Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakáselőtakarékossá...

Fundamenta lakáselőtakarékossági szerződéskötést befolyásolja valahogy a diákhitel?

Figyelt kérdés

Felvettem a diákhitelt 1,5 éve, fél éve van már elég stabil munkahelyem úgyhogy lassan elkezdem törleszteni is, de most szeretnék kötni egy lakáselőtakarékosságit is. Befolyásolja ezt valahogy a diákhitelem? A fundamenta oldalán nem találtam erre választ.

Köszi!


2013. jan. 3. 10:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért a tényszerűséghez hozzátartozik még néhány dolog:


"A Fundamenta 5 millió Ft alatti ingatlant nem fogad el fedezetnek, tehát aki ennél olcsóbb értékű házat, tanyát, kis garzont szeretne venni a szerződéses összegből, annak a Fundamenta nem fog hitelt adni, az OTP Lakástakarék pénztár viszont igen."

Ez így, ebben a formában igaz, viszont a Fundamenta 1 millió Ft hitelösszegig nem kér ingatlanfedezetet, ugyanakkor gondolj bele, mennyire racionális ma Magyarországon egy 5 milliós értéket el nem érő ingatlan?


"6,9-8% körüli hiteleket lehet most igényelni akár induló költségek nélkül is az állami támogatásnak köszönhetően használt ingatlanra, ezzel nem igazán tud versenyezni a Fundamenta áthidaló hitele, főleg hogy ott igen magasak az igényléskor az induló költségei."

Speciel ez sem igaz, már csak azért sem, mert az áthidaló kölcsön kamatait ismét csökkentette a Fundamenta, szeptember óta már másodszor, így változatlanul versenyképes maradt. A másik: induló költségekkel talán nem, de futamidőben szintén feltétlenül versenyképes maradt, ami az összköltségben jelentkezik kedvezően. Innentől mérlegelés kérdése.


"Az áthidaló hitel is jelzálog alapú, akinek nincs megfelelő önereje a vásárláshoz, nem tud adni elég fedezetet a hitel mögé, az nem tudja igénybe venni." Ez így igaz. Viszont akinek semmije sincs, ott nem egészséges dolog hitelben gondolkodni, különösen annak tekintetében, hogy az áthidaló kölcsön előfeltétele a lakásszámla, aminek a szerződéses összegét, így természetesen az áthidaló kölcsönt is lakáscélra használhatod fel. Ha nincs lakás, akkor vásárlásra, de akkor a megvásárolt ingatlan a fedezet. Ha meglevőre, akkor pedig a meglevő ingatlan a fedezet.


"Ha pl azonnal kell a lakáshitel, és a megtakarítási programmal egyszerre indul, akkor tévedés azt gondolni, hogy a Fundamenta áthidaló hitele a legkedvezőbb."

Ezzel vitatkozom, de ha tudsz jobbat mutatni, örömmel meghallgatom, pontosabban: elolvasom.


"Aki pl csak felújításra gyűjt és nem szeretne később sem hitelt, annak szinte mindig az OTP LTP-je a nyerő, mert ott legtöbbször elengedik az 1%-os számlanyitási díjat részben, vagy egészben."

Azt azonban elfelejtik egyértelműen közölni, hogy ennek az az ára, hogy a vállalt megtakarítást havi rendszerességgel, időben elhelyezed a számládon, ha késel, a számlanyitási díj követeléssé válik. NEm módosíthatod a számlát, se le, se fel, ha meg akarod tenni, a számlanyitási díj azonnal követeléssé válik. HA megszorulsz és nem tudod fizetni a megtakarításaidat, nem szüneteltetheted a számlát, csak akkor, ha kifizeted a számlanyitási díjat visszamenőleg, ami különösen kellemes dolog akkor, amikor épp pénzügyi nehézségek miatt szeretnéd szüneteltetni. Takarékoskodásnál elég rossz szájízt ad egy követelés.


"Felelős tanácsadó nem dicséri és nem degradálja le egyik pénztárat sem, mert a helyzet nem fekete, vagy fehér. Kinek ez a jó, kinek az."


Én inkább úgy fogalmaznék, hogy etikus tanácsadó nem tesz ilyet. Azonban egyrészt nem mondtam, hogy tanácsadó vagyok, másrészt sajnos igaz, ami igaz, az OTP-re rengeteg a panasz és nem ok nélkül.

2013. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mivel egy országos lefedettségű ingatlanirodában dolgozom Pesten, ezért biztosan állíthatom, nincs olyan hét, hogy ne kelne el néhány lakásunk (Budapesten!) 4-5 millió Ft körüli áron, de vidéken még ennél is olcsóbban lehet kapni kis értékű ingatlanokat.

Jelenleg pl az FHB-nál 7% alá tudom vinni a jobb kondíciókkal bíró ügyfelek esetében a amatot a támogatott hitelnél, de 7,54% az Unicredit támogatott hitelének kamata, ahol az értékbecslés díja, a közjegyző díja visszajár, folyósítási jutalék nincs és max 80%-ig finanszíroz a bank.

A Fundamenta azonnali hitelének kamata a honlapjuk szerint 9,4%

[link]


Folyósítási jutalék 1,5%, ÉB és Közjegyző fizetendő, max 75%-ig finanszíroz.

Ok, ha a megtakarítási idő végén a hiteligénylő áttér a lakáskassza hitelére az már igen kedvező, de ezt én ugyanúgy össze tudom hozni a Fundamentával, vagy az OTP LTP-jével is, és még kombinálni sem kell a hitelt.


Egyébként se szeretem a kombi hiteleket, mert rugalmatlanok és az emberek általában elfelejtik, ez mit is jelent. Meglepődnek, hogy nem fogy semmit a tartozásuk, míg a megtakarítási program tart.)

Nem jól tudod, az OTP-nél csak akkor kell fizetni szerződéskötési díjat, ha a hűség nyilatkozatban leírtakat meglépi valaki, de ekkor is csak időarányosan, a Fundamantánál viszont mindig van ilyen díj.


A szüneteltetés lehetősége már nincs, ezt megszüntették mindegyik pénztárnál.


Íme néhány valós példa, amikor jobbat tudtam ajánlani, mint a Fundamenta áthidaló hitele:


1. Ügyfél Unicredittől felvette az államilag támogatott lakáshitelt (induló költségek nélkül). A futamidőt úgy alakítottuk ki, hogy a tőketartozása a 4. év végére pont annyi legyen, mint az OTP LTP-ből összerakott saját megtakarítás, így a 4. év végén végtörleszteni tudja a hitelét.


2. Ügyfél hiteligénye az ingatlan értékének 80%-a.


3. Ügyfélnek volt 3 db LTP megtakarítása, ami 3 év múlva lejár. (Nem fizetett szerződéskötési díjat.) A jelenleg igényelt hitelét 3 év múlva le fogja tudni cserélni az LTP hitelére.


4. Ügyfél jövedelmébe nem fér bele a Fundamenta hitelkamata és a megtakarítás egyszerre (adóstárs kellett volna, de nem volt, ezért elutasították a kérelmét). Normál hitel hosszabb futamidővel már belefért a jövedelmébe, ezért külön kötöttük meg a megtakarítási programot, aminek a végén ugyanúgy át tud térni a kedvezőbb feltételű lakáskasszás hitelre. Legális trükk, de működik:)

2013. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"A szüneteltetés lehetősége már nincs, ezt megszüntették mindegyik pénztárnál. "


Tévedés! A Fundamentánál erre továbbra is van lehetőség.

A 9,4% kamat az ún. 0 idős azonnali áthidaló kölcsön kamata volt, az is csökkent, remélem, hamarosan felkerülnek a honlapra az új számok.


Az OTP-nél tulajdonképpen ugyanarról beszélünk. Csak te ezt szebb köntösbe bújtattad, én nyersen leírtam a szikár tényeket.

2013. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen olvastad, eleve azt írtam már az elején, hogy, a Fundamentánál az azonnali áthidaló hitel nem versenyképes a támogatott lakáshitellel és én ezt hasonlítottam össze azok igényével, akik most szeretnének hitelt és nincs még megtakarításuk. Múlt hét pénteken a honlapon még 9,9% volt a kamat, most írták át a napokban 9,4%, de kíváncsian várom, lesz-e még módosítás lefelé és megközelíti-e a 7,5%-ot, ami a támogatott hitelek kamata.


Nem véleményeztet a bemutatott példákat:)

2013. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!