Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Várható-e a közeljövőben...

Várható-e a közeljövőben újabb tőzsdei rali?

Figyelt kérdés

Ha valaki idén márciusban merész volt (az okosat szándékosat nem írom ide, mert ehhez azért kellett egy kis egészséges őrültség is), OTP-t vett. Sokat. És most él, mint Marci Hevesen, négyszer annyi tőkével...


Én sajnos lecsúsztam róla, mert későn kezdtem el figyelni a tőzsdéket. Van-e még reális esélyem arra, hogy a közeljövőben konzervatív befektetéssel, évi 100% körüli hozamot realizáljak a hazai piacon?


2009. nov. 9. 22:38
 1/2 anonim válasza:
ezt pontosan soha nem lehet megmondani, de szerintem nem várható. egy szakmabeli
2009. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A "konzervatív" befektetés, és az extra magas hozam eleve kizárják egymást. Minél nagyobb hozam az elvárás annál nagyobb a kockázat.

Lesz még jó beszállópont a tőzsdéken, nem kell kapkodni. A másik, hogy lehet a magyar tőzsde kezd kifulladni, a külföldiekben még van nagyon sok szufla, nézd csak pl. a City Bank részvényeit hol vannak...


Amúgy azt soha ne számold, hogy egy grafikonra rábökve azt mondod, na ha itt bászálltam volna, most mennyi pénzem lenne...

Nem lenne.

Mert vagy nem mertél volna beszállni, vagy rég eladtad volna 20-30% hozamnál.

A tőzsde ciklikusan mozog, egy-egy korrekciónál soha nem tudhatod, hogy az trendforduló, vagy csak átmeneti megálló. Most látni, hogy merre fog menni? Nem. A hatalmas bukó is ugyanúgy benne van mint az új csúcs. Persze vannak időszakok amikor egyértelműbb a kép, de most nem az.


Az, aki nem akar kereskedni részvényekkel nap mint nap, annak kell egy erős papírt (jó üzleti kilátások, jó mérleg) keresni relatíve olcsón, és benne kell ülni hosszan, nem foglalkozni merre tart az árfolyam. De hangsúlyozom, ezt akkor kell amikor a részvény alulárazott.

A napi kereskedéstől óvlak, azon csak veszítesz!


Konzervatív befektetéssel évi 12-14% a max amit a jelenlegi ajánlatokkal kihozhatsz.

2009. nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!