Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy is van a devizahitelekre...

Hogy is van a devizahitelekre vonatkozó kamatemelési tilalom?

Figyelt kérdés
Szeretném a pontos időpontot tudni, hogy mettől meddig nem emelhet kamatot egyoldalúan a bank. Mert ma kaptam kézhez az értesítő levelet, miszerint aug. tól megemelték a hitelem kamatát.
2009. aug. 14. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a banktól természetes, jól csinálja a megszokott módon.

Ez év tavaszától nem módosíthat egyoldalúan, ennyi.


Riadó! Elolvasni! Ebből kiderül ami a népnek fontos hogy megtudja!

[link]


[link]

2011. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szia! én 2014.07.16-án kaptam kézhez a CIB levelét, melyben a 2014.07.15-2015.07.15-ig terjedő kamatperiódusra vonatkozó adatokat tüntetik fel. az első kamatemeléssel számított törlesztőrészlet esedékességének időpontja 2014.08.15. felhívtam őket, egy ügyintézővel beszéltem és hivatkoztam a 2014.évi XXXVIII.törvény 10.záró rendelkezésének 21. §-ára, miszerint: 21. § Amennyiben a pénzügyi intézmény 2014. június 17-ét megelőzően tette közzé a Hpt. 279. § (8) bekezdés szerint egyoldalú kamatemelésre, költségemelésre vagy díjemelésre vonatkozó hirdetményt, és az abban foglalt, tervezett egyoldalú kamatemelés, költségemelés vagy díjemelés 2014. június 16-át követően, de legkésőbb e törvény hatálybalépésének napján hatályba lépett, és a) a módosítás után még nem került sor törlesztésre, úgy a pénzügyi intézmény a módosítást nem érvényesíti a fizetendő törlesztőrészletben és a hirdetményt visszavonja; b) a módosítás után már sor került törlesztésre, úgy a módosítás miatti törlesztőrészlet növekedést az ügyfél számláján e törvény hatálybalépését követő harmadik munkanapon jóvá kell írni és a hirdetményt vissza kell vonni. kértem, hogy vizsgálják felül a kamatemelést, hiszen én éppen beleesek a törvény szerint említett időintervallumba (azaz esetemben az egyoldalú kamatemelés, költségemelés vagy díjemelés 2014.június 16-át követően, de legkésőbb e törvény hatálybalépésének napján- július 26-án - hatályba lépett (hiszen nekem július 15-én lépett hatályba a módosult kamat, ez pedig e két időpont közé esik). a CIB szerint azonban én kiestem a törvény hatályba lépése miatt (07.26.) az alól, hogy tárgytalan legyen számomra a kamat emelés (hiszen a hatályba lépés későbbre esik, mint az évforduló (07.15). én úgy értelmezem hogy ha a bank a hirdetményét az emelésről 06.17. előtt tette közzé (márpedig a cib áprilisban tette közzé), azt vissza kell, hogy vonja (ez megtörtént), illetve ha az emelés június 16 és július 26 között hatályba lépett (esetemben 07.15-én), akkor nem érvényesítheti az új kamattal számolt összeget a fizetendő törlesztőrészletben (az én esetemben 08.15-én).
2014. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!