Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy autó hitelem, svájci...

Van egy autó hitelem, svájci frankos. Már nem nagyon tudom fizetni, talán lenne lehetőségem árfolyam fixet kérni. Megtegyem? Vagy ezzel is behúznak a csőbe? Vagy várjak hogy ez a kormány csinál valamit?

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 17:22
 1/8 tetro ***** válasza:
43%
Autóra nincs árfolyamfix. Azért az tenne be de igazán, ha a felelőtlenül autó vásárlókat is adófizetők pénzéből mentenénk meg. A te gondodra van megoldás. Add el az autót.
2013. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elmondanám,nem felelőtlen autóvásárló vagyok,hanem a bank által becsapott ügyfél! Nem tudom te ki vagy de szerintem valami buta kötekedő( tetro) hozzá nem értő f.......!!!!!

Ne válaszolj olyasmire amit nem tudsz! Ez nem vita fórum!!!!!!

2013. okt. 3. 17:58
 3/8 tetro ***** válasza:
63%
hogyan csapott be a bank?
2013. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ahogyan több százezer devizahitelest is becsapott!!!

De nehogy félreértsd,én nem kibújni akarok a fizetés alól,és azt sem akarom hogy más fizessen helyettem,csak tisztességes kamatot szeretnék fizetni,nem uzsorát!!!!

Az Erste banknál van a hitelem! Tavaly volt két hónap csúszásom,ezért végrehajtóhoz került a hitelem.Akkor mondta a végrehajtó hogy autóhitelnél van ún.ÁRFOLYAM FIX.

Bementem egy bankfiókba,de az ottani ügyintéző még csak nem is hallott ilyenról.Csak hosszas telefonálgatás után derült ki hogy van ilyen!!!

2013. okt. 3. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

"Ahogyan több százezer devizahitelest is becsapott!!!

De nehogy félreértsd,én nem kibújni akarok a fizetés alól,és azt sem akarom hogy más fizessen helyettem,csak tisztességes kamatot szeretnék fizetni,nem uzsorát!!!! "


Nem csaptak be senkit. Nem fizetsz uzsorakamatot. Egyszerűen devizahitelt vettél fel, ami NEM a kamatok, hanem az árfolyam miatt úszott el. Ha pl 20000CHF volt az autó vásárláskori értéke (3MFt 2007 körül), 10 évre vetted fel a hitelt 0% körüli önerővel (vagy akár még egy tévét is kaptál érte), akkor a 6 év alatt kifizetted a tökének kb a 40%-át, vagyis még hátravan 12000CHF, ami jelenleg közel 3Mft. Ha az árfolyam nem változott volna, akkor 1.8MFt lenne a tartozásod, gondolom minden heppiszánsájn lenne. Pedig CHF-ben ugyanannyit fizetnél, mint most...


"Megtegyem? ... Vagy várjak hogy ez a kormány csinál valamit?"


A "jóságos állambácsi" már jó 23 éve nem eteti az embereket, akik azóta is képtelenek a saját lábukra állni, pedig azóta lassan generáció-váltás is volt. De folyamatosan csak azt várni, hogy majd az állam (kormány) segít, meg megment, az meglehetősen rossz hozzááláás.

2013. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Te ki vagy???? Zs.... bankár???? Mert azok beszélnek így!!!1000 % hogy te nem vagy tisztességes ember!!! Mert tisztességes magyar ember nem beszél így,és tudja hogy a deviza hitel egy előre eltervezett zs... banki átverés!!!! Úgyhogy mondhatsz bármit,sz.....k a véleményedre!!!!!!
2013. okt. 4. 19:46
 7/8 tetro ***** válasza:
63%

19.46

Mondjuk ki, hülye voltál, amikor felvetted a hitelt. És mondjuk ki azt is, hogy az alapján, ahogy kommunikálsz, egy hatalmas paraszt vagy, így előbbi nem is olyan meglepő. Elnézést minden földművestől.

2013. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Micsodaaa arra vársz te szerencsétlen hogy a kormány?Milyen kormány?Suzuki?Me?Mire fel segítsen?Flancolni akartál akkor vállald a következményeit!ADÓS FIZESS!Mit gondoltok mire vártok?A BANK nem jóléti családsegítő vállalat!A kormány oldja meg a szarod bajod?Szánalmas addig nyújtózkodtál volna amíg a takaród ért!Jó lett volna a Kocka lada 140ezerért!De azt sem éred fel.......
2015. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!