Ezt az email-t kaptam az OTP-től. Mi a lényege?

Figyelt kérdés

"Tisztelt Ügyfelünk!


Ez a hivatalos értesítést arról, hogy a hitelkártyáját korlátozott volt. A közelmúltban felülvizsgálták a kártyát, és úgy tűnik, hogy a vele kapcsolatban álló több mint 1 számlák. Összekapcsolja a hitelkártya több sokszoros számlák szigorúan tilos, és azt is törvény bünteti. Ön most már felkérték, hogy nyújtson információkat a hitelkártyáját. Az OTP Bank azonnal kivizsgálja az ügyet, és ha a vizsgálatot az Ön javára fogjuk visszaállítani a fiókját. Hogyan állíthatom vissza a számláját?


Hogyan állíthatom vissza a számláját?


Kattintson ide , és végezze el a lépéseket, hogy eltávolítsa korlátozásokat. "



Na szóval ez volt a levél,de szerintem kamu..

1.nincs is hitelkártyám az OTP-nél

2.nyelvtanuilag abszolút értelmetlen a levél

3.nem is pontosan nekem címezték,mint ügyfélnek..hanem csak mintha egy spam lenne..


MÁS is kapott ilyet???


2009. okt. 27. 11:53
 1/9 A kérdező kommentje:
#nyelvtanilag
2009. okt. 27. 11:54
 2/9 A kérdező kommentje:

közben találtam egy érdekes linket...


szóval tényleg kamu volt....


[link]

2009. okt. 27. 11:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony kamu, egyetlen bank sem kér olyat, hogy e-mailen keresztül érvényesíts valamit. A nyelvezete meg tényleg botrányos, nyilván külföldi levél automata fordítása kb. A kínai "cd játékos" "magyar" nyelvű használati utasításra hajaz. Ami ugyan vicces, de a másik típusú levéllel akár kárt is lehet okozni az embereknek, ha van olyan hülye valaki, hogy ezt beveszi.
2009. okt. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egyetértek...több is ponton is lerí h.kamu...de sajna mindig lesznek,akik bedőlnek..:O
2009. okt. 27. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem elég hogy kamu, de olyan mintha fordítógéppel gányolták volna össze. hivatalos levél nincs ilyen nyelvtannal, ha valaki pénzügyekben nem is járatos, ilyennek akkor sem dőlne be.
2009. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nahát!!!!Eddig én mindig olyan emailt kaptam,hogy X.Y akinek az apja gazdag vállalkozó,de meghalt,és letétbe van 800000 dollár.Kell egy külföldi emberke aki segít ezt a pénzt felvenni,persze a fele pénz a tied lenne...(ez is kamu)

De a te leveledet sajnos többen be fogják venni,és követni fogják az utasításokat,mert a legtöbb ember nem olvassa át rendesen.Csak azt látja,hogy OTP írt egy emailt(hivatalosan egyik bank sem ír emailt)Amiben megírja,hogy ha nem teszed azt amit írnak,akkor nem fogsz tudni a pénzedhez jutni,mert benyelik a kártyádat...Azért ez már durva!!!Talán jelezni kéne a rendőrség felé,vagy az OTP-nek,hogy az Ő nevükben ilyen email megy mindenhová...

2009. okt. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
neten egyre több helyen látom a felhívást...hátha lesz valami eredménye...
2009. okt. 27. 12:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ki akarják csalogatni belőled a hitelkártya adatait.


azonnal kuka, ne is válaszolj.

2009. okt. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
már megvolt:)
2009. okt. 27. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!