Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy kell banki átutalást...

Hogy kell banki átutalást csinálni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Banki átutalást csak az tud végezni, akinek van valamelyik banknál bankszámlája...


Nos, ha van valahol bankszámlád, akkor lépj be a bankszámlád NetBank oldalára és utalj át a megadott bankszámlaszámra...


Ha nincs NetBank hozzáférésed, akkor a bankod telefonos ügyfélszolgálatánál is elvégezheted ezt az átutalást...


De a bankszámládhoz tartozó bankfiókban személyesen is elintézheted az átutalást...


Így kell banki átutalást csinálni! :D

2009. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert a vaterán vennék valamit, és ott banki átutalással még nem fizettem.
2009. aug. 20. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
A vaterának meg van adva a bankszámla száma. Na erre a számra átutalod a pénzt, azt hiszem 100 Ft, vagy úgy hogy bemész a bankba, és mondod hogy "erre a bankszámlára szeretnék átutalni 100 Ft-ot", vagy az interneten elintézed ha van internetes banki szolgáltatás opciód (otp-nél otp directnek hívják).
2009. aug. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első beíró vagyok


Ha a Vaterán vásárolnál valamit, akkor ez a teendőd :


- leütöd a terméket és ekkor (pár perc múlva) kapsz az Eladótól egy levelet, amiben benne lesz a neve, címe, bankszámlaszáma...

- levelezd le vele, hogy a leütött termék postadíja mennyi lesz pontosan, mennyi pénzt kell átutalnod?... Kérdezd meg azt is, melyik banknál van a számlája?...

- ha megvan a termékár+postadíj összege, akkor bemész egy olyan bankfiókba, ahová az Eladó bankszámlaszáma tartozik és személyesen befizeted a pénzt a megadott bankszámlaszámra (a számlatulajdonos nevét is tudnod kell!)... Ez díjmentes tranzakció!

- Így a vételárad azonnal az Eladó számlájára kerül, 1-2 percen belül SMS-értesítést kap a pénz megérkezéséről...

- Ha van valahol bankszámlád, akkor az első beírásom szerint a NetBankodban is átutalhatsz neki...


Remélem, érthető, amit leírtam. :D

2009. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen érthető, de nekem csak a bankszámlaszámom kell, amiről át akarom utalni?
2009. aug. 20. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha neked is van bankszámlád, akkor a saját bankodban is átutalhatsz : ehhez kell a saját bankszámlaszámod és a másik fél bankszámlaszáma is.

(A személyes átutalás a saját bankfiókodban pénzbe kerül!)


Ha az Eladó bankfiókjába mész, akkor ott készpénzzel fizess be az Eladó bankszámlaszámára. (Ez díjmentes tranzakció!)

2009. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd ezt az átutalásos dolgot :)
2009. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!