Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van az, hogy ha bankba...

Miért van az, hogy ha bankba teszem a pénzem bármikor kivehetem, de a biztosítónál csak visszavásárolni lehet?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 11:02
 1/3 Biztosítós válasza:

Azért, mert a bank az bank, a biztosító meg biztosító.

Más struktúra az egyik és más a másik. Más célra való az egyik és másra a másik.

Aki csónakázni szeretne ne teniszütőt vegyen.

Bocsánat, nem szemtelenkedni akarok. Ha tudok segítek is.

2013. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk épp ezért "korcs termék" a unit-linked és a díjtartalékos életbiztosítás.. befektetési termék, biztosítással kombinálva. Ha innen nézem befektetés, ha onnan biztosítás, úgyis nekem van igazam :-)


Biztosítós válasza alapján, ha biztosítást keresel, biztosítást vegyél, ha befektetést keresel, akkor ne egy biztosítón keresztül akarj befektetni, többlépcsős rendszerbe és akkor nincs ilyen probléma.


külön-külön megvan a maga helye a terméknek, de összegyúrva pláne mlm-ben egy nagy katyvasz...

2013. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Biztosítós válasza:

Kedves Norbert!

Nem teljesen így értettem, és így nem is tudok a megfogalmazásod mellé állni.

Van olyan élethelyzet, amikor egyik az optimális megoldás, és van, amikor a másik. A banki lekötésnek is és az unit-linkednek is meg van a maga helye és szerepe, előnye és hátránya.

A gondot az szokta jelenteni, mikor jutalékvadászok beleugratnak olyan hozzá nem értő embereket ilyen (pl. Unit-linked) szerződésekbe, akiknek nem ez kellett volna.

De igenis megvannak azok az élethelyzetek, célok, amikor igen jó megoldás egy jó konstrukciójú unit-linked.

2013. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!