Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtakarítási számlához tipp?

Vslac kérdése:

Megtakarítási számlához tipp?

Figyelt kérdés

tudtok ajánlani olyan weboldalt, ahol összehasonlításképp lehet utolérni a pénzügyi szolgáltatók által kínált megtakarítási számla konstrukciókat?


szeretnék havonta X összeget félrerakni és szeretném a legjobb ajánlatot kihasználni, viszont amit találtam neten, az már régebbi adatokkal volt tele.. ezért fordultam hozzátok, hátha tudtok valamit ajánlani személyes tapasztalatból :)



#megtakarítási-számla
2013. márc. 27. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

ne csak azt nézd, hogy az egyes számlák kondíciói mik, hanem, hogy milyen termékek érhetőek el rajta. Lehet ez még fontosabb, mint a költség. Persze ha jól összehasonlítható terméket (pl. részvényt, vagy állampapírt) akarsz venni akkor már nem mindegy, mert ua terméknél nyilván a költség dönt. Viszont van ahol lehet venni jelzáloglevele és van ahol meg mást.

Attól függ te pontosan mit akarsz.

2013. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


De például a mostani legjobbnak, a CIB Malacperselynek a kamata csökkenni fog.

Ugye a bankoknak mindig 2 hónappal előre kötelezően ki kell adni a változtatásaikat és a hirdetményben megtalálható, hogy májustól már csak 4,5% lesz a kamata.


Én inkább állampapírt ajánlanék. Ott is lehet minden hónapban venni gond nélkül fix összeget.

2013. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

az elsődleges igény az, hogy havi rendszerességgel szeretnék félre tenni lekötés nélkül.. tudom, hogy így nem számíthatok nagy kamatra, de ami van, azok közül a legjövedelmezőbbet szeretném kiválasztani


köszi a linket :)

2013. márc. 27. 22:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor neked egy állampapír, vagy kötvény alap (amibe állampapír és vállalati kötvény is van) lenne a megfelelő. Ezek nyíltvégű befalapok, nézd meg a hozamplázán mik a kb hozamok. Jelenleg éves szinten 5-9% tudnak. Nagyon rövid távon (félév) viszont nagy lehet a hozamszórás.
2013. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!