Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankom felajánlott nekem...

A bankom felajánlott nekem egy hitelt (többször is már, de most éltem volna vele), elvileg minden feltételnek megfelelek, mégis elutasítottak! Vajon miért?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem miért, de azt nem mondják meg. Felhívtam őket, egy másik ügyintézővel beszéltem, szerinte is megfelelek minden feltételnek, mégis elutasítanak. Indoklás nincs. Banktitokra hivatkozva nem mondanak semmit. Más is járt már így? Miért húzzák el az ember orra előtt a mézes madzagot, majd ejtik pofára?
2009. aug. 29. 13:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Ez a Budapest Bank folyószámlahitele lett volna elvileg. Nem vagyok BAr listás meg semmi, rendszeres jövedelem érkezik a számlámra már két éve. Lakáshitelem az ugyan van, de azt többször elmondták, hogy nem akadály.
2009. aug. 29. 13:15
 2/10 anonim ***** válasza:
Fizetsz a számláról csoportos beszedési megbízással valamit? Mert ha igen, és az irányadó időszakban akár csak egyszer is nem tudta a szolgáltató a számla ellenértékét levonni, akkor alapból bukó.
2009. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, semmi ilyet nem fizetek. Egyszer nem tudták levonni teljes egészében a lakáshitelt, de azzal sem volt gond, mert felhívtak és utólag levonták. Mellesleg irreális összeget is vontak, mert ugyanannyit, mint amennyit akkor mikor a legrosszabb volt a frank, holott már rég javult a helyzet. :X
2009. aug. 29. 18:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nincs tippem. :-( Tudod a bankban dolgozók sem tudják, hogy sokszor miért nem megy át egy hitelkérelem. Csak és kizárólag a hitelbíráló csoport tagjai tudják megmondani, de őket nem éred el telefonon és még a kollégáknak sem adnak információt, nem tehetik. Tudom, mert én is dolgoztam a Budapest Banknál. Sokszor kaptak olyanok hitelt, hogy egy macskát nem bíztam volna rájuk, mert akkora jövedelem mellett úgy hiszem fotoszintetizálhatott a család, mert kajára sem futotta a számok alapján még nekik sem, nemhogy a macskának. És ennek ellenére hitelt mégis kaptak. Sajnos nem tudok mit mondani. :-(
2009. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt nem értem,hogy miért bank titok amikor a saját adataidról van szó??Te minden valós adatot megadsz a banknak,majdnem az egész életed történetét le rakod nekik az asztalra.Erre ők nem mondják el,hogy miért nem adnak hitelt?Ha te se tudhatod akkor mi értelme az egésznek? nem értem...Ez olyan mintha bemennél a bankba,és azt mondanád,hogy magántitokra hivatkozol,nem mondasz el semmi adatot a banknak,de kérsz hitelt!!!A fene se érti őket,mert pár éve BAR listás voltam,és nekem is mondták,hogy igényeljek hitelt,Én nem kértem,sőt mondtam is,hogy nem kapok mert Bar listás vagyok.erre a hölgy :"nem gond elintézzük,és kapni fog"..én nem éltem vele,de nagyon elképzelhető,hogy végül elutasítottak volna..Akkor arra gondoltam,hogy azért erőltetik,hogy vegyen fel az ember hitelt,mert minden sikeres hitel felvételnél jár valami jutalék az ügyintézőnek(gondolom én,de nem biztos,hogy így van)
2009. aug. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Minden sikeres hitelfelvételnél jutalékot kap az ügyintéző. Hogy miért nem tudhatják meg, hogy mi az oka az elutasításnak? Nem tudom, talán az lehet az oka, hogyha tudnák az emberek, hogy milyen szempontok szerint döntenek, akkor könnyebben lehetne manipulálni, befolyásolni a rendszert. Pont ezért nem is lehet kapcsolatba lépni a hitelbírálókkal, hogy ne lehessen megvesztegetni őket. Egyébként az ilyen telefonos megkereséseknél nem szűrik ki, hogy megfelelsz-e a hitel feltételeinek. A világon mindenkit felhívnak, aki bármilyen szálon kötődik a bankhoz. Főleg azokat, akik vettek már fel hitelt a banktól és jól fizetik vagy már vissza is fizették. A telefonos ügyintéző azután kap jutalékot, hogy te bemész a bankfiókba és megigényled a hitelt. Ezért ő akkor is be fog küldeni, ha semmi esélyed, hogy megkapd a hitelt.
2009. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még biztos futok egy kört, mert nagyon nem korrekt az eljárás!

Második válaszolónak: igen, én is úgy kaptam meg anno a lakáshitelt, hogy a jövedelmem 90e volt és a havi törlesztő 65e-re jött ki. És simán megkaptam, azt sem kérdezték, hogy miből fogok megélni, ha ez így jó nekem akkor megkapom. Most bezzeg... A jövedelmem több lett, mindig fizetek, egyszer volt elmaradásom, de az is azért, mert nem annyit vontak amennyit kellett volna, hanem többet és most nem kapok. Elég érdekes....

2009. aug. 30. 18:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Felesleges köröket futnod. Igényléskor valószínűleg aláírtad az igénylőlapon, hogy tudomásul veszed, hogy a bank az elutasítást nem indokolja. Ha megmondaná, hogy pl. az elmaradt törlesztésed miatt nem ad, akkor te biztos reklamálnál, háborognál, panaszt tennél és soha nem lenne vége a dolognak. Így egyszerűbb, nem kapsz és kész.

Mondjuk van neked X forintod. Azt kölcsön kéri a Lajos,a Béla és a Géza. Valamilyen szempont alapján döntened kell. Ha Lajosnak adod, akkor mit szólnál ha Géza és Béla is utána a nyakadra járna, hogy "de miért nem nekem?" Te is azt mondanád, hogy "enyém a pénz, azt csinálok vele, amit akarok."

2009. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8.18-as: ez nem igaz, nem minden bankban kap jutalékot az ügyintéző. Sok helyen csak a fix fizetés van.
2009. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem írtam alá semmit, mert telefonon igényeltem. Megkaptam postán a választ, elutasítva, ennyi. Telefonon érdeklődtem, azt mondták próbálkozzam újra egy hónap múlva, hátha akkor megkapom. Nagyon jó fejek. :X
2009. szept. 2. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!