Nagy bajban vagyunk, mit tehetnénk? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sok éve a férjem elment kezesnek egy hitelfelvételnél,az apjának.Azóta megromlott a viszonyuk,és direkt nem fizették a hitelt.Nem rég érkezett egy levél a férjem munkahelyére,hogy májustól levonás lesz.Beszéltünk a behajtóval,azt javasolta hogy írjunk levelet a bíróságnak,kérjünk tőlük segítséget,mert egy fizetésből élünk,albérletben,és a levonás a megélhetésünket veszélyezteti.Mire számíthatunk?Még nem kaptunk választ.Tanácsoljatok valamit :-( Nagyon félek hogy az utcára kerülünk.
2013. ápr. 20. 19:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Sajnos kizárt hogy az apóssal bármit is megbeszéljünk,nagyon rossz a viszonyunk.A bíróság sem fog segíteni?Nem érdekli őket ha hajléktalanok leszünk?
2013. ápr. 20. 20:40
 12/15 anonim ***** válasza:

ÖÖööö nem. Mi köze van a bíróságnak ahhoz, hogy ti hajléktalanok lesztek?


A bíróságnak az a dolga, hogy betartassa a Magyar hatályos jogszabályokat és törvényeket. Az, hogy ti utcára kerültök szomorú, de semmilyen törvénybe nem ütközik. Az viszont igen, hogyha nem fizettek ki egy jogos követelést.


Csak halkan alig merem megemlíteni: Te miért nem dolgozol? Akkor talán nem kéne utcára kerülnötök.

2013. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mert biztos segélyből élő munkakerülő vagyok,ugye?Egyébként nem rég bezárták a helyet,ahol dolgoztam,és azóta nem találtamtaláltam állást.
2013. ápr. 20. 20:48
 14/15 A kérdező kommentje:
-találtam :-D bocs,telóról vagyok.
2013. ápr. 20. 20:49
 15/15 anonim ***** válasza:

Ezt nem mondtam egy szóval sem.


De ez is egy megoldás... Keress, vállalj el bármilyen melót és akkor nem kerültök utcára. Feltételezem ha legalább egy minimálbért megkeresel az van annyi, mint a férjed fizetésének a fele. És akkor ugyan ott lesztek, mint régen.

2013. ápr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!