Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megbántad vagy jó döntés...

Megbántad vagy jó döntés volt, hogy lakáshitelt vettél fel?

Figyelt kérdés

Ha nem gond, azt is leírhatnád, hogy mennyi a felvett hitel, törlesztés és a bevételed.

Csak kíváncsi vagyok, mert párommal gondolkodunk hitelen.



2013. jan. 5. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen is meg nem is...


Csak tanulság végett, és nem felvágás miatt.


Sok jót adott a saját ház és sok mindenre megtanított hitelfelvétel (például arra, hogy soha többé ne vegyek fel hitelt). Ugyanakkor a mai helyzet tragikomikus.


6,4 millióért vett házra 4 millió volt a hitel Ft alapon, de a devizahitel lázban kiváltottam 25 év futamidőre, 40.000 CHF-re(akkori árfolyamon 6,2 millió HUF), mert felértékelték az ingatlant 9 millióra és törlesztőben akkori árfolyamon 10 ezerrel kevesebbet kellett fizetnem, mint a 4 milliós forintra.


Eleinte működött, de utána volt idő, amikor kétszeres volt (bevétel 60 ezer Ft/hó törlesztők 110 ezer/hó) a törlesztő a bevételeinknek az árfolyam változások és munkahelyi problémák miatt,így nem maradt más hátra, mint személyi kölcsönhöz nyúltunk, de annak is volt törlesztője, és akkor ahhoz meg hitelkártyát kellett igényelni, hogy fizetni tudjuk. Az adósság spirál vége, mínusz 17-18 millió utána idő közben már árverezni is akartak 3 hónapos késedelmes fizetés miatt, de a végén ajánlottak egy újabb másfél milliós áthidaló kölcsönt, amit szintén felvettünk.


Most 4 év után 41.000 Chf-nál járok visszafizetendőbe (kb. 11,5 millió költségekkel együtt), havi 90-100.000-es törlesztő részletnél, arra a házra, ami piaci áron(azaz amennyiért reálisan el lehetne adni) ér kb 3-3,5 milliót.


Most úgy fest jövő év vége felé egyben visszafizetjük a 11,5 milliót és végre megszabadulunk minden tartozástól.A kisebbeket (kb. 4 millió)már kilőttük az utóbbi 2 évben és összespóroltuk a 11 millió több mint felét, úgy hogy kb. 800 ezer/hó nettót keresünk párommal egy gyerek mellett.


Röhejes,hogy a bankok most már hívogatnak befektetési ajánlatokkal, meg hitelkártyákat állítanak be csak azért, mert látják, hogy van megtakarításom, anélkül, hogy kérném, korábban meg Bar listára tettek.


Szóval megtanultam, hogy hitelt nem veszek fel többet, mert bármikor történhet bármi, ami miatt elég, ha pár napos csúszásba esek, és beláthatatlan következményekkel járhat. Úgy gondolom csak hitelmentesen lehet teljes életet élni. És valóban csak addig kell nyújtózkodni amíg a takaró ér.


Ha lakás a cél, akkor irány külföld pár évig.

Az ingatlan piac úgy is áll, az árak nem mozognak, alkudni szinte kötelező. a 11,5 milliómból ott ahol lakom, 2-3 házat tudnék most venni, ahelyett, hogy az ezt az egyet fizetem sok éve.

2013. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem bántam meg,de jó döntésnek sem nevezném inkább a két rosszabb közül a kevésbé rossz. Előtte albérletben éltem, ha nem veszek fel hitelt, akkor albérletre dobom ki a pénzt, az sem jobb. A hitel nagyon drága!! Én 5,5 év alatt 6.500.000 Ft-ra kifizettem több, mint 10.000.000 Ft-ot, és én még szerencsés vagyok, mert tudtam fizetni, és végtörlszteni. Egyébként most, hogy van egy saját lakás,amit ugyan már nem szeretek, és nagyon lecserélném már,többet hitelt nem veszek fel, inkább tűrök, spórolok, adig, amíg önerőből nincs másik.
2013. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mi maximum 4 milliót vennénk fel, de így vidéken tudnánk egy 3 szobás lakást venni. Pedig az én álmom egy kertes ház.

Sajnos olyan típus vagyok, aki mindent azonnal szeretne, és félek, hogy ha belevágunk egy lakásba, akkor egy idő után nem lesz nekem elég, de abból szabadulni meg nem lehet.

Az mondjuk igaz, hogy most egy átlagos albérletben vagyunk, és csak 20000 a bérleti díj, de ez sem lesz soha saját... :(


És elkeseredett vagyok, mert páromnak volt megtakarítása, de jelenleg mínuszos, mert rossz alapba fektették be a pénzét. :( Így tegyen az ember pénzt félre.

2013. jan. 6. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:

A következő helyzetben vagyunk.


Válaszút elé érkeztünk, vegyünk-e lakást vagy sem. 10 millásban gondolkodtunk. Ennek a fele van meg kp-ban, illetve olyan részvényalapú befektetésben ami még nem szedte össze magát annyira mint amekkora a válság előtt volt. Most úgy áll az ingatlapiac, hogy érdemes venni ez nem kérdés, ráadásul a hitel is egyre kedvezőbb. Havi 55 plusz rezsit fizetünk albira.


Nos, a dilema: vegyünk-e fel 5 milla hitelt, vagy még várjunk 5 évet, és kp-ra vegyük meg?

Ugyanis kiszámoltuk, hogy a meglévő pénzünk kamataival és 2 lakáskasszával 5 év múlva hitel nélkül tudunk venni. Persze addig marad az albi, ami nem túl kellemes.


Hosszú huzavona után úgy döntöttünk, inkább kivárunk. Okosabban hozunk befektetési döntéseket, illetve tovább spórolunk. Igaz hogy addig kidobott pénz az albérleti díj, de a hitel is az lenne. A mérleg még mindig a hitel ellen szól.

2013. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Amikor felvettük a hitelünket, akkor is hiteltanácsadó voltam, így akkor is a legjobb hitelt intéztem magunknak.

2007-ben 9millió ft hitelt vettünk fel.

Jó döntésnek tűnt akkor.

Majd 2007. után az ingatlan árak lefelé mentek, a hitel tőketartozása és törlesztője felfelé.

Ha tudom, hogy elesek, akkor nem indulok el...

Ettől függetlenül tudtuk fizetni, a házunk sem rossz ...

Csak ha a jövőbe látok, akkor nem 2007-ben, hanem most veszek házat...

Albérletbe nem akartunk menni, szerettünk volna saját lakást fizetni.

2012. januárban, amikor lehetőség nyílt a 180-as végtörlesztésre, akkor betörlesztettünk a hitelünkbe, amennyit csak tudtunk, így jelenleg ft hitelünk van és meggyőződésem, hogy a piacon a legjobb.

Ami vicces, hogy szeretem a hitelem, mert a megtakarításaim után a bank ad kamatot és csökkenti ezáltal a fennálló tőketartozásom, tehát a tervezett futamidőnél hamarabb fogunk kiszállni a hitelből.

Nem tartom rossz döntésnek, mert saját házunk van és nem időzök azon, hogy milyen kár, hogy 5 évvel hamarabb vettem fel hitelt, nem most. Arra gondolok, hogy a saját házam és nem szórjuk hülyeségekre a pénzünket, hanem kifizetjük a hitelünk, befizetjük a rezsit, a többiből élünk és spórolunk...

2012. január óta 5milliós hitelünk van és már csak 10 év körüli futamidő.

A hitelt egyébként úgy vettük fel, hogy a havi bevételeink 1/4-énél ne legyen sokkal magasabb a törlesztő. Válság hatására ugye ez tolódott, de így is vállalható volt a törlesztőnk...

2013. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lórip válasza:
100%

Mi most akarunk lakáshitelt felvenni, előre rettegek tőle, de úgy érzem belevághatunk és megtehetjük. Ráadásul szerintem jól választottunk bankot annak idején, a Budapest Bankban eddig sem csalódtunk, szerintem most sem fogunk.

[link]

2013. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Jó döntés volt. Már volt több ingatlanunk, de eladni nem akartunk, viszont idakölzötni igen, a pénz nagy része meg volt 2 milliót kellett csak felvenni, a bevételünk 600ezer körül volt fizuból+bérleti díjak.
2013. jan. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!