Élet képes az ötletem szerintetek?
Nem látom hol keletkezik a "tőkésnek" a haszon.
Más befektetések kevésbé kockázatosak (pláne a mai helyzetben, ahol vannak eleve "halálra" ítélt karok, a munkaerőpiacon), gyorsabban megtérülnek, és SOKKAL jobban jövedelmeznek... Ez így gyakorlatilag nullszaldós, sőt ha az "elmaradt" haszonnal is számolunk, akkor veszteséges. Arról nem is szólva, hogy akkora adminisztrációs hátteret igényelne, mely rengeteg pénzt felemésztene...
De hasonló dolog működik, pl. az USA-ban. Ott egy jól menő vállalkozó alapíthat ösztöndíjat (ő szabja meg, hogy milyen kritériumok alapján kiknek adják oda). Természetesen ez karitatív intézmény, így nem is vár hasznot belőle...
A diákhitelt előtörleszteni is lehet, tehát, ha van rá lehetőség, akkor a minimum törlesztő összegen felül is lehet utalni pénzt a Diákhitel Központnak. Így akár pár éven belül le is van tudva a hitel visszafizetése.
Egyébként ha nem csak ketteseket szedsz össze, kapod az ösztöndíjat 15 000 körül havonta. (Ez egy 3-as körüli átlagot feltételez). Van ugye szociális ösztöndíj, amit szintén meg lehet igényelni az intézményben. Van állami szinten a Bursa Hungarica ösztöndíj szintén a rászorulóknak. Illetve intézményenként eltérően különböző célokra is lehet ösztöndíjat igényelni.
És persze lehet dolgozni is. Ha okos vagy, akkor tudsz oktatni másokat. Diákmunka, hostes munka.
De, hogy ne csak offoljak:
A kezdő tőkebefektetés irdatlanul nagy lenne. Ez egy kiváló konstrukció, amit érdemes kihasználni. Tegyük fel, hogy havonta 50.000 (a kritériumaidnak megfelelő) hallgató él a lehetőséggel és igényel pénzt. Az egy hónapban 2,5 milliárd forint. Az egy tanévben 25 milliárd, 5 tanévben 125 milliárd. Túl sok pénz egy non-profit kezdeményezésnek.
"" egyre jobban fogunk élni,akkor a létminimum egyre kisebb lesz ""
Ez teljesen abszurd, a kettőnek eleve semmi köze egymáshoz, a létminimum pedig folyamatosan nő az infláció miatt!
ne haragudj, de van egy apró gond vele. a pénznek van egy úgynevezett idő értéke.
ami ma száz forint, az tíz év múlva is száz forint lesz, de ha addig minden évben tíz százalékos infláció lesz, akkor tíz év múlva (kb) tíz mai forintot fog érni. ( a kamatos kamat hatástól meg ilyenektől tekintsünk el).
ezért kell a kamat, ami legalább akkora mint az infláció, hiszen elveszne a tőke. a másik gond pedig az, hogy még van egy úgynevezett kockázati prémium is, hiszen nem mindneki fizeti vissza (vagy fog beadni a közösbe), és a kieső részt a többiekkel kell megfizettetni.
ezért olyan magas pl a szabad felhasználású hitelek kamata. nem mindig a "szemét" bankok miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!