Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Élet képes az ötletem szerinte...

Élet képes az ötletem szerintetek?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok. Anyagi helyzetem miatt valószínűleg diákhitelhez fogok folyamodni. Egy ismerősöm felvette, s ahogy kiszámolta a visszafizetési futamidőt. 45-50, vagy pesszimista esetben 55 év alatt fogja visszafizetni. Arra gondoltam, mennyivel egyszerűbb lenne ha nem lennének kamatok. Ezt úgy képzelem el, hogy valahonnan kellene egy alaptőke, amiből finanszírozzák a hasonló helyzetben lévő egyetemisták a megélhetésüket, s miután végeztek, annyit fizetnének éppen egy alapba, amennyi egy mindenkori egyetemista létszükségletéhez kell. Persze nem ugyanannyit, hanem pl felét. Pl ha most 50ezerrel számolunk, akkor 25 ezret, s kicsivel több mint dupla annyi idő alatt vissza lenne fizetve. Azért több, mert kell a rendszer kibővítéséhez egy rész, illetve a rendszer működtetőinek. Persze valahogy úgy oldanánk meg, hogy azok döntsék el kik kerülnek be, akik épp biztosítják a működéshez szükséges pénzt. Ilyenfajta kölcsönt persze csak annak adnánk, aki jól tanul, hogy vissza is kapja a rendszer e tőkéjét. A mindenkori érték megállapodásához kell egy rendszer, vagy valami szabály. Így a hasonlóakon segítene minden egyes rendszer tag, amit valószínű megtesznek. Persze ezt jogilag is létre kell hozni, hogy meg legyen a visszafizetési kötelezettség. A rendszernek még van egy csomó hibája, s nem tudom még hogy egyáltalán életképes lenne e, épp ezért kérem a véleményeteket! köszönöm, ha hülyeségnek tartjátok kérlek ne essetek nekem, a szép szóból is értek:)
2009. okt. 16. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem látom hol keletkezik a "tőkésnek" a haszon.

Más befektetések kevésbé kockázatosak (pláne a mai helyzetben, ahol vannak eleve "halálra" ítélt karok, a munkaerőpiacon), gyorsabban megtérülnek, és SOKKAL jobban jövedelmeznek... Ez így gyakorlatilag nullszaldós, sőt ha az "elmaradt" haszonnal is számolunk, akkor veszteséges. Arról nem is szólva, hogy akkora adminisztrációs hátteret igényelne, mely rengeteg pénzt felemésztene...

De hasonló dolog működik, pl. az USA-ban. Ott egy jól menő vállalkozó alapíthat ösztöndíjat (ő szabja meg, hogy milyen kritériumok alapján kiknek adják oda). Természetesen ez karitatív intézmény, így nem is vár hasznot belőle...

2009. okt. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
és az infláció?
2009. okt. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A tőkésnek nincs haszna,épp valahonnan elő kell teremteni a kezdőtőkét, pl adományokból, s csak utána működik.
2009. okt. 16. 23:23
 4/10 A kérdező kommentje:
épp az, hogy csak az inflációval fizetünk többet, nem a kamatos kamattal, illetve nem is csak az inflációval, mert ha feltesszük hogy egyre jobban fogunk élni,akkor a létminimum egyre kisebb lesz, szóval egyre kevesebb költségbe fog kerülni a létszükséglet, a megélhetés
2009. okt. 16. 23:25
 5/10 anonim ***** válasza:

A diákhitelt előtörleszteni is lehet, tehát, ha van rá lehetőség, akkor a minimum törlesztő összegen felül is lehet utalni pénzt a Diákhitel Központnak. Így akár pár éven belül le is van tudva a hitel visszafizetése.


Egyébként ha nem csak ketteseket szedsz össze, kapod az ösztöndíjat 15 000 körül havonta. (Ez egy 3-as körüli átlagot feltételez). Van ugye szociális ösztöndíj, amit szintén meg lehet igényelni az intézményben. Van állami szinten a Bursa Hungarica ösztöndíj szintén a rászorulóknak. Illetve intézményenként eltérően különböző célokra is lehet ösztöndíjat igényelni.

És persze lehet dolgozni is. Ha okos vagy, akkor tudsz oktatni másokat. Diákmunka, hostes munka.


De, hogy ne csak offoljak:

A kezdő tőkebefektetés irdatlanul nagy lenne. Ez egy kiváló konstrukció, amit érdemes kihasználni. Tegyük fel, hogy havonta 50.000 (a kritériumaidnak megfelelő) hallgató él a lehetőséggel és igényel pénzt. Az egy hónapban 2,5 milliárd forint. Az egy tanévben 25 milliárd, 5 tanévben 125 milliárd. Túl sok pénz egy non-profit kezdeményezésnek.

2009. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam 50000 hallgatóra, az egy kicsit sok szerintem, s nagyobbra tenném a mércét. S egyébként pont ez lehetne a módszer, hogy ne szociális ösztöndíjak legyenek, amit saját bőrömön tapasztalok, hogy olyanok is fel tudják venni megfelelő igazolások beszerzésével, akik finoman szólva nem hátrányos helyzetűek. Ezt meg úgyis vissza kell fizetni, s így úgyis csak az venné fel akinek muszáj felvennie. Én első indulásra 1000 fővel számoltam, így is rengeteg, fél millió az első éven, utána meg mégtöbb. Belátom a kezdéshez nem jönne sehonnan be ilyen összeg. De a rendszer utána működne, s a visszafizetéssel el lehetne indítani egy exponenciális növekedést.
2009. okt. 17. 08:57
 7/10 anonim ***** válasza:

"" egyre jobban fogunk élni,akkor a létminimum egyre kisebb lesz ""


Ez teljesen abszurd, a kettőnek eleve semmi köze egymáshoz, a létminimum pedig folyamatosan nő az infláció miatt!

2009. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem életképes ötlet.
2009. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, de van egy apró gond vele. a pénznek van egy úgynevezett idő értéke.


ami ma száz forint, az tíz év múlva is száz forint lesz, de ha addig minden évben tíz százalékos infláció lesz, akkor tíz év múlva (kb) tíz mai forintot fog érni. ( a kamatos kamat hatástól meg ilyenektől tekintsünk el).


ezért kell a kamat, ami legalább akkora mint az infláció, hiszen elveszne a tőke. a másik gond pedig az, hogy még van egy úgynevezett kockázati prémium is, hiszen nem mindneki fizeti vissza (vagy fog beadni a közösbe), és a kieső részt a többiekkel kell megfizettetni.


ezért olyan magas pl a szabad felhasználású hitelek kamata. nem mindig a "szemét" bankok miatt.

2009. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom a következőt, és megérted, hogy hitel nélkül tulajdonképp nincsen pénz sem: http://www.youtube.com/watch?v=1JE-IPKzUtY&feature=player_em..
2009. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!