Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 15 évesen lehetek részvényes?

15 évesen lehetek részvényes?

Figyelt kérdés
vkin keresztül? mit kellene csinálnom?
2013. nov. 12. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ERSTE banknak van egy netbroker alkalmazása. Biztos van más bankoknak is. Azon keresztül lehet részvényeket venni és eladni. Ugyan úgy állampapírt és befektetési jegyeket is.

Hogy 15 évesen kaphatsz e hozzáférést azt nem tudom.

2013. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Értékpapírszámlát kell nyitnod, ehhez adókártya meg személyi kell, ha mindkettő van akkor nincsen semmi akadály. Jah meg persze pénz is kell hozzá.
2013. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát én úgy tudom részvényekkel nem kereskedhetsz csak úgy, végzettséghez kötött.
2013. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmi végzettség. Csak az értékpapír számla.

Esik még 2 Ft-t a telekom, veszek is megint! :P

2013. nov. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"hát én úgy tudom részvényekkel nem kereskedhetsz csak úgy, végzettséghez kötött."


Ezt rosszul tudod. Bárki vehet és eladhat, semmilyen engedély vagy végzettség nem kell hozzá. Szerződsz egy brókercéggel és csinálhatod, már ha van pénzed és vállalod a kockázatot. :)

2013. dec. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Brókertevékenységet nem végezhetsz engedély nélkül, aminek feltétele a megfelelő képesítés.


Saját magadnak vehetsz illetve el is adhatsz részvényeket.


18 éves kor alatt viszont nem nyithatsz értékpapírszámlát önállóan, csak szülői hozzájárulással.


Ne haragudj, nem lekicsinylésből írom, de kizárt, hogy ennyi idősen olyan ismereteid legyenek, amikre alapozva bele kellene lépned ilyen dolgokba.

2013. dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!