlegi összeg. Így nyernék 5 évet és azt a 40 ezret lakástakarékba raknám inkább, és 4 év múlva betörleszteném. Na és akkor még itt van ez a szerencsétlen szocpol is, ami még 1 teher lenne. Azt is igényeltük (hurrá!), de mivel válunk és nem született gyerek ezt is vissza kell fizetni. Mindent én fizetek, mert a feleségem lemond minden rá eső részről. Ugyan én fizettem addig is mindent, amíg együtt voltunk, mert ő iskolába járt és nem volt jövedelme, de ez azt hiszem mind1. De azért egy méltányossági kérelemmel bepróbálkozok a NAV-nál, mert ugyan, hogy fizessek vissza ennyit? Szerinted/szerintetek fog történni valami a közeljövőben? Ha megkötöm a gátat, akkor szerződést módosítanak? Mert, hogy a szerződések állítólag rosszak, és azzal lehetne majd valamit kezdeni. Egyelőre még állom a sarat és próbálok nem befordulni, de szerintem sokan belerokkannak ebbe... Tanácsokat és javaslatokat várok. Előre is köszönöm!
2013. márc. 18. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Domb a házat, jobban jársz.
2013. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Maga a hitelszerződés eredeti feltételei változatlanok maradnak, de a közjegyzői okirat megváltozik az árfolyamgát belekerül. Az árfolyamgátat törvény szabályozza, nem kell a bank ügyeskedésétől tartanod.

A szocpolt nem a kincstár intézi?

A válási vagyonmegosztásban viszont érdemes külön a hitelre kitérni, van ügyfelem akinél nem volt egyszerű összehangolni, ugyanis új helyzetet teremtett az árfolyamgát. rendben, h Te fizeted a hitelt, de marad ő adóstárs? Tulajdonjoga marad az ingatlanon?

2013. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
Ha ragaszkodsz az ingatlanhoz, akkor azzal a megoldással, hogy LTP-be takarékoskodsz, jó ötletnek tűnik az árfolyamgát.
2013. márc. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sokat olvastam utána és úgy döntöttem nem kötöm meg az árfolyamgátat. Abból is csak hitel lesz, ide-oda tologatni meg nincs sok értelme. Meg olvastam sok helyen, hogy aki megkötötte van olyan aki mér most majdnem annyit fizet, mint azelőtt mielőtt megkötöötte.

Egyelőre elválunk, de a banknál nem jelentem be, mert félek, hogy ezért is új javított szerződést kapnék. Úgy is én fizettem eddig is a hitelt és ezután is én fogom. A szocpol meg úgy is hiteltől függetlenül fut.

2013. márc. 19. 22:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!