Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Paypal-on keresztül levesznek...

Paypal-on keresztül levesznek valamit abból az összegből amit kapni fogok?

Figyelt kérdés
elég nagy összegről van szó.

2013. márc. 25. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Igen, kb 2-3% atutalasnal, ha meg a bankszamladra akarod lehivni, akkor talan tovabbi koltsegeid lesznek.
2013. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mekkora? Minnèl nagyobb annál kevesebb a paypal jutalèka
2013. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kerdezo, a penzt miert kapod? Eladtal valamit peldaul az eBayen es ezert fizetnek neked, vagy egy tavoli rokon kuld neked a szulinapodra egy kis zsozsot?


Ha "elado" vagy, akkor a PP le fog vonni termeszetesen, ebbol elnek, ha "ajandekozott" vagy, akkor aki kuldi neked a penzt, az felvallalhatja, hogy o fizeti a koltsegeket.


Peldaul en kuldok a szuleimnek 100 dollart es a PP azt mondja, hogy ez nekem kemeny 50 centembe fog kerulni, es valaszthatok, hogy tolem levesznek $100.50, vagy a szuleim csak $99.50-et fognak kezhez kapni.


Vagyis a szazalak amit levesznek csupan 0.5%


A penz azonnal a szuleim PP szamlajan van es ok kijelolik, hogy a penz menjen a bankszamlajukra es 2 munkanapon belul besetalnak a fiokba es kiveszik a keszpenzt. Nekik, mint kedvezmenyezett, ez a mulatsag teljesen ingyen van es nekem mindossze 0.5%omba kerul.


Ha "elado" vagy, akkor nem tudom a pontos %-ot, mert bar adtam mar el az eBayen, sose neztem a PP mennyit vont le, mert fillerekrol van szo.

2013. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönönm! nagy összegröl van szó, 8000 euro, ezért lenne sok a levonás is...
2013. márc. 29. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:

8e-nek a fel szazaleka 40 euro, ami szinte meg igy is ingyen van. Aki kuldi felvallalhatja, hogy o fizeti a 40 eurot, vagy kuldesnel rakattinthat arra, hogy te csak 7960 eurot kapj kezhez.


Ennyit meg nem kuldtem, lehet, hogy ilyen osszegnel mar van valami limit a PPnak, de majd ugyis kiderul, mikor el akarja kuldeni.


A lenyeg, hogy meg igy is olcsobb es gyorsabb mint bankon keresztul kuldeni (foleg ha kulfoldi bankokrol van szo es Magyarorszagon a banknak nincs kepviselete) vagy a Western Union vagy egyeb penzkuldos ize.

2013. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!