Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csináltassak saját bankszámlas...

Csináltassak saját bankszámlaszámot?

Figyelt kérdés

A szüleimmel rossz a viszonyom, nagyon. Ők is tettek érte hisz nekik mindent nekem semmit. Elsősorban a cigarettára gondolok ezügyben (én rühellem, ők több mint 100 Ft-ot ba**nak el egy nap erre.)

A kérdést azért ide tettem fel, mert én otthon yakorlatilag egy senki vagyok.

Egyetemre járok, holnap megyek diákmunkát keresni, mert szükségem van az egészségem szempontjából a pénzre.

Ha sajátot csináltatok, akkor azt mennyi költség fenntartani? , mert a nyári melóm keresetének a komoly részét is lehúzták, sőt a támogatásomat sem kapom meg, ami az ő számlájára megy, azzal a kifogással, hogy nem tudja odaadni, mert nem tud ezt meg azt venni. Persze cigit vesznek.


Írjátok meg a véleményeteket! Megálálom egy dicsérőkézzel, ha segítetek!


2013. febr. 7. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkához saját bankszámla kell, és mivel (gondolom) már elmúltál 18, abba nem tudnak majd sem belenézni, sem levenni róla semennyit sem.

A fenntartását nem tudom, mert nekem junior számlám van, de ha dolgozol, szükséged lesz rá!

2013. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

24 év alatt a legtöbb bank kínál junior számlát. Olyan bankot ajánlok, ami azért itthoni körben elterjedt/népszerű, mert biza bankok közötti utalásért többet számolnak fel jóformán, mint bankok belüli utalásnál, de ez csak részletkérdés, tudni kell használni és lehet vele spórolni. Ennek a fenntartása gyakorlatilag nem kerül semmibe.


Milyen támogatást nem kapsz meg, ami téged illetne?

2013. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az egyetem által adott támogatások szoctám+lakhatási. Úgy nem kapom meg, hogy a számlára eljutnak, a kezembe ne, inkább csak ritkán, amikor valamit kell vennem, vagy nekik kellene valamit hoznom.
2013. febr. 7. 22:18
 4/9 anonim válasza:
100%

Már az egyetemi beíratkozás előtt kellett volna csináltass egy bankszámlát.

Most menj be egy ismertebb bankba, csináltass egy junior számlát. Aztán az egyetemen sürgősen írasd át a számlaszámot a te számlaszámodra, akkor arra fog menni a szoctám, ösztöndíj, minden.

2013. febr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Én mondjuk csak azt nem értem, hogy tudtad elintézni, hogy más számlájára utalják az ösztöndíjat/támogatást.

Nálunk anno mindenkinek kötelező volt SAJÁT számlát nyitni, csak erre utaltak bármit is. Emlékszem, volt olyan akinek nem volt, hát elküldték őt is csináltatni egyet. Gondolom mivel felnőtt emberek járnak már egyetemre (legalábbis jogilag tuti), ezért nem utalják ki másnak a pénzt. Ez három éve volt.

2013. febr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
70%
Nekem is anyam szamlajara ment a szoctámom sztem egyeteme válogatja. A párom fizuja meg az én számlámra megy és ebből sincs gond. De sztem mindenképp csinaltass saját számlát
2013. febr. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

waze, egyetemista vagy, fogalmazni, helyesen írni nem tudsz, és még arra is képtelen vagy, h besétálj egy bankba és nyiss egy számlát? fogjuk meg a kezedet és vigyünk el?


amúgy a diákszámlák ingyenesek, vagy max pár ft a havi fenntartási díjuk.

érdekes, én már egyetem elején képes voltam arra, h egyedül elmenjek az OTP-be számlát nyitni. sőt, mikor felcseszték az agyam valami hülyeségükkel, akkor utána még a CIBbe is bementem, és átvittem hozzájuk a pénzem.


nem is értem ilyen családi háttér mellett mi vitt rá, h az őseid számára hozzáférhető számlán tartsd a pénzed?


annyira fáj, mikor épeszűnek számító, kifejlett emberek képtelenek használni az a nyamvadt google keresőt, és átnézi pár bank ajánlatát, illetve kondíciós listáját...

2013. febr. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legismertebb itthoni banknál, junior számlavezetési díja közel nulla, havi egy készpénzes felvét ingyenes, a számlanyitással együtt.

Az egyetemen változtathatsz számlaszámot, a diákmunkát egyből utaltathatod erre.

Sőt, előbb a banknál kezdj, egyből adnak számlaszámot, mert a munkaközvetítőnél azzal fogják kezdeni, hogy az adataid mellett ezt is kérik.

2013. febr. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én se igazán értem, hogy már az egyetem megkezdésekor miért nem nyitottál saját bankszámlát. Nekem már az is olyan természetes volt, hogy amikor beiratkozom, eleve a sajátomat adom meg, mert már jóval korábban is volt, hiszen korábban is dolgoztam, diákmunkát is már 15 éves koromtól, meg dolgoztam egy időben nem diákként is, mindig mindenhol kikötés volt a saját bankszámla. Nekem amúgy is fura lenne, hogy az én pénzem nem hozzám érkezik, nem férhetek hozzá bármikor.

A diák/junior számlák amúgy is agyon vannak kedvezményezve, általában nincs éves díj sem, nekem csak azért van, mert olyan kártyát kértem, amit tudok külföldön is használni, meg netes vásárláshoz, ennek van kártyadíja, de ez évente asszem pár ezer. Ennyit fizetek az egészért, kész. Mondjuk most tavasszal töltöm a 26-ot, most már meg fog szűnni a diákszámlám, és sima lakossági lesz, annak alapból van egy éves díja, de az sem vészes. Még ezen kívül az sms-ek kerülnek pénzbe, hogy küld a bank értesítést, amikor pénzem érkezik, de az is eléggé bagó, és nem is muszáj ilyet kérni, csak mivel nekem nem egy összegben jön a pénzem egy hónapban, hanem innen is, onnan is, szeretem tudni rögtön, ha valami megérkezik.

2013. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!