Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szükségem lenne kb 300 ezer...

Szükségem lenne kb 300 ezer forintra, de van egyéb hitelem is. Van így értelme?

Figyelt kérdés

Diákhitelem van, napi egyenleg szerint most 750 ezer tartozással. Már fizettem ki belőle fél milliót, de katasztrófa, hogy az elmúlt fél évben befizettem minden hónapban előtörlesztettem is, és a múlt decemberhez képest mégis most 50 ezerrel több a tartozás. Havi 10-20 ezer közt fizetek változóan, 8 ezer a kötelező most.

Ezen kívül van egy lemínuszolt 250 ezer forintos hitelkeretem.

A szüleimmel élek, balesete volt az egyik szülőnek, keresetkiesés miatt "kikormoltuk" az összes tartalékunkat, nem tudunk mivel fűteni, és van néhány nagyobb összegű számlaelmaradásunk.

Ennek rendezésére kellene kb 300 ezer forint, de nem tudjuk előteremteni, és a határidők nem várnak, meg a fűtés szezon sem, a családtag még csak most állt vissza munkába.

Mivel elég jól keresek 180-200 ezer forint közt, felajánlottam, hogy majd én rendezem ezt a kérdést, mert egyelőre senki nem tud a családban sem kölcsön adni ennyi pénzt egyszerre.

Viszont, ha már a diákhitellel is befürödtem, kifizetném egyszerre ezt is, meg a hitelkeretet is.

1,3 millió forintra kértem hitelkalkulációt ma a banktól, 5 év alatt fizetném ki.

Az okok:

Nem szeretnék egy harmadik hitelt, de más megoldás most nincs, ha nem akarunk megfagyni, és újra rendbe szedjük magunkat.

Most is a két helyre (hitelkártya kamat, diákhitel) fizetek 20-30 ezer forintot, a diákhitelt még ki tudja meddig kell, mostanában esélyem sem lenne máshogy egy összegben kifizetni.

Megszűnne minden más, nem kéne mindenféle kamattal törődnöm, erre az egyre kell koncentrálnom, elegendő pénz maradna minden másra.

Itthon élek egy nagy családi házban a szüleimmel, egyedülálló vagyok, egyelőre nem tervezek költözni.

A család össz havi bevétele eléri a 500 ezer forintot most már, hogy mindhárman dolgozunk, ezen kívül mindösszesen egy fix 30 ezer forintos lakáshitelünk van.

Bele merjek vágni? Természetesen biztosítással kötnék szerződést. Úgy érzem ez az egyetlen kiút, hogy egyenesen rendezhessem a tartozásokat.



2013. szept. 26. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Ki fizet neked ennyit?

Úgy értem ki az az elmebeteg, aki a kérdésed alapján 1 buta embernek ekkora fizetést ad?


Amennyiben tolmács vagy az megmagyarázná a dolgokat...

2013. szept. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elmondanád, miből gondolod, hogy buta vagyok?

Azért, mert pénzügyi kérdésekben nem vagyok jártas?

Így van, ez igaz, de ezt be is vallom, ezért kérek TANÁCSOT, nem pedig értelmetlen szidást.

Diplomásként dolgozom, de mérnöki, nem bölcsész szakon végeztem... Így a tolmács nem stimmel.

2013. szept. 26. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Havi 500 ezerből nem igaz, hogy nem tudjátok kifizetni rezsi tartozást. Inkább éljetek száraz kenyéren párhónapig de hitelt nem vegyél pluszba fel. Próbáljatok meg egyezkedni törlesztés könnyítésben.
2013. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Ember, szeptember van! Még két fizu is megjön, mire fűteni kell. Kezdjetek el fizetni rezsit,nem hitelt felvenni. A diákhitellel nyugodtan lóghatsz.
2013. szept. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Jelzem a sok okosnak akik szerint még 2fizu érkezik fűtésig, hogy az ország elég sok helyén már FŰTENEK!!! Családi házakban meg pláne... Attól, hogy nálatok még meleg van az nem jelenti azt, hogy az egész országban az van!!
2013. szept. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
el kell adni ami van, de hitelt ne vegyél fel élésre
2013. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Leírom (szintén mérnökként), miért tart butának az előző hozzászóló. Nem kell érteni a pénzügyekhez ahhoz, hogy %-ot tudj számolj, ezt mi mérnökök egész jól tudunk. Felmentem a Diákhitel honlapjára, ahol ki van írva, jelenleg az éves kamat 7,5%. (Régebben 8-9% is volt, most folyamatosan csökken)


[link]


Ennél olcsóbb, jobb hitel nem létezik az ingatlanfedezet nélküli hitelek között, de van vele egy kis bibi. Azért tartod "katasztrófának" ezt a hitelt, mert nem tudsz %-ot számolni. Úgy gondoltad, ha vállalod a kötelező minimumot évekig (4-5000 ezer Ft/hó), azzal majd fogy a tőketartozásod? Azt írod, már "kifizettél belőle fél milliót"?


Egy kis egyszerű számtan:


Ha volt pl indulóban 700.000Ft diákhiteled, ennek 9%-a 63.000 Ft, ennyi kamatot számolnak fel egy évre, tehát 5.250Ft-ot havonta. Mivel Te csak a kötelező minimumot fizetted sokáig (pl 4500Ft/hó), az még a kamatokra se volt elég! Ilyenkor az történik, hogy a következő évben a ki nem fizetett kamatokat hozzáteszik a tartozásodhoz (tőkésítik a kamatokat), majd erre számolják fel a következő évi kamatot. Így nő évről évre azoknak a diákhiteleseknek a tartozása, akik nem vállalnak több havi befizetést, mint a hitelük havi kamata, tehát hiába fizettél be pénzt, a következő évet több tartozással kezdted, mint amit felvettél.


Havi 20.000Ft befizetéssel kb 3 év alatt elkopik a tartozás a diákhitelre, ezt átváltani 20% fölötti kamatú személyi kölcsönre egyenesen őrültség.


Egy hitelkeret kamata 20% körül mozog, de ha Hitelkártyád van (kevered a leírásodban, így nem tudom melyik típusú hiteled van), annak 30-40% is lehet a kamata, azt tényleg célszerű mihamarabb kifizetni.


Nem igazán értem, hogy miért okoz problémát pár hónap alatt egyenesbe jönni hitel nélkül is havi 500.000Ft-os összbevétel mellett, de semmi esetre se javaslom a diákhiteled kiváltását személyi kölcsönnel.


Ok, ha mindenáron muszáj most hitelt felvenni, akkor csak annyit vegyél fel, amire épp szükség van. Utána viszont ne 5 év alatt fizessétek vissza, hanem néhány hónap alatt, hiszen ennyi összbevételből simán lehet havi 200.000Ft-ot is félretenni.


Még egy lehetőség: mivel egyébként is van egy lakáshiteletek (forint alapú?), meg lehet oldani azt is, hogy az összes meglévő hitelt egybe rakni és egy alacsony kamatú 6,9%-os jelzáloghitellel kifizetni az összes tartozást és még meg is lehet fejelni annyival, amire most szükséged van. (Ehhez az kell, hogy az előző hitelek havi részlete rendesen legyen fizetve. Ha csúszások voltak, akkor nem megy a kiváltás.)

2013. szept. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

En annak szantam az okoskodadast aki futesre szolt...

Minden masban osztom a velemenyeteket!

2013. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves cseresznyefa pontosan leírtad mire értettem :)


Annyit még hozzátennék, hogy a 300e-es számlatartózás + a 250e-es hiteltartózás 2 hónap alatt kiegyenlíthető. ("A család össz havi bevétele eléri a 500 ezer forintot most már") Ezek fényében mi szükség egy méregdrága hitelre?

2013. szept. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mrs Penny válasza:

Good Day Hölgyem / Uram :


Ön még keresi az eredeti hitel cég kínál hitelt megfizethető kamatláb feldolgozott belül 3-6 munkanap. Voltál már elutasították folyamatosan az Ön bankok és más pénzügyi intézmények ? Figyelj : Ismerkedés a törvényes hitel mindig probléma, hogy az emberek, akiknek szükségük van pénzügyi támogatásra . A kérdés a hitel és a biztosíték aggódott bout néhány ügyfél , ha keres egy kölcsön, egy legitim hitelező. De Royston Financial Inc. .. tette eltér a hitelezési iparág . Kínálunk hitel tartományban 5000 $ t0 a maximális $ 500,000.00 . Továbbá , kölcsön kínálnak font és az euró.


Szolgáltatásaink a következők:

Adósság konszolidáció

második Mortgage

üzleti hitelek

Személyi kölcsönök

Nemzetközi Hitelek


Nem a szociális biztonság és a nem hitel ellenőrzés , 100 %-os garancia . Mindössze annyit kell tennie, hogy ossza meg velünk, hogy pontosan mit akar , és mi biztosan, hogy az álmod valóra válik . ROYSTON Financial Inc. mondani, hogy igen , ha a bankok azt mondják NO . Végül pedig , az alapvető kis hitel cég , közvetítők , kis pénzintézetek korlátlan fővárosban. További részletekért látogasson el a hitel vásárló velünk a kapcsolatot, kérem, válaszoljon azonnal e-mail : rymussche234@gmail.com


A hitelfelvevők információ:

Első Name____________

Utolsó Name____________

City_________________

Zip Code_____________

State________________

Country______________

Gender______________

birth__________ születés

Telephone___________

Family Status_________

Occupation___________

célja loan_______

Credit Duration_________

Income________ havi

bérleti nemzetközi sport vagy járművezetők licence :

Kértem kölcsön előtt ( igen vagy nem) :


Üdvözlettel,


Mrs Penny .

2014. márc. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!