Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt a dombornyomott-mítoszt...

Ezt a dombornyomott-mítoszt mikor felejtik már el?

Figyelt kérdés

Folyton itt olvasom még mostanság is, hogy jaj csak dombornyomottal tudsz a neten fizetni, csak dombornyomott blablabla. Ezt ki és honnan vette? Lehet 10 éve így volt, de manapság már egyáltalán nem igaz, tök mindegy hogy néz ki a kártya, az a lényeg, hogy engedélyezi-e a bank a netes fizetést vele vagy sem. Semmi köze ahhoz, hogy milyen nyomott..


Nem lehetne ezt megtanulni végre és nem félre vezetni az embereket?



2012. dec. 30. 14:20
1 2
 11/15 okoskatörp ***** válasza:
100%

A dombornyomottság és a chip közt nincs kapcsolat.

A chip csak a te (és a bankod) biztonságát növeli, bármely kártyatípusnál lehetséges.

2012. dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"De fejtsd már ki bővebben, hogy miért nem jó a sokat utazóknak a dombornyomott kártya."


Kifejtettem bővebben, van egy dombornyomott kártyám és elég sok helyen lófaszt sem ér, hogy domború, ha nem chipes, mert nem lehet vele fizetni. Nem azt mondtam, hogy a dombornyomottal szarul jársz, hanem önmagában az, hogy dombornyomott nem biztos, hogy sokra jó neked. Pl. mehetek Norvégiába és nehézségeim lesznek a fizetéssel, mert nincs chipje. Nem hatja meg őket, hogy hát domború nézzétek az a jó kártya.


Tudom, hogy semmi kapcsolat nincs a dombornyomottság és a chip között, nem vagyok sík hülye.


Nem tudom becseréltetni chipesre. Amerikai kártya, a chip egyáltalán nem általános, sok banknál nem is szerezhető, van ahol meg csak "kiválasztottaknak".


De függetlenül ezektől a fejtegetésektől internetes vásárlásra NEM CSAK A DOMBORNYOMOTT KÁRTYA JÓ. Ezt felejtse már el mindenki és főleg ne terjessze a hülyeséget, mikor valaki arról kérdez, hogy tud-e paypalt nyitni, meg neten fizetni a kártyájával.

2012. dec. 31. 12:48
 13/15 anonim ***** válasza:
76%
Én még ilyennel nem találkoztam, hogy azért ne fogadták volna el a kártyámat, mert nincs benne chip, pedig nem keveset utazom a világban.
2012. dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek általánosságban pont azokban a kérdésekben tájékozatlanok, amikben jártasnak kellene lenniük, lásd pénzügyek és jog!


Amúgy nekem mindig d.nyomott kártyám (is) volt, mivel viszonylag sokat utazok, egyetemistaként is inkább kifizettem évente 3000 ezer forinttal többet, de tudhat, hogy kb. mindenhol tudom majd használni a kártyát és mindenre.

Én chip nélküli kártyával megjártam már USA-t is (soha nem volt semmi gond), Afrikát is, Európáról nem beszélve és mindig tudtam szállodában foglalót/számlát fizetni, kocsit bérelni, egészségügyben fizetni stb. Szóval nem értem, mi ez a chip-mizéria.

Szóval szerintem annak aki utazik, mindenképpen megéri dombornyomott kártyát csináltatni, mert nem fog úgy járni, mint a barátnőm, aki nem tudott nyaralás alkalmával se szállodában szoba előleget letenni, sem autót bérelni.

2012. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

#okoskatörp már leírta a megoldást. Tény, hogy sokan nem tudják mit jelent hogy egy kártya vésett vagy dombornyomott. Többek között a kérdező sem, ezért nem meglepő, hogy bár legalább azzal tisztában van hogy neten adott esetben vésettel is lehet fizetni, ennek hátteréről látszólag fingja sincs.


Tehát, egyszer és mindenkorra, hogy aki idetalál az megértse:


-A "dombornyomott" kártya a "normális" bankkártya, mely mindenre használható. Ezt off-line is lehet használni, ami olyan fizetési módot jelent, mikor a fizetés pillanatában az elfogadóhely nincs kapcsolatban a bankkal, hogy a fedezet meglétét ellenőrizze. Tradicionálisan a dombornyomás oka az, hogy ennek segítségével lehetett a kártya adatait a bizonylatra másolni ún. mechanikus terminállal (ilyennel ma már szinte sehol sem találkozni). A kezdetek-kezdetén valóban csak ezzel lehetett neten fizetni, mivel a netes fizetés úgy működött, mintha postai levélen keresztül ment volna, tehát a kártya adatit elküldtük annak, akinél fizetni szeretnénk, és ő levette a kártyáról a pénzt. Ez off-line tranzakció, mivel mikor fizettünk (elküldtük az adatokat) a terhelés még nem történt meg. Ma már 99%-ban on-line módon fizetünk neten.


-A "vésett" kártya egy nem teljes értékű bankkártya, amely csak on-line használható. Tehát a terminálnak (ami lehet valós POS, vagy netes) kapcsolatban kell lennie a bankkal hogy a fedezet ellenőrzése és a zárolás megtörténhessen. Akkor, és csak akkor érvényes a fizetés, ha ez sikeres volt. Előnye, hogy olcsóbb és valamivel biztonságosabb, hátránya, hogy valamit magukra adó helyeken pl. jobb szállodák, autókölcsönzők ilyet valóban nem fogadnak el.


Remélem világos. A bankkártyák chipesítését nem tudom miért kellett ide keverni, az teljesen más dolog. A kérdező meg akkor kérje számon az embereket a tudatlanságukról, mikor ő már az alapokkal tisztában van.

2013. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!