Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet pénzt átutalni...

Zahraa kérdése:

Hogyan lehet pénzt átutalni bankon keresztül?

Figyelt kérdés
Angliában élek magyar bankkártyám már nincs csak angol és Magyarországról szeretnének nekem utalni az angol bankkártyámra pénzt. Bármelyik bankon keresztül tudnak nekem utalni? Illetve hol tudom megnézni, hogy milyen valuta árfolyamon váltja át a pénzt a bank? Az utolsó kérdésem pedig, hogy az átutalásért kell Magyarországon fizetni az átutalónak?

2013. febr. 3. 21:18
 1/3 Joshy Ca$h válasza:

Itt egy átváltó ez mutatja a napi árfolyamokat a különböző bankoknál [link]

Kell fizetni az átutalásért pontosan nem tudom mennyit, pár ezret biztos. Ezt úgyis megmondják ha bemész a bankba.

2013. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Bármelyik magyar bankból tudnak neked utalni Angliába.


- Az utaláshoz add meg a következő két adatot annak, aki neked fog utalni: az angol bankod SWIFT (BIC) kódját, és a bankkártyádhoz tartozó számlád számlaszámát "IBAN" formátumban.

A számlakivonatodon rajta kell lennie a bankod SWIFT (BIC) kódjának és az IBAN számlaszámodnak.


- Utalás díját az átutaló fél bankjának honlapján a kondíciós listáról tudjátok megnézni. Magánszemélyek deviza utalásai külföldre magyar bankoknál jellemzően 0,2-0,3% de minimum 5-10 EURónak megfelelő összegbe kerül, ha interneten adják be az átutalási megbízást. Ha bankfiókban papíron adják be, akkor még drágább.


- Az, hogy milyen árfolyamon váltanak a bankok, a bank honlapján tudjátok megnézni. De általában nem előre, hanem miután elindítja, beadja valaki a bankjánál az átutalási megbízást, azután lehet megnézni, milyen árfolyamon történt az átváltás és az utalás. Ha magyar banknál levő forint számláról utalnak neked angol font összeget, akkor az indító banknál a deviza eladási árfolyamon számolnak.

2013. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.

Sajnos akkor nekem ez a megoldás nem túl jó mivel én Angliában élek jelentősen olcsóbb sok minden itt és az ismerőseim arra gondoltak, hogy amire épp szükségük van azt én megveszem majd átutalják az adott összeget én meg elküldöm nekik. Így viszont, hogy fizetni kell (és nem is keveset) az átutalásért már nem éri meg senkinek... Főleg ha teszem fel egy 3000 Ft-os dologról beszélünk..

2013. febr. 4. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!