Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy kell bankszámlára átutaln...

Hogy kell bankszámlára átutalni pénzt? (befizetés)

Figyelt kérdés
van egy bankszámlaszám amire az én bankszámlámról át kell utalni a pénzt. Ezt hogy kell? Ehhez bankba kell menni? vagy a bankautomatával is lehet? .. :D bocsi még nem csináltam ilyet.. köszönöm!

2013. jún. 1. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ugyanúgy, mintha idegen számlára utalnál. Bemész a bankba, kitöltöd az átutalási megbízást és leadod.
2013. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm,szóval mindenképp bankba kell menni hozzá?
2013. jún. 1. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha van internet bank hozzáférésed, akkor nem.
2013. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nincs értelme a saját bankodnál átutalást kezdeményezni, mert az biztosan nincs ingyen.

Ellenben ha befizeted a pénzt az illető számlájára, az ingyen van. Csak annyi a lényeg, hogy abban a bankban tegyed, ahol az illető számlája van. Nyilván nem 1 épületre gondolok, hanem annak a banknak bármely fiókjára.

Ha esetleg nem esett volna le, az átutalás nem egyenlő a befizetéssel. Az átutalás 2 számla között zajlik, a befizetéshez nem kell saját számla, csak egy igazolvány.

2013. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

# 4:


És honnan lesz készpénze, amit befizet a számlára? Mert ugye, ha a saját számlájáról felveszi, annak szinte minden esetben magasabb a díja, mintha átutalná pl. netbankon keresztül.

2013. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ahha, szóval ha bemegyek a bankba (CIB bankos akinek be kell fizetnem)akkor mondom h átutalnék a számlámról, kitöltök valami papírt és ennyi? MErt nem kp-t fizetnék be, hanem átutalnék. Netbankom nincs. Olyat hogy kell csinálni? De szerintem maradnék akkor annál hogy bemegyek a bankba. Köszi mindenkinek, nagyon nem értek ehhez!
2013. jún. 1. 19:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Átutalást csak a saját bankodból tudsz kezdeményezni. Tehát ha te nem vagy CIB ügyfél, akkor egy CIB fiókba befáradva neked csak a befizetés működőképes. Ha utalni akarsz, akkor a saját bankodban kell ezt kezdeményezned, vagy személyesen, vagy telefonon, vagy neten keresztül. De nyilván ha netbankod nincs, akkor a telebankhoz sem tudsz hozzáférni. De azt tudnod kell, hogy a személyesen kezdeményezett átutalásnál direkt rátesznek egy lapáttal, ami a költségeket illeti. Ezzel is próbálják rászoktatni az embereket az online ügyintézésre.

Bár a te bankodat és számlacsomagodat nem ismerem, de megkockáztatom hogy olcsóbban jön ki, ha ATM-ből kiveszed a pénzt és egy CIB-ben befizeted. Az én esetemben ez érné meg, mert az ATM használat 300 Ft, az átutalás bankfiókban pedig ennek a duplája.

Szóval nézz utána, hogy a te bankodnál minek mi a költsége.

2013. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Én OTP-s vagyok. Próbálhatok csinálni netbankot ha szerinted az jobb, de azt se tudom hogy kell... köszi
2013. jún. 1. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak emiatt ne csináltass, egyszeri alkalomért nem éri meg. Az OTP-nél a netbankot OTP Direkt néven emlegetik. Tehát azt kell igényelned, ha akarod. De mindenképpen el kell ehhez is menned a bankba, szóval ott majd megmondják, mi a célszerű számodra.
2013. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben :) Köszi szépen!
2013. jún. 1. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!