Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Semmis a devizahitelek 95%-a?...

Semmis a devizahitelek 95%-a? Igaz lenne?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez kacsa vagy ténylegesen semmisek lehetnek azok a devizahitelek, ahol nincs megjelölve az adós által felmerülendő összes költség? Nem vagyok valami jártas, de ez az összes költség arra vonatkozik, hogy külön ki kellett volna térnie a bankoknak arra, hogy a törlesztőrészlet akár ekkorára is emelkedhet? Vagy pontosan mit? Ezzel lehet a nép ügyvédjéhez fordulni és megmutatni a szerződést vagy nem? Leírnátok a véleményeteket?
2013. febr. 22. 17:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem tudom pedig jó lenne mert életbiztosításból visszafizettem a tartozásomat akkor ezek szerint az is semmis, de a bank jól járt
2013. febr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem semmis. Ne próbáljátok hárítani a felelősséget, mert elsősorban a hitel felvevő a hibás és nem a bank. Azt pedig mindenkinek tudnia kellett volna, hogy a devizahitelnek van kockázata. A sok pénzügyi analfabéta most a bankokra mutogat, ahelyett hogy magukba néznének!
2013. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha semmis a hitel, akkor kié a ház? Mert ugye ha nem lett volna pénz, akkor nincs a ház sem. Most akkor van két-hárommillió hajléktalanunk?
2013. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Korai az öröm. Ha esetlegesen semmis a hitelszerződés, az nem azt jelenti, hogy elengedik a tartozást, hanem hogy vissza kell állítani a hitelszerződés megkötése előtti állapotot, tehát a felvett pénzt egyben vissza kell fizetni, a befizetett részleteket pedig visszakapja a részleteket. Erre a hiteleseknek nincs pénzük, tehát el kellene adni a lakást. Így aztán se hitel, se lakás.
2013. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Azért ezt a pénzügyi analfabétát kikérem magamnak és szerintem minden devizahiteles nevében mondhatom: igen is a bankoknak is van nagy részük abban, hogy az adósok belekeveredhettek ilyen helyzetbe. Igen, egyszerű emberek vettek fel sok pénzt, de olyan emberek tanácsára, akikben megbíztak. Ha nem is teljesen, de hittek nekik abban, hogy jó ez a hitelfelvétel így. Nem tiltakoztak ott a bankok, hogy jaj ne, inkább forint alapút. És igen, mi egyszerű emberek bedőltünk. Itt senki sem azt várja (legalább is én nem), hogy szűnjön meg a tartozásom. Csak azt szeretném, ha a maradék hitelemnek nem a háromszorosát kellene visszafizetnem. Eddig is le lett rólunk húzva már az utolsó utáni bőr is. Csak "annyi" lenne a cél, hogy a visszaállítsák a hitelt forint alapúra és a maradékot úgy kelljen visszafizetni ahogyan az elején. Nem tudok ügyvédként fogalmazni, meg ilyenek, de ahogyan utána olvastam a bankok igen is sok esetben jogtalan aljasságot követtek el.

"A Ptk. 312. §-ának (1) bekezdése szabályozza a teljesítés lehetetlenné válását. Eszerint, ha a teljesítés olyan okból válik lehetetlenné, amelyért egyik fél sem felelős, a szerződés megszőnik. A teljesítés lehetetlenné válásáról tudomást szerző fél haladéktalanul köteles erről a másik felet értesíteni. Az értesítés elmulasztásából eredő kárért

a mulasztó felelős. Természetesen a felelősség elhárítása érdekében a felek igyekeznek is ezt a klauzulát alkalmazni, ám ez csak

több-kevesebb sikerrel jár, mert a perek nem kis százalékában valamelyik peres fél felelőssége valamilyen mértékben mégiscsak megállapítást nyer. Éppen ezért mondja ki azt is a Ptk. 312. §-ának (2)-(3) bekezdése,hogy amennyiben a teljesítés olyan okból vált lehetetlenné, amelyért a kötelezett felelős, a jogosult a teljesítés

elmaradása miatt kártérítést követelhet, ha pedig a teljesítés olyan okból vált lehetetlenné, amelyért a jogosult

felelős, a kötelezett szabadul a tartozása alól, és követelheti kárának megtérítését.”

2013. febr. 22. 20:50
 6/17 anonim ***** válasza:

"Csak "annyi" lenne a cél, hogy a visszaállítsák a hitelt forint alapúra és a maradékot úgy kelljen visszafizetni ahogyan az elején."


Ott volt a végtörlesztés. És aki végtörlesztett, az most többet fizet a kiváltó forinthitelre... Ahogyan az elején? Az elején a hitelek nagy részénél 2 dolog miatt is alacsonyabb volt a részlet: árfolyam, és kedvezmény az első x időszakra. És egy miatt magasabb(!): A svájci alapkamat miatt. Többet emelkedett a törlesztő a "kedvezmény" miatt, mint az árfolyam miatt. Hányan mentek bele olyanokba, hogy az első 1-2-5 évben a felét kell fizetni, csak kamatot kell fizetni, még kamatot se kell fizetni, vagy hasonló konstrukciókba? Aki ebbe belement, annak eleve nem szabadott volna hitelt adni, az már akkor sem tudta volna fizetni a rendes törlesztőt.

2013. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Tisztelt kérdező,


ne kérd ki magadnak. A pénzügyi kultúra nálunk tényleg a béka alatt üdül, az említett kifejezés sajnos helytálló, a valóságot tükrözi.


Ahogy a tömegeknek az occcsó kell, akkor is megveszik, ha valószínűsitik, hogy egyszeri használat után kuka, akkor ezzel a zemberi mentalitással nem lehet mit kezdeni, sem tűrni, sem támogatni nem szabad állami eszközökkel.


Aki még annyi fáradságot sem vett a 20 éves lakásvásárlási hitele előtt, hogy felfogja a 3%-os CHF hitelnek sem a kamata nem garantált, sem az árfolyama nem kiszámítható senki számára, a bankok számára sem !!!


Ezeket a piaci viszonyok, a kereslet / kínálat mindenkori alakulása szabja meg.


Ha pedig valaki ezt mégis tudomásul vette, akkor azt is tudnia kellett, hogy ennél az információnál többet, pontosabbat, konkrétabbat senki más sem tudott rajta kívül az egész földkerekségen.


Ha e mellett is vállalta a kockázatot, akkor utólag ne pampogjon. Nem a bankok szabják meg az árfolyamokat,és a kamatokat sem, hanem a piac, amit viszont a Zemberek mozgatnak egyéni döntéseikkel, és annak kumulált eredménye csapódik le a kamatokban és az árfolyamokban.


Tökéletes analógia a pék, aki az áraiba beépíti az alapanyag árak, a szállítási költségek, a munkabér, az adók, ..... változását és arra teszi rá a saját üzleti hasznát. Nincs ez másként a bankok esetében sem, minden ellenkező híreszteléssel ellentétben.

.

2013. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

" Csak "annyi" lenne a cél, hogy a visszaállítsák a hitelt forint alapúra és a maradékot úgy kelljen visszafizetni ahogyan az elején."


Azért ezt ne nagyon tessék akarni, mert visszamenőleg rettenetesen sokba fog kerülni, érdemes megnézni anno mennyi volt a forint hitelkamat - nem véletlenül vitte mindenki a devizát, ha ezek a hitelek nem lettek volna, sok ember még mindig a putriban lakna és a nagypapától örökölt 120-as Skodával járna (már bocs).


Bárhova lehet fordulni, a devizahitel-probléma kezelése politikai döntés.

2013. febr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Megjegyzem iszonyú drága volta forinthitel akkoriban!


A banki ügyintézők elfelejtették átadni az összes dokumentumot, levezették mennyit kell majd fizetni, de az ált. sz. feltételeket nem adták oda a szerződés aláírása előtt, de utólag sem. Az első botránynál került fel az internetre, onnan lehetett letölteni évekkel később, amikor a CHF erősödni kezdett.


A nagyanyám mindig mondta, hogy ne vegyek fel hitelt, mert 1945 előtt jómódú polgárok 5 gyerekkel kerültek az utcára és a bankot nem érdekelte semmi, a hitelt felvevőket nem védte semmi. Akkoriban sokan tőzsdéztek abból éltek, még aki nem értett hozzá az is így próbált egy bizonyos körben bent maradni.


Ja és próbáljon vki összegyűjteni hitel nélkül egy lakásra valót, talán nyugdíjig sem jön össze. A társadalom pedig mit néz, van e lakásod, autód hány gyereket tudsz eltartani, el tudod-e tartani a feleségedet. Ha nem lúzer vagy.

2013. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Robinson Cruzo válasza:

Nevem Van: Vanek válasza:



" Ha pedig valaki ezt mégis tudomásul vette, akkor azt is tudnia kellett, hogy ennél az információnál többet, pontosabbat, konkrétabbat senki más sem tudott rajta kívül az egész földkerekségen. Ha e mellett is vállalta a kockázatot, akkor utólag ne pampogjon. "


A baj az Vanek, hogy nem tudták, hogy mit írnak alá, hiszen sokmindent nem írtak bele a szerződésbe a bankok...nyilván nem véletlenül...gondolom erről hallottál, hisz a Fővárosi törvényszék ennek alapján mondta ki a határozatot!!! BOCS


Még egy kis adalék a témához...


[link]


[link]


A tőkeösszeg csökkenés azt igazolja, hogy valóban "nem" egy egyszerű kölcsön vagy "hitel" ügylet jött létre, hanem egy befektetési konstrukció ahol már a devizában nyilvántartott tőketartozás nem csak az ügyfél befizetésivel tud csökkenni, hanem az árfolyamok hatására is csökkenhet....(határidős csereügyletek, nyilvántartási tőke csere, átmeneti deviza konverzió miatt) ...nem véletlenül kellett megtiltani a bankok számára 2009-től a korlátlan egyoldalú módosíthatóságot, így innentől csak a kamat, díj és a költség vonatkozásában módosíthat egyoldalúan.

2013. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!