Ezt a dombornyomott-mítoszt mikor felejtik már el?
Folyton itt olvasom még mostanság is, hogy jaj csak dombornyomottal tudsz a neten fizetni, csak dombornyomott blablabla. Ezt ki és honnan vette? Lehet 10 éve így volt, de manapság már egyáltalán nem igaz, tök mindegy hogy néz ki a kártya, az a lényeg, hogy engedélyezi-e a bank a netes fizetést vele vagy sem. Semmi köze ahhoz, hogy milyen nyomott..
Nem lehetne ezt megtanulni végre és nem félre vezetni az embereket?
10 éve is lehetett a nem dombornyomott Visa Electron kártyával interneten fizetni :)
Egyébként én sem értem ezt a dombornyomott mániát. Szerintem egyszer valahol félrefordították és azóta mindenhol ezt a szót használják.
Nem rég én is dombor nyomottat írtam egyik hozzászólásomban, de nálam is lehet inkább csak rossz beidegződés. Elnézést, ha ez félre vezető, nem áll szándékomban.
Sok éve óta ugyanazt a kártyatípust használom, akkoriban még talán ezzel különböztették meg a többi olyantól,ami nem volt alkalmas az internetes vásárlásra. (banki ügyintéző használta a dombornyomott jelzőt)
Azóta több számlát is nyitottam, de egyhez sem igényeltem kártyát,mert 1-nél többet feleslegesnek tartok fenntartani.
Igen, ezt még mindig sokan rosszul tudják. Internetes fizetésnél réges-régen nem az számít, hogy dombornyomott e.
Akkor van értelme a dombornyomottnak, ha valaki sokat utazik, főleg Európán kívülre. Biztosítékként (pl autó bérlésnél) sok helyen csak a dombornyomottat fogadják el.
Azért azzal is vitatkoznék, hogy a dombornyomottal mindenütt lehet fizetni, meg sokat utazóknak sem biztos, hogy olyan jó.
Nekem van egy dombornyomottam, ami csak mágnescsíkos, nem chipes, és sok európai országban az ilyen kártya használata nehézségekbe ütközik a chip hiánya miatt, az nem érdekli a kereskedőket, hogy domború vagy sem.
Akkor cseréltesd le chipesre. Dombornyomottban is létezik chipes. Már nem is készítenek chip nélkülit. De fejtsd már ki bővebben, hogy miért nem jó a sokat utazóknak a dombornyomott kártya. Sokkal nagyobb szolgáltatás tartalma van mint a simának.
Pl próbálj meg kocsit bérelni az USA-ban egy simával...
A teljesértékű bankkártya mindig dombornyomott. Ha valamelyik funkciója korlátozott, akkor ad ki a bank sima felületű kártyát. Hogy mi ez a korlátozás, az a banktól függ, az adott szerződés tartalmazza. Ha az ügyfél amúgy sem használná a letiltott funkciót, észre sem veszi a különbséget.
A domborúságra azért volt szükség, mert lehetett a kártyával papírlalapon is fizetni a boltban, amikor az üzlet nem tudta ellenőrizni a fedezet meglétét. Ezért a bank garanciát vállat a kereskedőnek arra hogy akkor is átutalja a megfelelő összeget, ha nincs is annyi a számlán. (és utólag leveri az ügyfélen persze, de ez egy másik menet). Ezért van az hogy minden olyan esetben amikor az eladó nem tudja azonnal lehívni az összeget a kártyával a mögötte levő számláról, csak és kizárólag dombornyomott kártyát fogad el. Manapság netes vásárlásnál előre (az árú kiküldése előtt) fizetsz, ezért nincs szükség erre a banki garanciára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!