Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » ERSTE Diákszámla vagy OTP...

ERSTE Diákszámla vagy OTP Junior? 18 vagyok.

Figyelt kérdés

2013. jún. 16. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
ERSTE.
2013. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
inkább otp junior ott nem kell sem az sms értesitöért fizetni, sem a pénzkivételért, sem a sázmlavezetésért, az ersténél mindezekért kell fizetni. én 21 vagyok és otp juniort cisnáltatok
2013. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, ha nem érzelmi alapon akarsz dönteni, akkor mindenképpen az Erste a jobb választás.


Itt ez a lista, amelyiken nem csak ez a kettő, hanem az összes nagybank diákszámlája rajta van. A két legversenyképesebb az MKB és az Erste, ahogy észrevehetitek.


[link]


Röviden:


A vezetési díj és a kártyadíj mindkettőnél ingyenes.


Az Ersténél havi 1 készpénzfelvétel Erstés automatából ingyen van. Ilyen már csak két banknál van, pedig tavaly még az OTP-nél is volt. A második felvételtől Erstésből már 0,55%+55 ft. Ha mondjuk 10 000-et veszel fel, akkor 110 ft. Ha 30 000-et, akkor 220 ft, de csak ugye a másodiktól kezdve.

Az OTP-nél nincs ingyenes készpénzfelvétel saját automatából. Helyette olyan akció van, hogy az első csak 0,3%. Tehát ha a hónapban először veszel fel egy 10-est, akkor csak 300 ft-ba kerül. Ha OTP-sből veszel fel, akkor 0,77%+26 ft. Ha mondjuk 10 000-et veszel fel, akkor 103 ft. Ha 30 000-et, akkor 257 ft.


Az Erste utalása: Erstén belüli számlára ingyenes. Máshová (ez a gyakoribb) csak 23 ft. Tehát ha elutalsz 10, 50, 100 ezer forintot, akkor is csak 23 forintot von le a bank.

Az OTP utalása: bankon belülre, tehát másik OTP-s számlára 0,3%, de ez minimalizálva és maximalizálva van. Ha bankon belülre utalsz 10 000, 50 000, 100 000 forintokat, akkor 167, 167 és 300 forint. Ha bankon kívülre utalsz (ez a gyakoribb), akkor ugyanezen összegekért 259, 259 és 300 ft.

Ezek természetesen a neten keresztüli utalások.


Tudom, hogy a bankszámlákkal való variálás úgy tűnik, hogy kis pénzzel foglalkozol, de mikor tavaly a nagyszüleim számláját néztem át, kiderült, hogy az egyik létező legrosszabb csomagjuk volt és a bankolási szokásaik miatt évente kb. 20 ezer forintot vontak le tőlük a bankszámla költségeire. Átmentek egy olyan bank olyan számlacsomagjához, ahol most az éves költségük nincs 1000 ft.

2013. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szeretném a második válaszoló pontatlanságait helyre tenni.

OTP Juniornál:

"nem kell sem az sms értesitöért fizetni"

kártyahasználatról az ERSTE-nél is ingyen kapsz SMS-t, számlaműveletekről tudtommal az OTP is fizetős.

"sem a pénzkivételért" ERSTE-nél egy kp. felvét ingyenes, a többi 0,52%+52Ft. OTP-nél Az első kp. felvétel díja 0,3%, a többi 0,77%+26Ft ( Saját ATM-ből)

"sem a számlavezetésért" Mindkét banknál ingyenes a számlavezetés.


Továbbá az ERSTE-nél az utalás jóval olcsóbb:

Bankon belül 0Ft, bankon kívük 22 ft, rendszeres utalás 0 Ft.

OTPnél: bankon belül 0,3%, min. 167ft. Bankon kívül: 0,3%, min 259ft, rendszeres: bankon belül 87ft, kívül: 161Ft.


Ha nincs kedved a hirdetményt böngészni, nézd meg az alábbi táblázatot:

[link]

2013. jún. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Látom egy helyről tájékozódunk :D
2013. jún. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy is ERSTE-m van, csak gondoltam áttekinthetőbb a táblázat, mint a hirdetmény.
2013. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor vegyünk be egy harmadikat is: Gránitbank.


Otp eleve kiesett, mert azzal tisztában vagyok hogy drága. Én még a CIB és a Gránit között vaciláltam tavaly, akkor még volt több ingyenes kp felvétel a CIB-nél.


Nézzük az összehasonlítást:

ERSTE - Gránitbank

Számlanyitás/Számlavezetés: ingyenes

Bankkártya: 0ft - gránitbank: 1490/év


Készpénzfelvétel bármely belföldi automatából: 1,22+332 Ft Gránitbank 0,3+200 Ft.


Gránitbanknál az első két alkalom (bármely automatából) 0,3%. (min. 0 Ft)


Átutalás: Erste: 23 Ft - Gránitbank 0,2% => 10.000 FT esetében 20 Ft.


Mint láthatjuk, rengeteget sporolok az ATM-ből, mivel nekünk a közelünkben vidéken csak OTP-s van.


Az ERSTE-s ingyenes 1x-es ATM még vonzó is lenne, ha nem zárnának be egyre több bankfiókot egyre több ATM-el. (2 héten belül is bezártak több fiókot).


Ahhoz hogy ezt az előnyt én pl. élvezhessem felkéne mennem 40 km-ert.

2013. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
El van döntve.. ERSTE lesz. Köszönöm a segítségeteket! :)
2013. jún. 16. 17:55
 9/9 anonim válasza:
Nekem is Erste diákszámlám van.Eddig nem bántam meg.Teljesen megvagyok vele elégedve :)
2013. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!