Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt a dombornyomott-mítoszt...

Ezt a dombornyomott-mítoszt mikor felejtik már el?

Figyelt kérdés

Folyton itt olvasom még mostanság is, hogy jaj csak dombornyomottal tudsz a neten fizetni, csak dombornyomott blablabla. Ezt ki és honnan vette? Lehet 10 éve így volt, de manapság már egyáltalán nem igaz, tök mindegy hogy néz ki a kártya, az a lényeg, hogy engedélyezi-e a bank a netes fizetést vele vagy sem. Semmi köze ahhoz, hogy milyen nyomott..


Nem lehetne ezt megtanulni végre és nem félre vezetni az embereket?



2012. dec. 30. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

10 éve is lehetett a nem dombornyomott Visa Electron kártyával interneten fizetni :)

Egyébként én sem értem ezt a dombornyomott mániát. Szerintem egyszer valahol félrefordították és azóta mindenhol ezt a szót használják.

2012. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem hogy honnan ered, gondoltam valamikor az őskorban még így volt, de 2006-ban a junior számlás visa electronommal már nyomtam a netes vásárlást, aztán még nem is olyan régen itt írogatták, hogy á a junior számlához, ami van azzal biztos nem lehet, meg amúgy is csak a dombornyomott. Eszem megáll... :) Azt se tudom mikor láttam dombornyomott kártyát utoljára...
2012. dec. 30. 14:39
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem rég én is dombor nyomottat írtam egyik hozzászólásomban, de nálam is lehet inkább csak rossz beidegződés. Elnézést, ha ez félre vezető, nem áll szándékomban.


Sok éve óta ugyanazt a kártyatípust használom, akkoriban még talán ezzel különböztették meg a többi olyantól,ami nem volt alkalmas az internetes vásárlásra. (banki ügyintéző használta a dombornyomott jelzőt)


Azóta több számlát is nyitottam, de egyhez sem igényeltem kártyát,mert 1-nél többet feleslegesnek tartok fenntartani.

2012. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel régen az ősember csak dombornyomottat tudott pattintani.
2012. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ezt még mindig sokan rosszul tudják. Internetes fizetésnél réges-régen nem az számít, hogy dombornyomott e.

Akkor van értelme a dombornyomottnak, ha valaki sokat utazik, főleg Európán kívülre. Biztosítékként (pl autó bérlésnél) sok helyen csak a dombornyomottat fogadják el.

2012. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Az biztos, hogy a minden dombornyomottal mindenhol lehet fizetni, viszont ugyanez nem igaz minden nem dombornyomottra. Tehát egyátalán nem félrevezetés azt mondani, hogy ha valaki biztosra akar menni, akkor válasszon dombornyomottat.
2012. dec. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azért azzal is vitatkoznék, hogy a dombornyomottal mindenütt lehet fizetni, meg sokat utazóknak sem biztos, hogy olyan jó.


Nekem van egy dombornyomottam, ami csak mágnescsíkos, nem chipes, és sok európai országban az ilyen kártya használata nehézségekbe ütközik a chip hiánya miatt, az nem érdekli a kereskedőket, hogy domború vagy sem.

2012. dec. 30. 19:32
 8/15 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki beleköt az "ellentmondásba" a saját dombornyomott kártyámat ma láttam utoljára, de senki másnak nincs domború kártyája az egész családban és azért sok kártyát lát az ember nap, mint nap dombornyomottat alig.
2012. dec. 30. 19:34
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Akkor cseréltesd le chipesre. Dombornyomottban is létezik chipes. Már nem is készítenek chip nélkülit. De fejtsd már ki bővebben, hogy miért nem jó a sokat utazóknak a dombornyomott kártya. Sokkal nagyobb szolgáltatás tartalma van mint a simának.

Pl próbálj meg kocsit bérelni az USA-ban egy simával...

2012. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 okoskatörp ***** válasza:
100%

A teljesértékű bankkártya mindig dombornyomott. Ha valamelyik funkciója korlátozott, akkor ad ki a bank sima felületű kártyát. Hogy mi ez a korlátozás, az a banktól függ, az adott szerződés tartalmazza. Ha az ügyfél amúgy sem használná a letiltott funkciót, észre sem veszi a különbséget.

A domborúságra azért volt szükség, mert lehetett a kártyával papírlalapon is fizetni a boltban, amikor az üzlet nem tudta ellenőrizni a fedezet meglétét. Ezért a bank garanciát vállat a kereskedőnek arra hogy akkor is átutalja a megfelelő összeget, ha nincs is annyi a számlán. (és utólag leveri az ügyfélen persze, de ez egy másik menet). Ezért van az hogy minden olyan esetben amikor az eladó nem tudja azonnal lehívni az összeget a kártyával a mögötte levő számláról, csak és kizárólag dombornyomott kártyát fogad el. Manapság netes vásárlásnál előre (az árú kiküldése előtt) fizetsz, ezért nincs szükség erre a banki garanciára.

2012. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!