Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 40millió forint készpénzt és...

40millió forint készpénzt és 10000 eurót szerintetek milyen bankokban érdemes tenni ahol biztonságban is vannak?

Figyelt kérdés
Én ahogy utánnanéztem a svájci bankok tünnek a legérdemesebbeknek!

2013. jan. 21. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés, hogy mitől akarod biztonságban tartani őket?
2013. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy biztonságban van, de kamatot ne nagyon várj cserébe.
2013. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

kamatot nagyon nem várok,a biztonság számítt inkább nekem!

Vállalkozóként ugyebár a jövedelem az folyamatos de a félretett pénzt akarom inkább biztonságban tartani.

2013. jan. 21. 17:03
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, de tényleg kíváncsi vagyok, hogy biztonságban mi/ki elől? Mert a válasz tudásának függvényében nem mindegy, hogy mit válaszolunk, hol tartsd.
2013. jan. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jó ideje vagyok a saját vállalat híve így ezen idők alatt halottam ezt azt,hogy magyarországon nem túl érdemes bankban tartani kb semmit!

Otthon ennyi kp.-t nem tarthatok.

2013. jan. 21. 17:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Ennyit nyugodtan tarthatsz bankban. Csak az átlagos, szegény embereknek nem érdemes a megtakarított pár ezrüket bankban tartani, mert a számlavezetési költség többszöröse a kamatnak, amit olyan kevés pénzre kap az ember. Milliókat már simán betehetsz.
2013. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Külföldre maximum csak vésztartalékot vigyél.


Nekem 1000 euróm van egy szlovák számlán. Alig kamatozik, de az a szupertitkos tartalék szuperbajok esetére.


Külföldön valóban számolnod kell most az alacsony kamatokkal. Nem tudom tisztában vagy-e vele, de most az EU-ban Magyarországon az egyik legmasabbak a bankbetéti és állampapírkamatok. Igaz, csökkenőben vannak a jegybanki alapkamat csökkentése miatt, de még mindig a legkiemelkedőbbek közt van.


Mondom, bár nem ismerem az előéletedet, először hagy mondjam el, én mit csinálnék a pénzzel.

Párezer eurót kivinnék egy szlovák bankszámlára vésztartaléknak. A többin magyar eurós prémium államkötvényt vennék mondjuk 6-7 ezer értékben.

A 40 millióból gondolom megint nem akarsz kockáztatni, szóval nem a tőzsdére akarod tenni, vagy hasonló. Az Ersténél van most 7,22% kamat, ha költesz is havi minimum 40 ezer forintot.

Vannak vállalati kötvények (MOL, OTP, Quantis), 6-10% kamat körüli szórásban. Vannak hagyományos magyar állampapírok 6% körüli kamattal és vannak a prémium állampapírok 8-9% körüli kamattal.


Ezek azok a lehetőségek, ahol Magyarországon jelenleg a legkisebb kockázattal fialtathatod a pénzed.



Ha teljes biztonságot szeretnél, akkor ennyi erővel 5 milliót átválthatnál norvég koronába, másik 5-öt dán koronába, 5-öt kanadai dollárba, még 15-öt euróba és ezeket szétszórhatnád a környező országok (Ausztria, Szlovákia, Románia) bankjaiban. Ha tényleg csak egyedül a biztonságra mész, ezt ajánlom. Ja és vehetsz még néhány millióért aranyat is.

2013. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Mindezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy mindig mindennek van kockázata. Most például a magyar államcsődnek nincs túl sok valóságalapja a közeljövőre nézve, úgyhogy szerintem tarthatod Magyarországon a pénzed nagy részét és jó kamatok közt fialtathatod is.


Most jár le márciusban a jegybankelnök ciklusa és valószínű, hogy a kormány a saját emberét ülteti a pozícióba, amire a forint gyengüléssel reagálhat. Emiatt még annyit tanácsolnék, hogy valamivel több pénzt tarts euróban, de pl. államcsődöt ez sem fog okozni, szóval ha Magyarországon költesz forintot, akkor nem annyira fogod érezni.

2013. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vállalkozó vagy és bankban nem tartasz pénzt? Aha.
2013. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 The Other ***** válasza:

Svájcban csak akkor érdemes tartanod, ha illegális/nem adózott jövedelemről van szó.

Amúgy ennyire már jár a legtöbb banknál privát bankár szolgáltatás, ők évi 10-15%-ot lazán összehoznak.


Bankcsődtől pedig egyelőre nem kell tartani. (Amúgy a betétbiztosítási alap 100ezer euróig véd, ha ez mégis bekövetkezne)

2013. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!