Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha évekig nem volt pénzmozgás...

Ha évekig nem volt pénzmozgás az OTP bankszámlámon, miért nem szüntette meg a bank, ahelyett, hogy rengeteg kezelési költséget számított fel, amit most átadtak behajtásra?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A bankszámlaszerződés kötelezi rá, meg egyébként nem tudhatja, hogy kell-e neked az a számla. Mi van, ha megszünteti, és másnap valaki utalni akar rá?

Ha nem kellett a számla, neked kellett volna megszüntetni.

2013. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak te szüntetheted meg, a bank honnan tudja, hogy neked kell-e. És nincs rá joga sem, csak te szüntetheted meg.

Amúgy nem értem, hogy ha abszolút nem használtad, miért nem szüntetted meg korábban. Nem tart sokáig.

2013. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit nem értek az, hogy ha rengeteg felgyüelemlett költség volt rajta, tehát mínusz, miért nem értesítettetek.

Tértivevényes levélben meg egyéb módokon.

Anélkül nem szokás behajtásra adni semmit sem és talán nem is szabályos.

2013. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tartozás törvényes , előbb-utóbb ki kell fizetned.

Bankkivonatot ( ha kérted ) és értesítőt a tartozásról a banknak arra a címre kell küldenie , amit akkor adtál meg , amikor a számlát nyitottad.

Ha elköltöztél és nem adtad meg az új címedet , akkor nem tudtak neked értesítést küldeni.

2013. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

06-26 15:03 vagyok.


Itt nem csak a számlakivonatról van szó.

Egy idő után a tartozás miatt elkezdenek felszólító leveleket küldeni.

Illetve egyéb módon is megkeresni.


Szóval a bank eljárása még ha jogszerű is volt (nem biztos), nem volt megszokott és etikus.


Olyan tekintetben, hogy előbb értesíteni kellett volna, meg kellett volna próbálniuk minden lehetséges módon elérni.

Nem vagyok benne teljesen biztos, de úgy tudom ez törvényi kötelességük is.

2013. jún. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!