Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebayen hogy lehet vásárolni?...

Ebayen hogy lehet vásárolni? Idáig csak vaterán vásároltam, adtam el.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebayről szeretnék venni ezt-azt. Hogy fogjak neki?

Kell paypal regisztráció?

Az OTP-s net számlacsomag nem jó? Ott már van egy virtuális számla.

Szóval hogy kéne?

Köszi


2013. júl. 19. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Kell Paypal. Azzal tudsz majd fizetni az Ebayes vásárlásoknál.

Paypalhoz hasznos a bankkártya, de banki átutalással is fel lehet tölteni.

A rendszer amúgy ugyanaz nagyjából, mint a vateránál, csak kevésbé van szükség a kommunikációra, mivel kifizeted Paypallal, aztán már küldi is a regisztrált címre.

2013. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a számlámról utalhatok a paypalra ugye? Gondolom így biztonságosabb, azért találták ki a paypalt.

Szóval akkor oda is be kell regisztrálni, ott látni fogom az egyenleget, hogy mennyit utaltam rá? Lesz annak is egy számlaszáma?

Bocsi a buta kérdésekért, de nekem ez nagyon új, idáig csak a vatárán vásároltam, utalgattam a vásárlásokat, nem volt gond.

2013. júl. 19. 21:12
 3/10 A kérdező kommentje:

kezelési ktg vagy bármi egyéb, számlavezetési ktg van?

Vagy full ingyenes???

2013. júl. 19. 21:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, illetve egy Unicredites számlára kell utalnod és megadni a megfelelő közleményt, mert ezzel azonosítanak téged és aztán ők jóváírják. (Top up-nál ott vannak az utalási adatok)

Másik megoldás, hogy bankkártyát csatolsz hozzá, és akkor nem kell feltölteni, hanem a vásárlásoknál mindig közvetlenül a számláról vonja le az összeget.

2013. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha csak vásárolsz vele, akkor ingyenes.

Viszont ha te kapsz rá pénzt másik Paypalről (pl. eladsz Ebayen) azért már fizetni kell.

2013. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor inkább utalgatok, ne vonogassanak semmit :)

Amúgy kb 1-2 ezer ft-os tétel lenne.

Amit látok az ebayen árat ft-ban az lesz a végösszeg.

Ebay.hu-n nézegetem, ott ft-ban írja, szállítás ingyenes.

2013. júl. 19. 21:15
 7/10 A kérdező kommentje:

Szóval amit látok összeget, annyiba kerül tényleg a termék? Ha 1500ft akkor annyi? Nem lesz más ktg? A szállítást ingyenesnek írja.

Hány %-ostól érdemes vásárolni? 99-en felül már jó? Kb 99,2-től nézegettem.

2013. júl. 19. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:

termék ára+postát kell fizetni.

Ha free shipping-et ír, akkor ingyenes. De ellenőrizd, hogy szállít-e Magyarországra az eladó, és hogy Magyarországra is érvényes-e az ingyen posta. Mert van olyan, hogy a free shipping pl. csak az USA-ban érvényes, és azon kívül sokba kerül.

22 euróig nincs se áfa, se vám.

Európai unión belül egyáltalán nincs vám.

2013. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Beregisztráltam az ebayre és a paypalra is, viszont utaltam a paypalra pénzt és mennyi idő múlva kéne megjelennie?

Top up instantlyra kattintottam és mindent úgy csiáltam ahogy írják.

2013. júl. 24. 13:51
 10/10 A kérdező kommentje:
megérkezett és vásároltam is :)
2013. júl. 24. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!