Mit tudtok a paypalról? Biztonságos?

Figyelt kérdés
Eddig nem is hallottam róla (ne hülyézzetek le emiatt, légyszi), de most online vásárolnék másik országból, és a honlapjukon a paypal fizetési módot javasolják. Megkerestem google-on, de biztonságos? Hogy működik? Bankkártyáról átteszek egy bizonyos összeget (pl. pont annyit, amennyit fizetnem kell), azt ők leemelik róla és kész? Van valami díja a bankkártyáról a paypalra rakott összegnek (magának a tranzakciónak)? A paypalról lenyomozhatják a bankkártya adatait?

2013. jan. 24. 00:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Többmillió ember használja a világban több mint 10 éve, biztonságosabb ezen keresztül fizetni mint enélkül.

Simán csak regisztrálni kell, csatolni a bankkártyát és fizetni. Nem kell a számlára áttenni pénzt, azt a kártyádról vonja le majd. Így nem kell mindenfelé kiadnod a kártyád adatait, valamint ha baj van, pl nem érkezik meg a cucc akkor paypal visszafizeti a pénzed.

2013. jan. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy: "viszonylag" biztonságos. Vannak disznóságai, amiket megfelelő nyelvtudással, és időnkénti telefonálgatással pár hét (hónap) alatt le lehet rendezni, de nagy általánosságban viszonylag biztonságos.


Működése (a normális üzeme) egyszerű: beregisztrálsz, megadod a valós(!) adataidat, bankkártya- vagy bankszámla-számdat. A paypal-keretet neked kell előre feltölteni (a számlát "természetesen" forintban vezetik, úgyhogy a rárakott 20000HUF most ér ~68EUR-t, holnap lehet, hogy már csak 60-at.)

No, fizetni ezzel a kerettel tudsz.

Természetesen a "feltöltésnek" van díja: az itteni bankodnál fizeted költségként (bankközi átutalásnak minősül, tehát transzfer-díj + 2% "sárgacsekkadó").

Nem értem, hogy mit kellene "lenyomozni" a bankkártyád adatairól? Ezeket - gyakorlatilag a pin-kód kivételével - te magad adod meg a regisztrációnál.


Viszont arra érdemes figyelni, hogy ne legyen túl sok pénz "feleslegesen" a paypal-számlán, ugyanis bevett szokásuk, hogy az ügyfelek kb. 5%-ának számláját zárolják különböző mondva csinált okokkal. (Állítólagos jogosulatlan használatra utaló jelek, azonosítási problémák, stb., nagyon kreatívak tudnak lenni). Ezeknek a zárolásoknak egy célja van: viszonylag szabadon használni az ügyfél pénzét pár hétig (ameddig elhúzzák a számla reaktiválását). Mivel az ebay-paypal páros uralja a piac jelentős részét, a zárolt számlákról "használható" pénz néhány százmillió dollárban mérhető... (csak 3 napi kamatát kérném évi 1% hozam mellett.. :D


Szóval viszonylag biztonságos mindaddig, amíg valaki meg nem szerzi a felhasználónév/jelszó párosodat. Utána csak az angoltudásod és a kitartásod dönti el, hogy lesz-e pénzed, vagy nem.

2013. jan. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Én nem tudom a kettes hol él, de tiszta sületlenségeket állít.


A Paypal jelenleg a világ domináns és messze a legbiztonságosabb online tranzakciós oldala.


Én még soha nem hallottam egy ismerősömtől sem, hogy zárolták volna a PP számláikat, pedig 20-an biztosan használjuk a PP-t évek óta megelégedéssel csak a közvetlen ismerettségi körömben.


Az is butaság, hogy fel kéne tölteni az egyenlegedet. Természetesen nem kell. Így is lehet, de az valóban költséggel jár (átutalás költsége). Sokkal egyszerűbb, ha hozzárendelsz egy bankkártyát a PP accountodhoz. Ilyenkor automatikusan levonja fizetéskor a PP a megfelelő összeget (mintha a közértben fizetnél kártyával), neked nincs költséged vele.


Évek óta használom a paypalt, egyetlen egyszer volt dolgunk a supporttal, mikor a céges PP account limitét meg kellett emeltetni, mivel nagy összeget fizettek rá egyben (több ezer Eurot). Ez sem tartott hetekig, kinyomtat az ember egy "support kódot" a weblaporól - ami egy sok jegyű szám és betű kombináció), felhívja a Paypal supportját telefonon, bediktálja a kódot ( 30 percig érvényes ) majd elmondja mi a gondja. Felhívtam, elmondtam, másnapra már élt a magasabb limit.

2013. jan. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim alapján a #2-es válasz korrekt, a #3 vagy nagyon szerencsés, vagy tapasztalatlan paypal-ügyben.

Sajnos a számla-felfüggesztések "világjelenségnek" számítanak a paypal-nál, sokadik éve használom, tavaly kétszer függesztették fel. Szerencsére kb. 2 hét levelezés és telefonálgatás után nagy kegyesen újra engedélyezték, de ezt minden meglépik legalább egyszer.

Ismeretségi köröm jelentős része külföldön él, hasonló tapasztalatokról számolnak be ők is.

Elég csak megnézni a guglit, blogok, kérdések, panaszok milliói olvashatóak ebben a témában:

[link]


Ha a kedves kérdező ezzel "együtt tud élni", akkor a paypal nagyjából biztonságos (nem annyira, mint egy "card present" tranzakció, de elfogadható).

2013. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%

5 éve van PP-om számtalan tranzakcióval, cégnél is PP-t használtunk, összes ismerősöm csakis PP-al fizet az interneten. Még nem is hallottam soha olyanról, hogy felfüggesztettek volna accountot.


Szerintem ez simán user error: Pl. 20 helyről lépeget be a Paypal accountjába, több PC-ről fizet, stb... Én mindig csakis az otthoni PC-met használom a Paypalra, semmit mást.

2013. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Ja, az kimaradt, hogyha LEVELEZIK az ember a PP-al az lehet, hogy lassú, de ha felhívja őket (már ha tud angolul ugye... ha meg nem tud nem csodálom, hogy idő után elcsesz valamit és felfüggesztik az accountját) akkor nagyon gyors az ügyintézés.
2013. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
29%

Nem teljesen ide tartózik de nem tudjátok ha én most ebayen paypelel fizetek és nincs semennyi a paypal kártyámon akkor me a bankártyámról az összegen kivül még mennyit von le?

az átutalásért??

2013. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!