Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyünk? Albérlet, provide...

Mit tegyünk? Albérlet, provident vagy anyóshitel?

Figyelt kérdés
Építkezünk, rokoni alapon lakunk egy házban ahonnan decemberre ki kell költöznünk. ahhoz hogy nagyjából költözhető állapotban legyen kell kb 200.000ft. Ha decemberig nem hozzuk össze akkor albérletbe kellene mennünk. Két lehetőségünk van, vagy provident gyorskölcsönt felvenni, vagy anyóséktól kölcsön kérni, de nekik már így is tartozunk egy olcsóbb kategóriás kocsi árával amit azt mondtak ráérünk akkor visszafizetni ha már a ház készen van. Én egyáltalán nem szeretném ha megint anyósomékhoz kellene fordulni, de párom meg fél a providenttől. Milyen tapasztalatotok van róla? ha nem az otthoni verziót választom hanem a banki utalsosat akkor elméletileg nincsenek rejtett fizetni valók és annyit fizetünk vissza amennyit megbeszélünk. heti törlesztéssel. párom fél mert néhány munkatársa már vett fel ilyen kölcsönt és megütötték a bokájukat. Bár mind az otthoni verziót választotta és egyik sem fizette rendesen... De ha a heti 4500ft-ot rendesen időben elutalom akkor nem érhet meglepetés? De ha egyik megoldás sem jó akkor viszont marad hogy albérletbe megyünk de akkor megint nem nagyon jutunk előrébb mert amit összespórolnánk egy hónap alatt az el is menne bérleti díjra. Szerintetek mi a jó megoldás?
2013. szept. 19. 13:38
 1/1 anonim válasza:
A providentet amire te gondolsz sajnos én is igénybe vettem és bele is buktam és csak nyögöm folyamatosan ki tudja még meddig! A netes igényléssel az a gond ( vagyis akkor az volt) hogy sokára lett meg akkoriban(kb 2 éve) kb 1-1,5 hónap! Az tény hogy csak anyit fizetsz hetente de ha kiszámolod haviban az 18000 forint! nem kevés! És ha mellette bármi váratlan kiadásod keletkezne akkor ugyebár fent áll az esélye annak hogy nem utalod el :( ! Na most ha nem utalsz akkor hívogatnak zaklatnak fenyegető levelekkel és hipp-hopp oda jutsz hogy máris a 200.000 tartozást eléred amit amúgy akár hónapokon keresztül fizetsz rendesen de egyszer megbotlottál és folyamatosan tolod magad előtt mert nem tudsz már többet ki szorítani. Szerintem bármennyire is nem tetszik (bár nem tudom milyen a családi háttér és a viszony a rokonokkal) kérjetek az anyósodéktól mert ha neki tartozol és nem fizetsz akkor sincs kamat. de ha jó fejek és meg tehetik akár még bele mennek abba hogy elfelejtik a gyerekük és (nem tudom van-e gyerek) az unoka(-kák) érdekében, mint ahogy azt egy rendes szülő aki tehetős meg tenné a gyereke érdekében! Szerintem a provi egy rákfene amitől ha egyszer bele jut az ember akkor nem lehet tőle szabadulni!
2013. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!