Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 40millió forint készpénzt és...

40millió forint készpénzt és 10000 eurót szerintetek milyen bankokban érdemes tenni ahol biztonságban is vannak?

Figyelt kérdés
Én ahogy utánnanéztem a svájci bankok tünnek a legérdemesebbeknek!

2013. jan. 21. 16:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Néhány gondolat az utolsó válaszolóhoz. Nem kritizálni szeretném, amit mondtál csak kiegészíteni:


A privát banki ügyfél lét gyakran azt jelenti, hogy a bank nem csak kiemelten kezel, mint ügyfelet, de kiemelt figyelemmel akar eladni neked többmillió forint értékben felesleges, vacak termékeket, amikből a piacon találsz jobbat akár a kategóriáján belül, akár más, jobb befektetési lehetőséget. Sajnos a privát bankároknak komoly tervszámaik vannak arra, hogy mit kell rásózniuk az ügyfélre, akár jó lesz az neki, akár nem. Ők a banktól kapják a fizetésük és nem tőled, szóval első sorban nem azt nézik, mi a jó neked.

Inkább keress valódi pénzügyi tanácsadót. A valódit meg kell fizetni, most nem ingyenes "tanácsadókra" gondolok, akik el akarnak neked adni valamit, hanem egy független szakemberre, aki semmilyen cégnél nem áll alkalmazásban, ami érdekelt és tőled kapja a pénzt a tanácsadásért, meg persze van egy-két pénzügyi végzettsége és tisztában van a dolgokkal. Én is ilyenhez fordultam.


A betétbiztosítási alap 100 ezer euróig véd bankonként. 100 ezer most 30 millió forint körül van, tehát ha a pénzed két bankban tartod, akkor -elméletben- semmi pénzt nem veszíthetsz bankcsőd esetén.

2013. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Svajc jelentesi kotelezettseggel NEM rndelkezik a magyarok fele, csak akkor, ha bebizonyosodik, hogy fekete penzrol van szo.

Offshore szamlakkal es cegekkel az a tapasztalatom, hogy csak akkor 100% biztonsagosak (= nem szerepel a neved sehol) ha valami majommal alairatsz egy szerzodest, hogy o megnyitja a szmalat, es minden jogot atad neked. O a tulajdonos, de te kezeled. Igy nem talalnak rad.


A legbiztosabb, meg mindig az, amiel most foglalkozom: befektetesi aranyat arulok. A Nehiti ugyan jegyzi, hogy hol mennyi arany van, de meg lehet azt oldani, hogy ne szerepeljen az ugyfel neve.

2013. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igaz,nekem a szűk huszada van a te pénzednek,de nekem ilyen(ek) vannak "vésztartalékként"

[link]

2013. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Sajnos a mai helyzetben elég nagy esély van arra,hogy az egyre súlyosbodó helyzet,a külföldi megszorítások,manipuláció következtében bedől a deviza ,mely magával rántja a forintot is .Ami azt jelenti ,hogy akkor a készpénz értéktelen lesz!!!!Szerintem a legjobb ,ha ingatlanba vagy aranyba fektet az ember!!!!!!
2013. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!