Mit lehet tenni akkor, ha közeli rokonunknak vettünk egy házat hitelből, eleinte csak kettőnk között megállapodva, hogy ő majd fizeti a hitelt de a tartozás a mi nevünkön van és erre ő nem fizeti?
Mondjátok fel ti a szerződést és kérjetek végrehajtást a rokonotok által lakott ingatlanra.
Ha a hitel több, mint annak az ingatlannak az értéke, akkor a különbséget nektek kell állnotok.
Nincs más válasz, mint hogy nem most kell ilyenek miatt aggódni. Akkor kellett volna meggondolni az egészet, amikor megbíztatok valakiben csak így.
Ebből csak a fenti egy módon tudtok veszteség nélkül kiszállni.
Ahogy az első mondja.
Illetve ha a hitel a ti neveteken van akkor nyilvánvalóan az ingatlan is. Rokonokat kidobni, ingatlant pedig - a bankkal történő kooperációban - eladni. A maradék hitelhátralékot (már ha van) pedig benyelitek, mert nem tehettek mást. Ezért nem veszünk fel soha senkinek, még a saját anyánknak sem hitelt.
Semmiképp ne várjátok meg, hogy a bank felmondja a hitelszerződést, mert az sok százezerbe (vagy millióba) fog NEKTEK kerülni, ráadásul ilyenkor már a bank sem annyira partner a megoldáskeresésben, csak fut a pénze után.
Kinek az ingatlanán van a jelzálogjog? Ha az övén akkor nincs akkora baj nektek. De akkor is fel kell mondanotok a hitelt, ne az legyen, hogy a bank zaklat hónapokig meg a behajtók.
Minél gyorsabban, világosan leírt szerződésekkel tisztázni kell a helyzetet.
De azért a rokonnal is előtte beszéljétek meg. Oké, hogy ő a ludas, de a hitel felmondása, behajtás, végrehajtás nagyon komoly dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!