Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes 900. 000 Ft-ot lekötni...

Érdemes 900. 000 Ft-ot lekötni 1 évre?

Figyelt kérdés
Mennyit kamatozna? Milyen költségekkel jár? Hogy tudnám még másképp, viszonylag biztonságosan kamatoztatni ezt a pénzt?

2013. okt. 9. 01:47
1 2
 1/12 anonim válasza:

Azt hiszem még éppen érdemes, de azért nem hinném, hogy pár százaléknál többet van benne. (nem tudom mennyi a forintinflácio, igy nem merek szamot mondani)

Tipikusan minel hosszabb idöre kötöd le, annal magasabb az éves kamat.(kb. mert több idöt hagysz a banknak h 'befektesse'). viszont ha megis ki akarod venni közben, elbuksz valamennyit ebbol a nyereségböl.

Egyik szokásos dolog, hogy az ember ugy irja alá, hogy egy év mulva automatikusan ujra lekötödik kamattal/nyereséggel együtt. Ha fölbontja a lekötést, akkor csak annak az évnek a kamatait bukta.


Normalis bankban, bankfiokban van egy bankar aki befektetesi tanacsadoi feladatokat is ellat. Esetleg erdemes több bankban megkérdezni,de mivel a "nyereség" évente talán egy-két éttermi ebéd lehet, nem tennek bele rengeteg energiát.


Ha valodi befektetes, nem leködés, attol is függ mennyire birod a rizikot, mmint annak veszelyet h kevesebb lesz, nem több (Gondolom semennyire.)

MAgasabb riziko <=> magasabb potencialis haszon.

2013. okt. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

AKK.HU


KKJ

2018/I PMAK

2013. okt. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Érdemesnek bármilyen összeget érdemes, amire addig nincs szükséged, ameddig lekötnéd. Ha 3%-ra le tudod kötni, akkor 27 ezer Ft - adó.


Ami nem mindegy, az a tranzakciós adó, nem írtad milyen formában van a pénz, ha bankszámládon, akkor lehet a legjobb, ha ott kötöd le, ha készpénzben, akkor válassz egy bankot, ahol jók a feltételek, és ott kösd le, vagy nyiss államkincstári számlát, és prémium állampapír, ami magasabb kamat, de 2%-ot buksz ha 1 év múlva eladod (bármikor lejárat előtt 2%-ot), vagy éves kamatozó kincstárjegy (3,9% most a kamata ha jól tudom). 1 évnél talán még utóbbi éri meg, de 1,5 évnél már biztosan az előbbi.

2013. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3#


Honnan veszed, hogy 2%-ot bukik az állampapíron, ha idejekorán veszi ki?

2013. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező:


A kérdésed kurta.

Hogy érdemes-e, az attól függ, mennyire vagy biztos abban, hogy egy évig nélkülözni tudod a pénzt. Ha biztos vagy benne, akkor persze, hogy érdemes.

Az, hogy mennyit kamatozik, meg milyen költségekkel jár, az minden pénzügyi terméknél változó. Én Prémium magyar államkötvénybe teszem most a pénzemet. Számlanyitás a kincstárnál ingyenes, az éves kamat egyenlő az inflációval, plusz 3%. A kamatadó három év után 10%-ra csökken, 5 év után 0%-ra.

2013. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pimbula :

Konkrétan a Prémium Magyar Államkötvénynél (PMÁK) és a PEMÁK-nál 2% van a vételi és az eladási árfolyam között, pl. 2016/J-nél ez 100,28%/102,28% ezt most konkrétan webkincstárból nézem. Korábban ez 1% volt, lehet most is van még olyan kifutó papír, nekem ilyenem nincs, és az újaknál 2% van.


Nyilván a normál állampapíroknál senki nem mondja meg, hogy eladásnál mennyit bukik vagy nyer, hiszen azoknak az árfolyama a prémiummal ellentétben nem időarányosan változik, hanem a piactól függ.


Egyébként valszeg azért lett az 1%-ból 2%, mert anno kisebb költség mellett lehetett vele spekulálni, pl. voltak olyanok akik 2012 januárban a pánik idején eladták és vettek helyette 10-20 éves normál államkötvényt, majd 2013-ban busás hozamot realizálva eladták a normál államkötvényt, és visszatértek prémiumra. Csak azt sajnálom, hogy én anno ezt nem léptem meg...

2013. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyébként kérdező, ha nem vagy biztos benne, hogy 1 évig nem fog kelleni, akkor is vannak megoldások. Pl. pénzpiaci alapból akármikor felvehető, és naponta írják jóvá a hozamot, de ha nem nyitsz értékpapír számlát, akkor meg mehet havi ismétlődő lekötésre, alacsony a kamat, de bármikor feltörhető és legfeljebb 1 havi kamatot bukod. Államkincstárban is lehet venni havonta új diszkont kincstárjegyet a webkincstár felületről, az is bármikor eladható (ott már kicsi a spread - az eladási és a vételi árfolyam közötti rész).


Csak azt kell még mérlegelni, ha most készpénzben van, akkor 2-3 hónap múlva feltörve és kiszedve/elutalva a tranzakciós adó magasabb lehet a kamatnál...

2013. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm 6#-os, ez hasznos infó volt.

És ne szomorkodj utólag soha, ha nem léptél meg egy nyerő lépést, ha a dolog nem volt előre látható. Az óvatosság mindig jobb, mint a vakmerőség, 1 biztos tipp többet ér, mint 10 bizonytalan. :)

2013. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Jelenleg ugyan tényleg nincs szükségem erre az összegre, habár volna mire fordítani. Csak gondoltam talán érdemes lenne gyarapítani. Őszintén szólva, még mindig nem tudom, érdemes lenne-e ilyen, viszonylag kis összegekért nélkülözni. Továbbra is gondolkodóba vagyok. De azért még egyszer köszönöm.
2013. okt. 9. 22:48
 10/12 anonim ***** válasza:

3/9

Honnan veszed,hogy 900 000 Ft havi kamata 27000 Ft?

2013. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!