Lesz nekem ebböl valami bajom? (provident)

Figyelt kérdés
ezelött egy éve kénytelen voltam ehez a kölcsönhöz folyamodni és kezdetben fizettem is a megbeszélt törlesztöket viszont ahogy a munkám megszünt nem tudtam csak heti 500 és havonta egyszer 10ezer forinttal törleszteni!most jött egy levél hogy fizessem be 3 napon belül azt a maradék 58ezer forintot mert ha nem behajtó cégnek adják át a dolgot és bar listas leszek!most mit csináljak?fizessem vagy ne fizessem?eltette volna a képviselö a pénzt?nem tudom aki tud legyen szives segitsen!elöre is köszönöm!
2009. okt. 11. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizess és szabadulj meg ettől a rémálomtól!
2009. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen képviselő tett el milyen pénzt?
2009. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
A befizetett összeget a képviselőnek bekellett írnia a kiskönyvedbe.Ha minden héten fizetsz valamennyit,legalább 1.000.- Ft-ot,akkor lehet,hogy BAR-listára tesznek,meg küldözgetik a felszólító leveleket,de egyéb baj nem lesz belőle.Van ismerősöm,akinek heti 5.000.-Ft-ot kellett volna fizetni,de csak 1.000.-t tudott,már több,mint két éve tartozik és nem jelent meg a végrehajtó.Lényeg az,hogy minden héten fizess valamennyit.
2009. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Fizesd vissza. Ha mindíg csak "valamennyit" fizetsz, akkor a maradék büntetőkamattal kamatozik és 1 év múlva már 300 ezernél fogsz járni.

Pont ezt csinálják, elhitetik, hogy elég ha valamennyit törlesztessz, aztán nem mutatják meg, hoyg a tartozásod most hol jár.


(Nézd meg, hogy amióta nem fizeted a rendes törlesztést mennyivel nőtt a tartozásod!)

2009. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan részletekben kell törlesztened, ahogy megállapodtatok. Mivel ezt nem tartottad be, nyilván felmondták a szerződést, és most egy összegben követelik a tartozásodat. Beszélj velük, és próbálj meg részletfizetést kérni a maradékra. Ha nem fizetsz, akkor az lesz amit mondanak, a bar lista miatt nem fogsz hitelt kapni, a tartozásod meg növekszik a kamatok miatt. Abban ne reménykedj, hogy majd elfelejtik, ha van lakásod vagy más vagyonod, azt elárvereztethetik, ha van fizetésed, abból havonta levonhatják, ha meg most nincs semmi, akkor kivárják, hogy egyszer majd lesz. Csak addigra már nem 58ezer forint lesz a tartozás, hanem a sokszorosa.
2009. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!24ezer lett volna a havi törlesztö most 12öt fizetek egy honapban!hát a fizetem akkor tovább...
2009. okt. 11. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod akkor fizesd ki tenyleg egyben jobb megszabadulni töluk ha átadják behajtónak akkor a behajtási költség is téged terhel ami lehet hogy még ötvenezer...
2009. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 judka ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy ha tudod, fizesd ki egyben és zárd le az ügyet egy életre.

Amúgy pedig ne tőlünk kérdezz, mindig ajánlatos beszélni magával a bankkal/intézménnyel, főleg, ha rendszeresen fizettél. Hívd fel pl a közvetítőt!

2009. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csak 72000 ezertől kerülhetsz BÁR listára
2009. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!